Ogólne

Nowa kampania społeczna PZU „Z Życia też zrezygnujesz?”

5/5 - (5 votes)

Bezpieczeństwo na drogach znajduje się w obszarze zainteresowań wielu osób, między innymi towarzystwa ubezpieczeniowego PZU. Kampania społeczna prowadzona przez tę firmę to działanie mające na celu zwiększenie świadomości kierowców a co za tym idzie – zwiększenia bezpieczeństwa. “Z życia też zrezygnujesz?” to część kampanii, która ma zwrócić uwagę na skutki korzystania z telefonów komórkowych podczas jazdy.

“Z życia też zrezygnujesz?” Czego dotyczy kampania?

Działania podejmowane w ramach kampanii społecznej Z życia też zrezygnujesz? rozpoczęto przed Wszystkimi Świętymi, a więc chwilę przed tym, kiedy na drogach znacznie wzmógł się ruch. Okazuje się, że jedna czwarta wszystkich wypadków – a część z nich jest przecież śmiertelna – spowodowana jest przez używanie przez kierowcę podczas jazdy telefony komórkowego. Przywiązanie do tego sprzętu jest ogromne. PZU odwołuje się do badań, z których wynika, że dwie trzecie zapytanych o to internautów wolałoby zrezygnować z telewizji niż z telefonu, więcej chętnych jest także na rezygnację z picia kawy, posiadania zwierzęcia, a nawet z jedzenia słodyczy.

Kampania społeczna PZU

Z życia też zrezygnujesz? to druga część kampanii społecznej na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Pierwsza część, pod hasłem Prowadzisz? Odłóż telefon stawiała sobie ten sam cel. Za pomocą sugestywnych grafik obie kampanie starają się uświadomić kierowcom, jak wielkie niebezpieczeństwo wiąże się z używaniem telefonu podczas jazdy. Na taki pomysł wpadła agencja Digital Kingdom, która wygrała przetarg na obsługę ubezpieczyciela w mediach społecznościowych. Odpowiedzialna jest za obsługę:

  • Facebook,
  • LinkedIn,
  • Twitter,
  • YouTobe.

W jej kompetencjach leży także kreacja treści oraz wsparcie kreatywno-koncepcyjne w projektach komunikacyjnych.

Bezpieczeństwo na drogach – czy kampanie społeczne mają sens?

Bezpieczeństwo na Polskich drogach wciąż pozostawia wiele do życzenia. Niestety żadna zmiana przepisów nie zmieni tej sytuacji, jeśli kierowcy sami nie zyskają świadomości zagrożeń i nie zmienią swoich przyzwyczajeń. Problem jest tak trudny, że na początku listopada powołano parlamentarny zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Parlamentarny zespół ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego – czy jest potrzebny?

Korzystanie z telefonów podczas jazdy – jak duży jest problem?

Nowa kampania społeczna PZU Z Życia też zrezygnujesz

Według danych Instytutu Transportu Samochodowego, używanie telefonów komórkowych podczas prowadzenia pojazdu jest przyczyną co czwartego wypadku na polskich drogach. To ogromna ilość poszkodowanych osób. Wszystkich wypadków jest co roku około 30 000. Aż 3000 osób traci w takich wypadkach życie. Jedna czwarta to zatem 750 osób rocznie. Tyle osób mogłoby zachować życie i zdrowie, gdyby kierowcy mieli świadomość, że rozmowy telefoniczne czy pisanie i odczytywanie SMS-ów stanowią tak duże zagrożenie. Z inicjatyw obywatelskich pojawiają się w miastach takie rozwiązania, jak choćbypoduszki berlińskie, czyli gumowe progi zwalniające. Wszystkimi możliwymi sposobami mieszkańcy miast starają się poprawić bezpieczeństwo na drogach, ale statystyki pokazują, że to nie wystarczy. 

Przeczytaj także: Poduszki berlińskie – pomysł na zwiększanie bezpieczeństwa na drogach

Jak zadbać o bezpieczeństwo we własnym zakresie?

Choć żaden, nawet najbardziej ostrożny kierowca nie może mieć wpływu na zachowanie innych pojazdów na drodze i zawsze narażony jest na udział w kolizji, nawet nie z własnej winy, można zwiększyć bezpieczeństwo stosując się do przepisów, dbając o dobry stan techniczny samochodu oraz  pamiętając o potrzebie ubezpieczenia – zarówno siebie, jak i samochodu. Obowiązkowa polisa OC to bowiem nie wszystko – warto pomyśleć także o NNW kierowcy i pasażerów, oraz dobrym Autocasco.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie NNW dla kierowcy – kiedy warto kupić?

Ubezpieczenie OC i AC 

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC