Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia turystyczne

Bagaż podręczny bez tajemnic

Wyjazd za granicę wymaga nie tylko odpowiedniego przygotowania i zaplanowania, ale również odpowiedniego spakowania swoich rzeczy. Część bagażu – ograniczona wagowo – może podróżować w luku bagażowym. Niektóre rzeczy można natomiast spakować do bagażu podręcznego, który leci z podróżnym w kabinie. On też jest obwarowany pewnymi zasadami i wytycznymi, które warto znać przed wyjazdem. Bagaż podręczny bez tajemnic – sprawdź, o czym trzeba wiedzieć!

Bagaż podręczny – co warto wiedzieć

Bagaż podręczny to część całego wyposażenia podróżnego, którą można zabrać ze sobą do kabiny samolotu. Z uwagi na wydarzenia z ostatnich lat związane z uprowadzeniami samolotów i innymi aktami terrorystycznymi, przepisy związane z bagażem podręcznym znacznie się zaostrzyły. Nie wszystko można wnosić, nie wszystkie przedmioty mogą się dostać na pokład. Nawet ten podróżny, który ma jak najczystsze intencje, zostanie poproszony o usunięcie przedmiotów znajdujących się na liście rzeczy zakazanych. Przepisy dotyczą nie tylko zawartości bagażu. Znaczenie ma również jego masa oraz wymiary. Dostosowanie się do wytycznych wymaganych przez linie lotnicze jest koniecznością i nie ma od tego odstępstw.

Bagaż podręczny wymiary

Bagaż podręczny wymiary powinien mieć zgodne z regulaminem podróżowania danymi liniami lotniczymi, dlatego też warto się z tymi informacjami zapoznać z wyprzedzeniem. To pozwoli dobrać odpowiednią walizkę czy torbę, która będzie spełniać wymagania.

Bagaż podręczny w liniach lotniczych Lot

Lot bagaż podręczny określa w tych samych wymiarach. Różnice dotyczą natomiast jego ciężaru. Zależnie od klasy, jaką wybrał podróżny może przewieźć przy sobie jedną walizkę do 8 kg, 2 walizki w sumie do 12 kg lub 2 walizki po 9kg.

Zabezpieczenie bagażu

Niezależnie jednak od tego, jakimi liniami ma się odbyć podróż i jakie wymiary bagażu można ze sobą zabrać, warto pamiętać o tym, by był on odpowiednio zabezpieczony. Pomoże w tym ubezpieczenie turystyczne z opcją ubezpieczenia bagażu podręcznego. Dzięki temu, gdyby bagaż uległ zniszczeniu, zgubieniu lub kradzieży, firma ubezpieczeniowa wypłaci niezwłocznie pieniądze, które pomogą odkupić utracone przedmioty. Jednocześnie pomoże zgłosić utratę dokumentów, jeżeli były przewożone w bagażu podręcznym. To ogromne ułatwienie w tej trudnej sytuacji. Ubezpieczenie bagażu lotniczego jako opcja dodatkowa, jest dostępne w większości polis turystycznych.

Przeczytaj także: Jak zapakować się na wakacje? Co można zabrać do samolotu?

Ubezpieczenie turystyczne

The following two tabs change content below.

Krzysztof Nowakowski

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC