Zadzwoń teraz:
Ogólne

Jak zdalnie ubezpieczyć mieszkanie?

Obecna sytuacja zmusza do tego, by jak najwięcej spraw załatwiać z domu. Wiele sklepów i tak jest zamkniętych, nie ma więc innej możliwości, jak tylko zakupy online. Ale przecież do załatwienia jest znacznie więcej spraw. Warto wiedzieć na przykład jak zdalnie ubezpieczyć mieszkanie. Epidemia to bowiem czas, kiedy wciąż jest ono potrzebne.

Dlaczego potrzebne jest ubezpieczenie mieszkania?


Ubezpieczenie mieszkania to produkt, który jest potrzebny zawsze – nie tylko wtedy, kiedy właściciele zostawiają lokal bez nadzoru, na przykład wyjeżdżając na urlop. 

Przeczytaj także: Krótkoterminowe ubezpieczenie mieszkania

Choć istnieją oferty, które są dodatkiem do ubezpieczeń turystycznych i jako takie gwarantują bezpieczeństwo tylko w czasie nieobecności właścicieli, tak naprawdę to nie jest najlepsze rozwiązanie. Ubezpieczenie mieszkania jest bowiem potrzebne przede wszystkim dlatego, że mogą się przydarzyć nieoczekiwane wypadki, takie jak na przykład pożar. W takiej sytuacji obecność właścicieli w domu może co prawda pomóc w wielu przypadkach, ale nie zawsze jest gwarancją, że nic złego się nie stanie. Ubezpieczenie mieszkania chroni także na okoliczność mniej groźnych nieszczęść, które jednak mogą spowodować duże straty materialne. Do takich należy na przykład zalanie. Kiedy pęknie na przykład wężyk doprowadzający wodę do pralki, całe mieszkanie może nieoczekiwanie zostać zalane. A naprawa podłóg to przecież ogromny wydatek. Zniszczenia w mieszkaniu mogą być zatem spowodowane nie tylko nieuwagą mieszkańców, ale przyczyną mogą być także zdarzenia losowe.

Dodatki do ubezpieczenia mieszkania

Ubezpieczenie mieszkania to także możliwość wybrania szeregu dodatków. Można na przykład ubezpieczyć ruchomości domowe. O tym, czym one są, przeczytasz w artykule: Ubezpieczenie ruchomości domowych – jaką polisę wybrać?

Ubezpieczenie ruchomości domowych jest bardzo ważne, ponieważ w razie jakiegokolwiek wypadku ich utrata wiąże się ze szkodami czasem sięgającymi wartością tych, które dotyczą murów chronionych w podstawowej wersji polisy. Wszystkie sprzęty, które znajdują się w lokalu, często przedstawiają ogromną wartość. A warto także dodać, że nie zawsze można je odkupić – zabytkowe instrumenty muzyczne czy inne wartościowe dzieła sztuki są często niemożliwe do odzyskania.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie dzieła sztuki

Jak zdalnie ubezpieczyć mieszkanie?

Obecnie panująca epidemia koronawirusa nie jest zatem powodem, aby rezygnować z ubezpieczenia mieszkania. Jest ono tak samo potrzebne, jak zawsze. Co jednak zrobić, gdy wiele placówek ubezpieczeniowych jest zamkniętych? Jak zdalnie ubezpieczyć mieszkanie? Otóż agenci ubezpieczeniowi, nawet jeśli nie pracują w swoich agencjach, są dostępni mailowo oraz telefonicznie. Można zatem się z nimi skontaktować i mimo zamkniętych placówek – kupić odpowiednią polisę. Bez problemu można także skontaktować się z doradcami ubezpieczeniowymi Przewodnika Ubezpieczeniowego. Wszyscy pracownicy, choć dostępni telefonicznie, są w stanie zaproponować odpowiednie rozwiązanie. 

O czym pamiętać ubezpieczając mieszkanie przez telefon?

Ubezpieczenie mieszkania przez telefon jest obecnie jedną z wciąż funkcjonujących możliwości zakupu polisy, ale do rozmowy trzeba się dobrze przygotować. Przede wszystkim dlatego, że suma ubezpieczenia musi być dostosowana do faktycznej wartości nieruchomości i znajdujących się w niej sprzętów, a składka ubezpieczeniowa powinna zawierać wszystkie możliwe ulgi. Można je otrzymać na przykład za dodatkowe zabezpieczenia, takie jak alarm czy drzwi antywłamaniowe.

Przeczytaj także: Czy alarm może obniżyć składkę na ubezpieczenie mieszkania?

Rozmawiając z agentem ubezpieczeniowym trzeba zatem pamiętać, aby podać mu takie informacje jak:

  • lista wartościowych przedmiotów przechowywanych w piwnicy,
  • informacja o świeżo wyremontowanej kuchni czy łazience (wartościowe sprzęty AGD),
  • lista wartościowych przedmiotów trzymanych w domu,
  • nowe sprzęty RTV,
  • wszystkie dodatkowe zabezpieczenia mieszkania, takie jak alarm, drzwi antywłamaniowe czy rolety.

Ubezpieczenie mieszkania kupione przez telefon może być równie skuteczne jak to kupione w placówce. Sama polisa będzie przesłana – zgodnie z wolą ubezpieczonego – mailowo lub pocztą tradycyjną. Wystarczy zapłacić składkę wykonując przelew bankowy na wskazane konto.

kalkulator ubezpieczeń nieruchomości

 

Jak zdalnie ubezpieczyć mieszkanie?
5 (100%) 4 glos[y]
The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!