Ubezpieczenia na życie

Najlepsze ubezpieczenie na życie

5/5 - (1 vote)

Ubezpieczenie na życie to tak naprawdę inwestycja w bezpieczeństwo osób, na których dobru Ci najbardziej zależy. Decyzja o zakupie takiej polisy powinna być przemyślana, nie wolno jej podejmować pod wpływem chwili czy emocji, ponieważ przez kilka, a nawet kilkanaście lat będziesz co miesiąc opłacać odpowiednią składkę. Jak zatem wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie, by zbytnio nie obciążyć budżetu domowego, a mieć naprawdę dobrą ochronę jutra?

Zapewne tym stwierdzeniem nieco Cię zasmucimy: nie ma uniwersalnego najlepszego ubezpieczenia na życie. Każda polisa jest indywidualnie dopasowywana i z tego powodu każda inaczej kosztuje.  Przed wyborem konkretnego produktu warto pochylić się nad pewnymi kwestiami, a ostatecznie porozmawiać z doradcą ubezpieczeniowym.

Najlepsze ubezpieczenia na życie

Przede wszystkim zastanów się „Po co Ci ubezpieczenie na życie?”

Odpowiedź na to pytanie będzie decydującą w kwestii wyboru rodzaju ubezpieczenia: terminowe czy bezterminowe, ochronne czy oszczędnościowe. Jeżeli kupujesz dom i bierzesz kredyt hipoteczny, będziesz potrzebował ubezpieczenia terminowego ochronnego np. na 15 lat. Świadczenie z niego zostanie wypłacone wyłącznie w przypadku Twojej śmierci, jeżeli ona nastąpi w ciągu tych 15 lat trwania umowy.  Po wygaśnięciu polisy świadczenia nie otrzymasz.

Jeżeli planujesz zaoszczędzić na swoją emeryturę lub na przyszłość dla dziecka, to najlepszym rozwiązaniem będzie ubezpieczenie ochronno-oszczędnościowe. To również polisa terminowa, gdzie zgromadzone pieniądze zostaną wypłacone w momencie dożycia określonego wieku, np. 21 lat przez Twoje dziecko lub 65 lat przez Ciebie. Świadczenie z takiej polisy może być wypłacone również w przypadku Twojej śmierci.

Ubezpieczenia na życie w różnych Towarzystwach ubezpieczeniowych mogą się nieco różnić, dlatego szczegóły polis najlepiej omówić z doradcą.

Oblicz wysokość składki

Dobrze jest zdawać sobie sprawę z tego, że na wysokość składki wpływ ma kilka czynników i dlatego nie ma jednej uniwersalnej składki dla wszystkich ubezpieczających się. Ta kwota jest zawsze wyliczana indywidualnie.

Największy wpływ na wysokość składki ma suma ubezpieczenia, czyli kwota jaką TU ma wypłacić w razie Twojej śmierci. Jeżeli ma to być kwota 50.000 zł wówczas składka będzie niewielka. Natomiast, jeżeli chcesz, by Twoi bliscy otrzymali 1 mln zł musisz liczyć się z tym, że składka będzie odpowiednio wyższa. Pamiętaj, że wpływ na wysokość składki ma również Twój stan zdrowia oraz charakter pracy (inne ryzyko będzie miał pracownik biurowy, a inne np. budowlaniec).

Musisz się liczyć z tym, że opłacanie składki ubezpieczeniowej na wiele lat obciąży Twój rodzinny budżet. Dlatego musisz ją określić rozsądnie.

Porównaj ubezpieczenia

Dobrze jest porównać wybrane produkty, ponieważ może się okazać, że za taką samą wysokość składki ubezpieczeniowej możesz mieć o wiele wyższą sumę ubezpieczenia. Dopasowanie polisy na życie do własnych potrzeb i możliwości finansowych jest możliwe i nie zajmie Ci mnóstwa czasu. Pomocne w tego typu porównaniach są rankingi ubezpieczeń np. ranking ubezpieczeń na życie Przewodnika Ubezpieczeniowego, gdzie w kilku prostych opisach są zawarte najważniejsze informacje dotyczące wybranego ubezpieczenia.

Zastanów się, przeanalizuj najlepsze ubezpieczenia na życie i wybierz świadomie. Tylko wówczas będziesz miał pewność, że polisa, którą wybrałeś jest tą najlepszą dla Ciebie i Twoich potrzeb.

The following two tabs change content below.

Tomasz Litke

Specjalista ds. ubezpieczeń. Wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które pomogą klientom znaleźć najlepszą ofertę. Wspiera także agentów ubezpieczeniowych organizując szkolenia i dzieląc się swoją wiedzą. W wolnych chwilach pisze artykuły dla Poradnika, dzięki którym łatwiej odnaleźć się w świecie ubezpieczeń.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!