Zadzwoń teraz:
ubezpieczenia grupowe

Grupowe ubezpieczenia w czasie epidemii

Wybuch epidemii wpłynął na różne obszary życia, w wielu przypadkach spowodował pogorszenie się sytuacji finansowej całych rodzin, trzeba było także przeorganizować życie rodziców dzieci w wieku szkolnym, które przez wiele miesięcy uczyły się w domu. Grupowe ubezpieczenia w czasie epidemii są produktami, które powstały niedawno jako odpowiedź na zapotrzebowanie klientów. Jaki zakres ochrony zapewniają polisy? 

Gdzie znaleźć grupowe ubezpieczenia w czasie epidemii?

Szukając najlepszego produktu warto zgłosić się z taką potrzebą do agenta ubezpieczeniowego, który ma rozeznanie w dostępnych ofertach i jest w stanie wskazać najlepszą. Jednak aby kupić grupowe ubezpieczenia w czasie epidemii trzeba zadbać o to, aby polisa była dostępna na przykład u pracodawcy. Być może jednak zgodzi się on na takie rozwiązanie, jeśli chętnych na przystąpienie do ubezpieczenia będzie przynajmniej kilka osób.

Oferta Generali

Pierwszym grupowym ubezpieczeniem chroniącym przed Covid-19 był produkt stworzony przez towarzystwo ubezpieczeniowe Generali. Choć w chwili pojawienia się na rynku nie miał on konkurencji w postaci innej oferty, od razu zyskał popularność dzięki szerokiemu zakresowi ochrony. W ramach polisy ubezpieczyciel zapewnia bowiem:

  • hospitalizację spowodowaną zachorowaniem na Covid-19,
  • pobyt na oddziale intensywnej terapii z powodu zakażenia koronawirusem,
  • Covid-19 Assistance.

W ramach pakietu Assistance chory może liczyć na pomoc domową, opiekę nad dziećmi i zwierzętami, transport medyczny i kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu. W ramach polisy można także skorzystać ze wsparcia psychologa, nawet jeśli ubezpieczony nie został zarażony, ale odczuł wpływ epidemii na swoją codzienność. Choć ubezpieczenie zapewnia wsparcie dla wszystkich pracowników do 70 roku życia, największe korzyści czerpią z niego pracodawcy. Taka polisa jest bowiem idealnym uzupełnieniem wszelkich działań prewencyjnych prowadzonych przez firmę (maseczki, rękawiczki ochronne), a także podnosi bezpieczeństwo przedsiębiorstwa. Dzięki takiej ochronie firma nie straci bowiem cennych pracowników, którzy zapewniają ciągłość pracy. Poprawiony zostaje też wizerunek pracodawcy na rynku pracy – jest on postrzegany jako stwarzający miejsca pracy przyjazne pracownikom. W dobie problemów przedsiębiorstw ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników jest to szczególnie ważne.

Przeczytaj także: Prowadzisz firmę? Przyda Ci się grupowe ubezpieczenie dla pracowników

Ubezpieczenie grupowe z ochroną przeciw Covid-19 oferowane przez AXA Życie

Alternatywą dla ubezpieczenia w towarzystwie ubezpieczeniowym Generali jest oferta stworzona przez AXA Życie. Oferta skierowana jest do małych i średnich przedsiębiorstw, ale skorzystać z niej mogą także klienci korporacyjni. To ubezpieczenie zapewnia taki sam zakres ochrony jak tradycyjne ubezpieczenie grupowe, ważnym jego elementem jest jednak ochrona przed Covid-19. Ubezpieczyciel wypłaca bowiem świadczenie za każdy pobyt na oddziale intensywnej terapii oraz każdego pobytu w szpitalu, ale powodem pomocy medycznej może być właśnie koronawirus – wówczas odpowiedzialność ubezpieczyciela nie jest wyłączona.

Przeczytaj także: Wyłączenia w ubezpieczeniach

Najważniejszą jednak informacją dotyczącą ubezpieczenia jest brak okresu karencji. Oznacza to, że pracownicy są objęci ochroną już w momencie podpisania umowy przed pracodawcę. Ubezpieczenie może obejmować wszystkich pracowników firmy, którzy nie ukończyli 69 lat. 

Grupowe ubezpieczenia w czasie epidemii

Oferta PZU Życie

Do walki z koronawirusem przyłączyło się także towarzystwo ubezpieczeniowe PZU. Oferta przygotowana przez tę firmę może obejmować osoby między 16 a 69 rokiem życia, wprowadzono jednak pewne zasady przystępowania do polisy. Jeśli bowiem firma zatrudnia do 29 osób, ubezpieczone musi być minimum 40% pracowników, przy czym nie może być to mniej niż trzy osoby. Oferta złożona jest z dwóch pakietów:

  • Ochrona,
  • Opieka medyczna.

Można zatem połączyć potrzebę zabezpieczenia finansowego na wypadek zachorowania na Covid-19 z dostępem do świadczeń medycznych. Jedyne obostrzenie jest takie, że zachorowanie na Covid-19 musi być potwierdzone dokumentacją medyczną, aby ubezpieczyciel wypłacił świadczenie.

Czy warto zdecydować się na grupowe ubezpieczenia w czasie epidemii?

Trzeba pamiętać, że zniesienie wielu obostrzeń i odmrożenie gospodarki nie oznacza, że wirus zniknął a epidemia się skończyła. Ubezpieczenie na wypadek zakażenia pracowników koronawirusem jeszcze długo będzie potrzebne – epidemiolodzy ostrzegają, że kolejna fala zachorowań dopiero przed nami. Warto więc pomyśleć o zabezpieczeniu finansowym na wypadek hospitalizacji, a w razie najgorszego – o zabezpieczeniu najbliższych.

Przeczytaj także: Zmniejszenie obostrzeń – konsekwencje widać w zachowaniu Polaków

ubezpieczenie grupowe

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC