Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenie dla dziecka

5 mitów o NNW Dziecka

Czy zapewniasz swojemu dziecku wystarczającą ochronę? Wiele rodziców myśli, że dodatkowe ubezpieczenie NNW dla dziecka nie jest potrzebne. Wszystko za sprawą wciąż pojawiających się mitów na temat ubezpieczenia dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków. To dodatkowy wydatek, a przecież masz nadzieję, że Twojemu dziecku nic się nie stanie. Problem pojawia się dopiero w momencie, gdy nasza pociecha ulegnie wypadkowi i potrzebna będzie natychmiastowa, specjalistyczna pomoc. Sprawdź najpopularniejsze mity i rozwiej swoje wątpliwości odnośnie ubezpieczeń NNW.

  1. Zakupu szkolnego NNW należy dokonać w szkole lub w specjalnie do tego przeznaczonej placówce

 

Zakupu ubezpieczenia NNW możesz dokonać bezpośrednio w szkole. Pamiętaj jednak, że przedstawiona oferta z niską stawką roczną będzie oznaczać niewielką wypłatę w momencie wypadku i uszczerbku na zdrowiu. Warto zapoznać się z warunkami przedstawionej przez szkołę polisy NNW dla dziecka i porównać ją z ubezpieczeniem, które oferuje nam agencja ubezpieczeniowa. Ubezpiecznie NNW od agenta możemy wykupić online, a wszytskie warunki sprawdzić bezpośrednio na stronie ubezpieczającego.

  1. Szkole NNW działa tylko na terenie szkoły lub uczelni

Kolejny mit dotyczy zakresu ubezpieczenia NNW. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków działa nie tylko na terenie placówki ale również wszędzie tam, gdzie dziecko będzie znajdować się poza szkołą. Dotyczy to również zajęć dodatkowych, w tym sportów ekstremalnych.

  1. Ubezpieczenie nie obowiązuje w wakacje i ferie zimowe

Ubezpiecznie NNW dla dziecka obowiązuje przez cały rok bez względu na przerwy świąteczne lub wakacje. Twoje dziecko objęte jest ochroną od momentu zawarcia umowy, nawet jeśli ubezpieczenie NNW wykupimy po zakończeniu roku szkolnego. Dodatkowo, jeśli ubezpieczymy dziecko dodatkowo w związku z wyjazdem na wakacje to przysługuje nam podwójna ochrona z każdego towarzystwa ubezpieczeniowego według zawartej umowy.

  1. Wszystkie NNW mają ten sam zakres

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka możesz dostosować do własnych, indywidualnych potrzeb. W zależności od rodzaju polisy Twoje dziecko oprócz standardowego pakietu może być ubezpieczone od sportów ekstremalnych, ukoszenia przez kleszcza, a nawet hejtu w internecie.

  1. Bez względu na rodzaj ubezpieczenia, wypłata będzie symboliczna i nie pokryje kosztów leczenia lub rehabilitacji

Ubezpieczając dziecko należy zwrócić szczególną uwagę na sumę ubezpieczenia NNW. To ile pieniędzy dostaniemy w następstwie nieszczęśliwego wypadku lub zdarzenia losowego będzie zależało od tego na ile ubezpieczymy naszą pociechę. Najniższe składki NNW dla dziecka będą wiązać się z niewielką wypłatą lub brakiem wypłaty ze względu na nieuwzględnienie zdarzenia w zakresie ubezpieczenia. Wyższa składka oznacza wyższe świadczenia i większą ochronę.

Zakres i warianty ubezpieczenia możesz sprawdzić na naszej stronie.

Przekonaj się jak łatwo zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka. Teraz ubezpieczenie możesz kupić również online z 10% zniżką, którą otrzymasz od nas na start.  https://www.uniqa.pl/kalkulator/szkolne
kod:689606 zniżka 10%: SZKOLNE10

The following two tabs change content below.

Krzysztof Nowakowski

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC