Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia na życie

Czy ubezpieczenie na życie chroni w przypadku epidemii?

20 marca 2020 roku ogłoszono w Polsce stan epidemii. Ilość zakażeń wciąż bardzo szybko rośnie. Osoby, które wyjechały lub planowały wyjazd w wielu przypadkach nie mogą odzyskać pieniędzy za bilety, nawet jeśli wykupiły wcześniej polisę turystyczną. Czy podobnie jest z innymi polisami? Czy ubezpieczenie na życie chroni w przypadku epidemii?

Czy warto opłacać ubezpieczenie na życie w czasie epidemii?

Epidemia to trudny czas zarówno dla przedsiębiorców jak i konsumentów. Obie grupy szukają jak największej ilości oszczędności, gdyż nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja. Na razie nowych zakażeń wciąż przybywa i trzeba naszykować się na kolejne obostrzenia. Czy w tej sytuacji warto opłacać ubezpieczenie na życie? Okazuje się, że nie jest to wydatek, z którego należy rezygnować. W czasie epidemii ubezpieczenie na życie potrzebne jest jak nigdy. Przede wszystkim dlatego, że nie maleje zagrożenie wypadkami, zachorowaniami na inne choroby czy śmiercią z innego niż epidemia powodu. A w sytuacji, gdy pojawiają się problemy finansowe – dodatkowe koszty byłyby tylko zbędnym utrapieniem.

Czy ubezpieczenie na życie chroni w przypadku epidemii?

Pojawia się pytanie, czy jeśli ubezpieczony zostanie zakażony koronawirusem i z tego powodu trafi do szpitala, będzie mu się należało odszkodowanie z tytułu posiadanego ubezpieczenia na życie. Choć w przypadku rozmaitych polis stan epidemii jest podstawą wyłączenia ochrony – inaczej jest z ubezpieczeniem na życie. Czy ubezpieczenie na życie chroni w przypadku epidemii? Okazuje się, że tak! Jeśli osoba spełniająca warunki wynikające z umowy ubezpieczeniowej trafi do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem, otrzyma ustalone w umowie świadczenie. Stan epidemii nie powoduje zatem wyłączenia odpowiedzialności ubezpieczyciela. Podobnie stanie się w sytuacji, gdy z powodu choroby wywołanej wirusem (Covid-190 ubezpieczony umrze. Wówczas beneficjenci polisy otrzymają świadczenie bez względu na panującą epidemię.

Przeczytaj także: Jak uniknąć zakażenia koronawirusem?

Co z usługami Assistance? Czy epidemia zmienia zasady udzielania pomocy?

Także w przypadku posiadania pakietów Assistance medycznych w większości przypadków nie ma znaczenia, czy pomoc potrzebna jest z powodu zagrożenia koronawirusem, czy też innego. Także diagnostyka w kierunku Covid-19 objęta jest ochroną ubezpieczeniową. Oznacza to, że ubezpieczenie na życie w sytuacji zagrożenia zakażeniem okazuje się szczególnie przydatnym produktem – w razie podejrzenia zarażenia osoby z odpowiednim ubezpieczeniem będą mogły być poddane uproszczonej procedurze prediagnostycznej. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to ubezpieczenie indywidualne czy grupowe.

Jakie ubezpieczenie na życie warto mieć w sytuacji zagrożenia koronawirusem?

Jednym z ubezpieczycieli, który gwarantuje pełne wsparcie w okresie dużego ryzyka zakażeniem, jest Nationale-Nederlanden. Towarzystwo ubezpieczeniowe stale monitoruje sytuację i dostosowuje usługi do zmieniających się warunków. Posiadanie ubezpieczenia na życie w tej firmie w czasie epidemii może okazać się bardzo pomocne. Infolinia, którą uruchomił ubezpieczyciel, pozwala na rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących działania polisy w czasie epidemii.

Dlaczego w czasie epidemii warto mieć ubezpieczenie na życie?

Nie można zapominać, że w czasie epidemii nie znikają także inne ryzyka. Wciąż możliwe jest bowiem zachorowanie na chorobę niezwiązaną z zakażeniem koronawirusem. Nie maleje także ryzyko śmierci z innego wypadku. Choć ruch na drogach jest mniejszy, nie zmalało znacząco ryzyko wypadków i innych nieszczęść, konsekwencje których pomaga zmniejszyć ubezpieczenie na życie.

Jak znaleźć najlepsze ubezpieczenie na życie?

W związku z ryzykiem zakażenia wiele osób decyduje się na podpisanie umowy na ubezpieczenie na życie właśnie teraz. Jak jednak znaleźć najlepszą ofertę? Najszybszym sposobem jest skontaktowanie się z doradcą ubezpieczeniowym, który przedstawi różnice między dostępnymi produktami. W obecnej sytuacji najbardziej polecany jest kontakt telefoniczny. Warto więc skorzystać z usług dostępnych na www.przewodnikubezpieczeniowy.pl. W tym celu wystarczy zostawić swoje dane i czekać na telefon naszego konsultanta.

Ubezpieczenie na życie 

The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!