Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenie dla dziecka

Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne?

Rok szkolny już niedługo się rozpocznie, a wraz z nim pojawi dylemat na temat ubezpieczenia dziecka. Na pierwszych spotkaniach szkoła z pewnością zaoferuje standardowe ubezpieczenie lub ubezpieczenie grupowe. Każdy świadomy rodzic powinien sprawdzić ubezpieczenie proponowane przez placówkę pod kontem zakresu i polisy i usług dodatkowych. Sprawdź ile kosztuje i co powinna zawierać polisa dla Twojego dziecka.

Ubezpieczenie NNW dla dziecka – od czego zależy cena?

Cena NNW dla dziecka zależy od wielu czynników i jest adekwatna do wysokości ewentualnego świadczenia, ilości dodatków i zakresu polisy.

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest wysokości sumy ubezpieczenia NNW dla dziecka. Jeśli wysokość sumy ubezpieczenia jest niska to należy liczyć się z mniejszą sumą wypłaty świadczenia w razie uszczerbku na zdrowiu dziecka. Im wyższą sumę ubezpieczenia wybierzemy tym więcej zapłacimy.

Na cenę ubezpieczenia NNW dla dziecka wpływają również dodatki i zakres ochrony. Im szerszą ochronę wybierzemy tym większe prawdopodobieństwo na otrzymanie świadczenia w razie wypadku. Jeśli nasze dziecko często doświadcza urazów warto za wczasu pomyśleć o szerokim zakresie ubezpieczenia NNW.

Ubezpieczenie w szkole – czy można taniej?

Najtańsze ubezpieczenia NNW dla dzieci zaczynają się już od 36 zł za 12 miesięcy trwania umowy. Standardowe ubezpieczenie będzie obejmować operacje, pobyt w szpitalu, złamania, pogryzienie przez zwierzę, poważną chorobę oraz ukąszenie przez kleszcza. Koszt najdroższej rocznej składki to 221, którą dodatkowo można rozszerzyć o ubezpieczenie NNW od hejtu w Internecie.

Czy można taniej? Można jeśli wykupisz ubezpieczenie bezpośrednio u agenta. Indywidualna polisa może być nie tylko tania ale i wygodna. Teraz możesz wykupić ubezpieczenie sam online ze specjalną 10% zniżką – https://www.uniqa.pl/kalkulator/szkolne kod:689606 zniżka 10%: SZKOLNE10

Co jeśli dziecko objęte jest już ubezpieczeniem zawartym w szkole?

Polisy można ze sobą łączyć. Oznacza to, że wykupując ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków dla dziecka w placówce szkolnej możemy dodatkowo kupić indywidualne ubezpieczenie NNW. W takim przypadku nic nie tracimy. Wręcz przeciwnie, podwójnie zyskujemy. Oba ubezpieczenia NNW dla dzieci liczą się oddzielnie. Dzięki temu będziemy dysponować większą sumą środków na ewentualne wydatki związane z rehabilitacją lub opieką w prywatnej klinice. Posiadanie dwóch ubezpieczeń NNW to także możliwość otrzymania podwójnego odszkodowania w momencie uszczerbku na zdrowiu dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia NNW?

Podczas wykupu indywidualnej polisy NNW dla dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych warunków umowy, które mogą wpłynąć na decyzję odnośnie wyboru zakresu polisy.

  • Wykupując polisę zapoznajmy się z warunkami wypłaty ubezpieczenia. Jeśli koniecznym warunkiem wypłaty polisy jest uszczerbek na zdrowiu dziecka to takie zdarzenie, w którym dziecko nie dozna obrażeń może nie zostać uznane jako nieszczęśliwy wypadek. Wtedy ubezpieczający może odmówić nam wypłaty świadczenia.
  • Ubezpieczeniem mogą zostać objęte dzieci i młodzież do 26 roku życia.
  • Polisa może obejmować wyczynowe uprawianie sportu, naruszenie prawa do prywatności ubezpieczonego w mediach społecznościowych lub Internecie.
  • Zakres ubezpieczenie nie obejmuje jedynie szkoły, ale również wszystkie miejsca odwiedzane przez dziecko poza nią oraz dom. Wyjątek stanowi wyjazd za granice, na który warto ubezpieczyć dziecko dodatkowo.

 

Ubezpieczenia szkolne jest często lekceważone przez rodziców. Dzieje się tak przez wiele mitów na temat ubezpieczenia dziecka od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Sprawdź najczęściej powtarzane mity i rozwiej swoje wątpliwości.

The following two tabs change content below.

Krzysztof Nowakowski

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC