Ubezpieczenia na życie

Czy porównywarka ubezpieczeń na życie może pomóc w wyborze polisy?

Wieloletnie zobowiązanie finansowe, jakim jest regularne opłacanie składek, każe dobrze przemyśleć wybór polisy. Jak jednak nie popełnić błędu? Na ile można ufać narzędziom internetowym, do jakich należy między innymi porównywarka ubezpieczeń na życie?

Ubezpieczenie na życie – jak wybrać? Czy porównywarka ubezpieczeń na życie może pomóc?

Na rynku dostępna jest duża ilość ubezpieczeń. Porównywarka ubezpieczeń na życie to narzędzie, które pomaga je porównać. Polisy mają różny zakres ochrony, a wiele z nich umożliwia także zakup atrakcyjnych dodatków. Dla większości zainteresowanych osób jedną z najważniejszych kwestii jest jednak cena, jaką trzeba zapłacić za ochronę. Warto jednak pamiętać, że nie zawsze najtańsza oferta jest najlepsza. Źle wybrane ubezpieczenie może okazać się wielkim rozczarowaniem w sytuacji, kiedy pomoc okaże się potrzebna. Porównywarka ubezpieczeń na życie pomoże wybrać najlepszą opcję, ale aby było to możliwe, należy przede wszystkim określić swoje potrzeby. Polisa na życie może bowiem spełniać kilka różnych funkcji:

  • ochrona bliskich na wypadek śmierci,
  • pomoc w razie ciężkiej choroby,
  • finansowanie w przypadku braku możliwości powrotu do pracy po nieszczęśliwym zdarzeniu,
  • inwestowanie w przyszłość.

Inna zatem polisa będzie najlepsza dla singla, czego innego szukał będzie ojciec kilkorga dzieci. Jak zatem wybrać najlepszą ofertę, która spełnia określone wymagania, a jednocześnie nie nadwyręży domowego budżetu? Czy porównywarka ubezpieczeń na życie pomoże podjąć najlepszą decyzję?

Porównywarka ubezpieczeń na życie – czy wskaże najlepszą ofertę?

Dlaczego warto korzystać z porównywarki ubezpieczeń na życie? Otóż znalezienie poszukiwanej oferty w gąszczu dostępnych możliwości nie jest rzeczą łatwą. Aby poznać szczegóły umowy najlepiej skontaktować się z agentem, jednak nie jest możliwe zorganizowanie spotkania z przedstawicielami wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenie na życie. W takiej sytuacji pomocna okazuje się porównywarka ubezpieczeń na życie. Dzięki możliwości skorzystania z tego typu narzędzi dostępnych w Internecie, można zaoszczędzić mnóstwo czasu i spotkać się jedynie z tymi przedstawicielami firm ubezpieczeniowych, których oferty przejdą wstępną selekcję i okażą się warte dokładniejszej analizy. Można także wstępnie przyjrzeć się ofertą czytając ich opis na stronach towarzystw ubezpieczeniowych.

Porównywarki ubezpieczeń na życie

Warto zatem zadać sobie pytanie: jak działa porównywarka ubezpieczeń na życie? W przeciwieństwie do polis mieszkaniowych czy komunikacyjnych, zwykle są do siebie podobnych, ubezpieczenia na życie to skomplikowane produkty, które powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb. Ubezpieczyciel ma przed sobą niełatwe zadanie, chcąc zaproponować cenę polisy. Internetowa porównywarka ubezpieczeń na życie może nieco ułatwić zadanie, nie rozwiąże jednak problemu. Tak samo jak to narzędzie działa także kalkulator ubezpieczenia na życie. Szacowanie ryzyka w takim przypadku wymaga wzięcia pod uwagę bardzo wielu parametrów, takich jak wiek, stan zdrowia czy nawet wykonywany zawód. Z tego powodu szukając na przykład OC dla właściciela samochodu, można uzyskać informację o cenie ubezpieczenia wypełniając formularz kalkulatora internetowego. Zwykle tego typu urządzenia są bardzo miarodajne i w wielu przypadkach umożliwiają także zakup polisy – cała procedura może się więc odbyć bez wychodzenia z domu. Takie rozwiązania nie są możliwe przy wyborze ubezpieczenia na życie, którego cena jest znacznie trudniejsza do oszacowania.

Porównywarka ubezpieczeń na życie – formularz

Mimo że porównywarka ubezpieczeń na życie także może za pomocą formularza ustalić zapotrzebowanie klienta, w tym jednak przypadku procedura nie kończy się podpisaniem umowy on-line, ale kontaktem doradców ubezpieczeniowych. Otrzymują oni wstępne informacje, które podano w odpowiednich polach, po czym przygotowaną ofertę przedstawiają telefonicznie. Te produkty, które wydadzą się po rozmowie atrakcyjne, należy zrewidować podczas spotkania z agentem. W ten sposób porównywarka ubezpieczeń na życie pomaga ograniczyć ilość spotkań tylko do tych, które okażą się faktycznie potrzebne do podjęcia właściwej decyzji. Warto jednak także sprawdzić wybrane ubezpieczenie na życie – ranking polis powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Porównywarka ubezpieczeń na życie czy ranking polis? Które narzędzie jest lepsze?

Nie można jednoznacznie stwierdzić, czy lepsza będzie porównywarka ubezpieczeń na życie czy sprawdzenie polisy w rankingu. Są to dwie zupełnie inne metody szukania oferty. Ranking polis to zestawienie, które pozwala sprawdzić, jak produkt jest oceniany przez klientów ubezpieczycieli i specjalistów. Zwykle jednym z kryteriów branych pod uwagę przy tworzeniu zestawień jest ilość reklamacji związanych z produktem. Ważna jest także jakość obsługi klienta. Porównywarka ubezpieczeń na życie jest natomiast narzędziem pozwalającym znaleźć ofertę spełniającą ustalone oczekiwania. Warto jednak po przeanalizowaniu ofert porównywarki sprawdzić pozycję ubezpieczenia w rankingu. Korzystanie z oby narzędzi daje większą pewność, że podjęta decyzja jest właściwa.

Porównywarka ubezpieczeń na życie – dla kogo stworzono to narzędzie?

Porównywarka ubezpieczeń na życie z pewnością będzie pomocna wszystkim osobom, które nie dysponują wystarczającą ilością czasu, aby odwiedzać wiele różnych agencji i pytać o ofertę. Możliwość wypełnienia formularza online pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Uzupełnienie niezbędnych danych to bowiem zgłoszenie konkretnego zapotrzebowania. Dzięki temu agenci sami wiedzą, jaką ofertę najlepiej przygotować. Później oczywiście i tak trzeba dokładnie przeanalizować umowy, wieloletnie zobowiązanie finansowe, jakim jest opłacanie składek to zbyt duże obciążenie finansowe, aby pozwolić sobie na błąd. Jednak otrzymanie wstępnych ofert pozwala ograniczyć wybór tylko do tych produktów, które spełniają założone kryteria. Porównywarka ubezpieczeń na życie jest więc z pewnością narzędziem dla pracujących osób, które mają mnóstwo obowiązków.

najlepsze ubezpieczenie na życie

The following two tabs change content below.

Tomasz Litke

Specjalista ds. ubezpieczeń. Wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które pomogą klientom znaleźć najlepszą ofertę. Wspiera także agentów ubezpieczeniowych organizując szkolenia i dzieląc się swoją wiedzą. W wolnych chwilach pisze artykuły dla Poradnika, dzięki którym łatwiej odnaleźć się w świecie ubezpieczeń.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC