Ubezpieczenia turystyczne

Podróżowanie kamperem w czasie epidemii

5/5 - (4 votes)

W czasie epidemii koronawirusa w wielu przestrzeniach napotykamy na liczne obostrzenia i zakazy. Przygotowano czteroetapowy plan powrotu do normalnego funkcjonowania gospodarki i przywrócenia życia społecznego, ale nie wiadomo, jak dużo czasu zajmie jego wdrażanie. Choć wiele ograniczeń już zostało zniesionych – wciąż nie można swobodnie podróżować po świecie, a te wakacje będą inne niż zwykle. Czy podróżowanie kamperem w czasie epidemii może być rozwiązaniem?

Podróżowanie kamperem – czy jest już możliwe?

Początkowo wprowadzone zakazy były tak restrykcyjne, że podróżowanie kamperem było niemożliwe. Nawet piesze wyprawy do lasów były jeszcze niedawno zabronione, wyjście z domu w celach rekreacyjnych także było niedopuszczalne – jakiekolwiek wyjazdy nie miały zatem racji bytu. Od tamtej pory jednak wiele się zmieniło. Już od 20 kwietnia 2020 roku można legalnie poruszać się kamperem w celach rekreacyjnych. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli w pojeździe znajdują się osoby, które na co dzień razem nie mieszkają – muszą one korzystać z maseczek ochronnych. 

Przeczytaj także: Jak zaplanować wakacje w czasie epidemii?

Noclegi na polach campingowych

Pojawia się zatem pytanie, czy można nocować na polu campingowym. Do tej pory takie miejsca były bowiem zamknięte. Tymczasem już 4 maja rozpoczął się drugi etap odmrażania gospodarki i pod pewnymi warunkami – wiele miejsc noclegowych zostało otwartych. Czynne są między innymi hotele – choć nie brakuje obostrzeń związanych z ich funkcjonowaniem.

Przeczytaj także: Gdzie można pojechać podczas epidemii?

Obostrzenia dotyczące pól campingowych są dość restrykcyjne, ale nie są niemożliwe do spełnienia, dlatego ich właściciele wracają do działalności. Wyposażają oni jednak recepcje w lampy UV, domki i łazienki muszą być systematycznie dezynfekowane – dlatego każde pole zainwestowało w ozonator. W recepcjach zamontowano szyby ochronne, a pracownicy będą musieli nosić przyłbice. Dodatkowo przy wejściu do recepcji oraz w okolicy pomieszczeń sanitarnych pojawiają się podajniki do płynów dezynfekcyjnych. Goście rozlokowywani są też w większych odstępach niż dotąd. 

Wszystkie te działania podejmowane są po to, by mimo obostrzeń umożliwić turystom korzystanie z pól campingowych. Zgodnie z wcześniejszymi planami są one także doinwestowywane – choć koronawirus przerwał wiele prac związanych z nowymi inwestycjami – teraz można do nich powrócić.

Przeczytaj także: Podróżowanie kamperem po Polsce – czy to dobry pomysł na wycieczkę?

Wizyta na campingu a praca zdalna

Warto zauważyć, że w czasie epidemii wiele się zmieniło – między innymi mnóstwo osób przeniosło się z pracą do domu. Wszyscy, którzy mają taką możliwość, wykonują swoje obowiązki zdalnie. Oznacza to, że aby udać się na pole campingowe, nie trzeba nawet dostać urlopu! Z powodzeniem można tylko zapakować komputer i pracować w kamperze. Ważne jest tylko, aby był w nim dostęp do internetu, o co w dzisiejszych czasach nietrudno.  

Ubezpieczenie turystyczne przed wizytą na polu campingowym

Zmiana planów wakacyjnych z pobytu w hotelu na wizytę na polu campingowym nie sprawia, że ubezpieczenie turystyczne nie jest potrzebne. Choć wycieczka nie musi być daleka, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu. Nie chodzi tylko o pokrycie kosztów leczenia w razie nagłego zachorowania, ale także inne dodatki, o które może być rozszerzona ochrona. Dla osób lubiących wizyty na polu campingowym szczególnie ważne może się okazać OC w życiu prywatnym. W razie spowodowania szkody osobie trzeciej – ubezpieczyciel pokryje wszystkie związane z tym zdarzeniem koszty. Więcej o tym ubezpieczeniu przeczytasz w artykule: OC w życiu prywatnym na wakacjach – dlaczego urlop to dobry czas na zakup polisy?

Nowością wartą uwagi jest także ubezpieczenie przygotowane przez Europe Assistance wraz z www.CampRest.com. Dzięki tej polisie można zyskać pomoc w razie wypadku lub awarii pojazdu. Podobnie jak inne ubezpieczenia turystyczne zapewnione zostaje pokrycie kosztów leczenia za granicą. Produkt przygotowano z myślą zarówno o wypożyczalniach kamperów jak i klientach indywidualnych.

Ubezpieczenie turystyczne
The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!