Zadzwoń teraz:
Ogólne

Expert Second Medical Opinion (SMO) – nowość od Europ Assistance

Europ Assistance to firma obecna w Polsce od 1996 roku. Jest częścią powszechnie znanego towarzystwa ubezpieczeniowego Generali. W ciągu dwudziestu czterech lat działalności oferta obejmowała ubezpieczenia podróży, zdrowotne, komunikacyjne oraz pakiety dla domu i rodziny. Co nowego można znaleźć w produkcie Expert Second Medical Opinion (SMO)?

Europ Assistance

Europ Assistance to firma, która specjalizuje się w pakietach ubezpieczeń Assistance, a więc takich, dzięki którym można skorzystać z kompleksowej pomocy w razie trudnych sytuacji. Do tej pory przygotowane pakiety pozwalały uzyskać pomoc w podróży, w sprawach związanych ze zdrowiem, a także podczas problemów w domu lub na drodze. Nowa, ulepszona oferta pakietu Expert Second Medical Opinion (SMO) to produkt, na który warto zwrócić uwagę. Dlaczego? Czemu warto zdecydować się na taką polisę?

Expert Second Medical Opinion (SMO) – co to jest?

SMO pozwala na całodobowe konsultacje ze specjalistami medycyny, aby pomóc rozwikłać wątpliwości związane ze zdrowiem. Dzięki temu można świadomie podejmować decyzje dotyczące dalszego leczenia – a każdy, kto kiedykolwiek poważnie zachorował wie, że czasem opinia innego lekarza może być niezbędna. 

Expert Second Medical Opinion (SMO) – jak działa ubezpieczenie?

Aby skorzystać z SMO wystarczy skontaktować się z całodobową infolinią medyczną. Do Centrum Pomocy można także napisać e-mail, w którym zawarte będą wszystkie pytania. Manager opieki Europe Assistance pokieruje pacjenta dalej, pilnując, aby uzyskał pomoc na czas. Ale konsultacja to nie tylko rozmowa ze specjalistą – sprawdzi on bowiem także całą dokumentację medyczną. Dopiero na tej podstawie problem zostanie zakwalifikowany do jednej z trzech grup i uznany za:

  • ciężką chorobę, 
  • problem przewlekły,
  • problem nagły wymagający natychmiastowej interwencji.

Dopiero po klasyfikacji nastąpi konsultacja z odpowiednim specjalistą.

Jak długo trzeba czekać na drugą opinię w ramach Expert Second Medical Opinion?

Choć przeprowadzenie całego procesu analizy przypadku jest czasochłonne, na drugą opinię nie trzeba długo czekać – ubezpieczyciel zapewnia bowiem, że konsultacja nastąpi między 5 a 10 dniem od pierwszego kontaktu pacjenta z ubezpieczycielem. Na tym jednak działanie Expert Second Medical Opinion się nie kończy.

Co oprócz konsultacji zapewnia ubezpieczenie?

Expert Second Medical Opinion, po wydaniu drugiej opinii lekarza specjalisty, nie pozostawia go bez pomocy. Możliwe jest bowiem zadawanie szeregu pytań, które mają wyjaśnić wydaną opinię oraz zapewniona zostaje pomoc w opiece domowej, jeśli jest taka potrzeba. 

 Expert Second Medical Opinion

Pomoc nie ogranicza się zatem do konsultacji – choć stanowi ona najważniejszy element pakietu. Dzięki niemu pacjent zyskuje dostęp do porad specjalistów 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Może to być istotne zwłaszcza ze względu na fakt, że problem może leżeć w niezrozumieniu lub wątpliwościach dotyczących zaleceń poprzedniego lekarza. W takiej sytuacji pacjent nie wie, co ma robić, a to z pewnością utrudnia powrót do zdrowia.

Kim są specjaliści Europ Assistance?

Specjaliści, których pomoc gwarantowana jest w ramach ubezpieczenia, to grupa 500 najlepszych lekarzy wybranych z całego świata. Takiego zakresu pomocy nie można uzyskać na własną rękę, dlatego pakiet Europe Assistance wydaje się być niezastąpiony w walce z ciężką lub przewlekłą chorobą. Co ważniejsze – pacjent nie zostaje z problemem sam – a chorobie często towarzyszy bezradność i poczucie osamotnienia. Brak możliwości uzyskania pomocy tradycyjną drogą prowadzi także do wielu frustracji, a oferowany przez Europe Assistance pakiet ma temu zapobiegać i dać pacjentowi poczucie, że nie jest sam ze swoją chorobą i zajmą się nim najlepsi specjaliści na świecie.

Dlaczego warto korzystać z pakietów Assistance?

Pakiety Assistance to ciekawa alternatywa dla standardowych ubezpieczeń, ponieważ gwarantują nie tylko pokrycie kosztów potrzebnych interwencji, ale także realną pomoc. W razie problemów ze zdrowiem może być ona szczególnie potrzebna – chory niejednokrotnie potrzebuje bowiem pomocy w codziennych czynnościach i nie zawsze ma na kogo liczyć w takiej sytuacji. 

Ubezpieczenie na życie 

The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!