Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenie dla dziecka

Bezpieczne wakacje w ciąży

Przyszłe mamy coraz częściej chcą zachować aktywny tryb życia pomimo wyjątkowego stanu. Jeśli kobieta jest zdrowa – nie ma przeciwwskazań do tego, aby podczas wakacji bezpiecznie podróżowała. Są jednak pewne ograniczenia, o których trzeba pamiętać, aby mamie i dziecku nic się nie stało. Na pewno przed zorganizowaniem urlopu dobrze jest się udać do swojego lekarza prowadzącego i skonsultować decyzję o wyjeździe. Jeśli nie stwierdzi on żadnych przeciwwskazań – możemy się pakować! Warto jednak zapytać agenta o ubezpieczenie, aby bezpieczne wakacje w ciąży stały się faktem.


Niestety w niektórych okresach ciąży kobiety powinny rozważyć lub zrezygnować z podróży samolotem. Jest to niebezpieczne zarówno na początku jak i w końcowej fazie ciąży. Niektóre linie lotnicze nie wpuszczają ciężarnych na pokład samolotu w przypadku zaawansowanej ciąży – ryzyko przedwczesnego porodu jest duże i może być kłopot z udzieleniem pomocy medycznej na czas.
Również długie podróże samochodem mogą być męczące, wiele kobiet pod koniec ciąży narzeka na opuchnięte nogi i ból w krzyżu – wielogodzinne podróżowanie w pozycji siedzącej na pewno lepiej wykluczyć. Może więc udać się do bliżej położonych miejscowości, których wcześniej nie mieliśmy okazji zobaczyć? Zagraniczne wycieczki coraz częściej są tak korzystne cenowo, że zapominamy o najbliższej okolicy, która przecież także jest warta zobaczenia!

 Bezpieczne wakacje w ciąży

Bezpieczne wakacje w ciąży

Co zrobić aby podczas wakacji czuć się bezpiecznie? Na pewno dobrze dobrana polisa turystyczna jest podstawą podróżowania podczas ciąży. Co prawda w krajach Unii Europejskiej oraz EFTY przysługuje nam częściowa refundacja kosztów leczenia jeśli coś się wydarzy ale nigdy nie uda nam się odzyskać 100% poniesionych kosztów. Takie zabezpieczenie daje nam tylko ubezpieczenie wykupione na własną rękę. Musimy jednak się upewnić, czy dana polisa pokryje także koszty leczenia w ciąży oraz porodu, gdyby taki miał miejsce podczas wakacji. Niektóre polisy wymagają wykupienia na tę okoliczność specjalnego dodatku lub rozszerzenia ochrony o choroby przewlekłe. Wiele ubezpieczeń nie pokrywa kosztów problemów zdrowotnych, które wystąpią po 32 tygodniu ciąży. Należy dokładnie przeczytać Ogólne Warunki

Przeczytaj także: Ubezpieczenie w ciąży – gdzie kupić?

Ubezpieczenia aby mieć pewność, że polisa będzie odpowiednia dla naszego celu podróży, tygodnia ciąży oraz ryzyka jakie może w tym czasie wystąpić. Warto sprawdzić ofertę „Hestia podróże” – ta polisa obejmuje ochroną kobiety przez cały okres ciąży. Zabezpiecza także przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Podobną ofertę proponuje Aviva – polisa „Aviva w podróży” także zabezpiecza przez cały okres ciąży, ponadto chroni przed skutkami nagłych zachorowań i powikłań jakie mogą wystąpić podczas ciąży. Jest także wzbogacona o NNW. Na takie samo ubezpieczenie możemy liczyć w Warcie. Natomiast Allianz już ogranicza ochronę do 32 tygodnia ciąży. Na takie zapisy – oraz na sumę ubezpieczenia – musimy zwrócić szczególną uwagę wybierając najlepsze ubezpieczenie podróżne. Wymaga to nieco pracy i czasu ale dzięki temu w tym wyjątkowym czasie nie trzeba ograniczać aktywności i cieszyć się latem jak zawsze!

polisa posagowa

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC