Ogólne

Kup ubezpieczenie – wspomóż Fundację „Pokonać Endometriozę”

Endometrioza dotyka ok. 2 mln Polek i prawie 200 mln kobiet na całym świecie. Funkcjonowanie z tą nieuleczalną i dokuczliwą chorobą sprawia kobietom nie tylko ogromne cierpienie, ale czasami może zamienić ich życie w koszmar.

Mając na uwadze ogromny ból, z jakim zmagają się kobiety chorujące na endometriozę i wciąż zbyt małą świadomość społeczeństwa, organizujemy akcję wspierającą Fundację „Pokonać Endometriozę”.

Od każdej polisy, którą kupisz za pomocą tego formularza przekażemy dla Fundacji: 4 proc. kwoty od zakupu OC/AC i 8 proc. od ubezpieczenia mieszkania lub domu.

Endometrioza – piekielna choroba i wciąż mało znana

Ból był przeszywający, rozrywający, jakby ktoś wbijał we mnie noże, nabijał mnie na pal i wyrywał po kawałku moje wnętrzności. Byłam wypełniona bólem nie do wytrzymania. Przestałam funkcjonować. Byłam rozdrażniona, to znowu nieprzytomna od leków i obojętna na wszystko – opowiada o swojej walce Kamila.

Mijały kolejne miesiące, a ja cierpiałam, ból fizyczny był już nie do zniesienia. To były już doby bólowe, całe miesiące bólowe, moje ciało było już workiem chorych wnętrzności, masakrowane całymi godzinami przez potworny ból, tylko ogromna siła woli powodowała, że rano wkładałam swój najlepszy uśmiech i szłam do pracy – dzieli się swoimi przeżyciami Anna.

Kobiety, które zmagają się z endometriozą jednogłośnie wręcz krzyczą, że ich życie to ciągła walka z bólem, a niestety wciąż mało jest specjalistów, którzy rzeczywiście są w stanie pomóc. Postawienie trafnej diagnozy trwa średnio około 8-10 lat!

Jednym z podstawowych problemów z diagnozowaniem choroby jest brak wiedzy o endometriozie wśród lekarzy.

Endometrioza to choroba hormonalno – immunologiczna. Powoduje dysfunkcję różnych narządów a nawet układów, poprzez rozrost guzów, zrosty i stany zapalne. U 1% przypadków może przekształcać się w nowotwór endometrium.

Akcja ubezpieczeniowa na rzecz Fundacji „Pokonać Endometriozę”

Doskonale wiemy czym jest ta choroba. Możemy powiedzieć, że znamy ją od wewnątrz. Bowiem w naszym otoczeniu są kobiety, współpracownice, zmagające się z „endo”. I właśnie ta świadomość cierpienia, które odczuwają też inne kobiety, skłoniła nas do zapoczątkowania niecodziennej akcji – przekażemy określony procent kwoty od kupionego u nas ubezpieczenia dla Fundacji na rzecz walki z endometriozą.

Każda polisa OC/AC oraz ubezpieczenie mieszkania lub domu, które kupisz poprzez ten formularz wspiera Akcję.

Wychodzimy z założenia, że edukacja, propagowanie idei profilaktyki oraz niezbędne wsparcie w znaczący sposób polepszą i ułatwią codzienne funkcjonowanie wielu kobietom oraz ich najbliższym. A właśnie takie są najważniejsze cele Fundacji „Pokonać Endometriozę”!

Do najważniejszych działań Fundacji „Pokonać Endometriozę” należą m.in.: propagowanie idei profilaktyki i leczenia endometriozy, wzajemne wsparcie osób chorych i ich rodzin, pomoc społeczna, działalność charytatywna, a także tworzenie warunków rozwoju i poszerzania wiedzy lekarzy w zakresie diagnostyki i leczenia choroby.

Jak kupić ubezpieczenie, które bierze udział w Akcji?

Ubezpieczenie samochodu jest obowiązkowe, więc jeżeli akurat teraz Ci się kończy, to zrób dobry uczynek i kup je poprzez ten formularz , a 4 proc. od kwoty jaką zapłacisz za polisę przekażemy dla Fundacji.

Ubezpieczenie mieszkania lub domu nie jest obowiązkowe, ale wszyscy wiemy, że warto je mieć. Jeżeli więc szukasz dobrej polisy dla swojej nieruchomości – kup ją u nas, a tym samym wesprzesz kobiety, które na co dzień zmagają się z koszmarną chorobą.

Z każdego ubezpieczenia przekażemy 8 proc. kwoty dla Fundacji.

Pamiętaj, dobre uczynki nie giną w próżni. Wszystko wraca do nas jak bumerang. Lepiej, żeby były one dobre. A pomoc zawsze jest dobra. Szczególnie ta bezinteresowna.

Zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji, szczególnie, że nic Ciebie to dodatkowo nie kosztuje.

The following two tabs change content below.

Tomasz Litke

Specjalista ds. ubezpieczeń. Wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które pomogą klientom znaleźć najlepszą ofertę. Wspiera także agentów ubezpieczeniowych organizując szkolenia i dzieląc się swoją wiedzą. W wolnych chwilach pisze artykuły dla Poradnika, dzięki którym łatwiej odnaleźć się w świecie ubezpieczeń.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!