Zadzwoń teraz:

MetLife – Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Met Life istnieje od 1868 roku i należy do największych firm ubezpieczeniowych na świecie.

Towarzystwo działa na polskim rynku od 1990 roku. Wśród firm specjalizujących się w ubezpieczeniach na życie i reasekuracji z udziałem kapitału zagranicznego – była pierwsza. W 2010 roku, po dwudziestu latach działalności w Polsce, kupiła wszystkie spółki działającej na tym terenie grupy Amplico, powiększając tym samym swój udział w rynku krajowym.

Struktura

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Met Life składa się obecnie z trzech spółek:

  • MetLife Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie i Reasekuracji S.A. – MetLife TUnŻiR S.A.
  • MetLife Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. – MetLife PTE S.A.
  • MetLife Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. – MetLife TFI S.A.

Oferta

Wśród produktów firmy znajdują się ubezpieczenia dla osób prywatnych oraz instytucjonalnych, odpowiednie zarówno dla małych firm jak i dużych przedsięiorstw. Na Polskim rynku dostępne są:

Dużą popularnością cieszy się oferta grupowych ubezpieczeń, z której korzystają pracodawcy. Jednak bardzo ciekawy pakiet ubezpieczeń wypadkowo – zdrowotnych przyciąga wielu klientów ze względu na doskonałe dopasowanie produktów do grup, którym są dedykowane. Przykładem może być polisa „Start55– polisa stworzona z myślą o osobach w wieku 55 -75 lat, gwarantująca świadczenia zabezpieczające ich samodzielność i niezależność od bliskich w dojrzałym wieku. Na uwagę zasługuje także produkt dedykowany dzieciom – „Bezpieczne Dziecko”, który gwarantuje bezpieczny start w przyszłość – a za brak konieczności wypłaty świadczenia oferuje atrakcyjne zniżki.

Przykład:

Osoba korzystająca z polisy „MetLife Multiochrona”, decydując się na indywidualne ubezpieczenie w wariancie podstawowym, bez umów dodatkowych, w najtańszej opcji „Standard”, obejmujące wypłatę świadczenia w razie śmierci, inwalidztwa, złamań i oparzeń oraz dzienną pomoc finansową w razie pobytu w szpitalu – zapłaci roczną składkę wysokości 438zł. 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!