Ubezpieczenia na życie

Jakie ubezpieczenie w ciąży?

Chcąc powiększyć swoją rodzinę i planując dziecko, warto zadbać nie tylko o zdrowie swoje oraz partnera, ale także o odpowiednią ochronę ubezpieczeniową. Polisa powinna nam służyć nie tylko podczas ciąży, ale także po porodzie i w trakcie sprawowania opieki nad maluszkiem. Aby zapewnić sobie ochronę polisy i wsparcie finansowe, warto poszukać odpowiedniej oferty na etapie planowania ciąży.

Ubezpieczenie dla przyszłej mamy

Przede wszystkim przez wzgląd na karencję zdarzeń polisowych, która zawarta jest w każdym ubezpieczeniu, warto odpowiednio wcześnie zakupić polisę na życie. Okres karencji zdarzenia jakim jest urodzenie dziecka, najczęściej wynosi 12 lub 10 miesięcy. Ma on na celu zabezpieczenie interesów towarzystw ubezpieczeniowych i w tym okresie nie przysługuje ubezpieczonemu wypłata świadczeń za konkretne zdarzenie. Tak więc, aby zakupić dobre jakościowo ubezpieczenie na życie, które zapewni kobiecie ciężarnej fachową opiekę specjalisty podczas trwania ciąży oraz wypłatę świadczenia z tytułu urodzenia dziecka, warto bardzo dobrze poznać różne oferty dostępne na rynku. Wiele ubezpieczeń zdrowotnych oferuje darmowy dostęp do gabinetów ginekologicznych i badań laboratoryjnych przez okres ciąży, czy opiekę prywatnej położnej po narodzinach dziecka. W przypadku droższych wariantów ubezpieczeń na życie, można także sfinansować pobyt i poród w prywatnej klinice położniczej. Na wsparcie finansowe mogą liczyć także rodzice dzieci z wadami wrodzonymi, a także wcześniaków. Odszkodowanie wypłacane jest także w przypadku śmierci noworodka lub urodzenia martwego dziecka. Tak więc, odpowiednia polisa na życie zapewnia wsparcie nie tylko w szczęśliwych momentach, ale i trudnych sytuacjach życiowych, z którymi muszą się zmierzyć przyszli rodzice.

Ubezpieczenie na życie, które zagwarantuje ciężarnej wypłatę środków za urodzenie dziecka można zakupić indywidualnie lub grupowo w zakładzie pracy. Aby jednak posiadać pełną ochronę podczas ciąży, warto zakupić ubezpieczenie zdrowotne, które niesie ze sobą dodatkowe usługi i świadczenia. Bez wątpienia okres ciąży to czas, kiedy szczególnie warto zadbać o siebie i zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo.

ubezpieczenie na życe

The following two tabs change content below.

Krzysztof Nowakowski

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!