Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia na życie

Polisa na raka – czy warto?

Nowotwory, to obecnie druga po chorobach serca przyczyna zgonów w Polsce. Szacuje się, że tylko w naszym kraju w 2035 r. liczba chorych na raka wzrośnie z 14 mln do 24 mln. Oczywiście, ubezpieczenie na wypadek nowotworu nie uchroni nas przed zachorowaniem, ale w momencie postawienia diagnozy – wspomoże finansowo.

Lekarze, organizacje prozdrowotne, fundacje wspierające leczenie chorób nowotworowych, przy każdej nadarzającej się okazji przypominają o prewencji, o potrzebie regularnych badań, ponieważ wczesna diagnoza pozwala na całkowite wyleczenie raka.

W walce z tą chorobą ważny jest czas. Ważne są też fundusze. Głównie dlatego, że często badania albo specjalistyczne leki nie są refundowane.  Wówczas pacjent zamiast skupić się na leczeniu, poszukuje wsparcia finansowego. W tym właśnie momencie przydatna staje się polisa na raka, a właściwie świadczenie pieniężne, które często już po postawieniu diagnozy zostaje wypłacone ubezpieczonemu.

Polisa na raka – ile kosztuje leczenie?

Koszty leczenia nowotworu zależą od wielu czynników, m.in.:  wieku, stanu zdrowia, rodzaju nowotworu, czy indywidualnego przebiegu choroby. Wszystko to generuje różne wydatki. Jedno jest jednak pewne – rosną one w zatrważającym tempie i nawet osoby, które mają jakieś oszczędności, szybko je tracą. Przykładowo, średni koszt leczenia raka piersi wynosi ok. 30-45 tys. zł. Ponadto, po zabiegu chirurgicznym należy nastawić się na dopłatę do wysokiej jakości protezy oraz odpowiednią bieliznę.

 

Warto pamiętać, że problemy finansowe to nie tylko wydatki na leki i rehabilitację, to też:

  • prywatne badania i wizyty u specjalisty (by ominąć kolejki, bo liczy się czas),
  • koszty dojazdów do lekarza, na chemioterapię albo radioterapię (czasami godziny chemii są tak ustawione, że żaden środek transportu publicznego nie ma odpowiedniego połączenia, pozostaje wówczas dojazd samochodem, albo wykupienie noclegu),
  • leki osłonowe, czy leki zapobiegające nawrotom (przy raku piersi często występują przerzuty do kości, stąd też potrzeba przez dwa – trzy lata przyjmowania takiego leku, niestety, nie jest on refundowany przez NFZ i kosztuje 2 tyś. zł miesięcznie),
  • leczenie za granicą (zdarza się, że leczenie konkretnego nowotworu jest możliwe wyłączenie za granicą, koszt takiego pobytu w zagranicznej klinice sięga zazwyczaj kilkaset tysięcy złotych),
  • odpowiednia dieta (zdrowe odżywianie, specjalistyczne napoje białkowe – 6 zł za butelkę, zalecanie spożycie – jedna dziennie).

Ile kosztuje i co gwarantuje polisa na raka?

Polisa na raka gwarantuje ubezpieczonemu:

  • wypłatę świadczenia w wysokości ustalonej w umowie sumy,
  • niezależność finansową już w momencie postawienia diagnozy,
  • dostęp do usług assistance oraz pomocy domowej (o ile taki jest zakres umowy).

 

Wbrew pozorom polisa na raka dużo nie kosztuje. Cena ubezpieczenia jak też kwota, na jaką chcemy się zabezpieczyć (może to być od 50 tyś. zł nawet do 500 tyś. zł) zależą wyłącznie od naszych możliwości finansowych jak też preferencji. Przykładowo, polisa dla trzydziestolatka na sumę ubezpieczenia 50 tyś. zł wyniesie rocznie od 60 do 300 zł (w zależności od wybranego TU).

Taki roczny wydatek jest nieporównywalny do kosztów, jakie może generować walka z chorobą. Warto go ponieść.

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!