Jazda próbna

Jazda próbna u dealera?

Zakup samochodu to ważna decyzja. O ile wybierane jest niedrogie auto od prywatnego właściciela, to umówienie się na wspólną przejażdżkę nie jest problemem. Zazwyczaj już podczas oglądania samochodu dochodzi do krótkiej wycieczki, w czasie której przyszły nabywca może określić, czy ten samochód mu się podoba czy nie. Decydując się jednak na auto od dealera czasami na taką jazdę próbą trzeba się wcześniej umówić. 

Jazda próbna wymarzonym samochodem

Pierwszym etapem kupowania samochodu zazwyczaj jest teoretyczne poszukiwanie tego, co będzie najlepsze. Przeglądane są modele, marki, czytane są opinie na ich temat. Zazwyczaj kierowcy mają swoje ulubione lub upatrzone pojazdy i w tę stronę kierują swoje poszukiwania. Gdy jednak sprawa zaczyna nabierać realnych kształtów, proces poszukiwania zaczyna się też bardziej konkretyzować. Sprawdzane są opinie dotyczące funkcjonowania, trwałości i odporności. Weryfikowane są opinie na temat najczęstszych usterek i kosztów, jakie za te usterki trzeba ponieść w czasie naprawy. Gdy wszystko jest już sprawdzone, zaczyna się poszukiwanie dostępnego samochodu.  

Spotkanie z dealerem i możliwość odbycia jazdy próbnej takim samochodem to nie tylko przyjemność, ale również możliwość sprawdzenia siebie za kierownicą wymarzonego pojazdu. To sposób na wyczucie wzajemnej współpracy i poczucie harmonii. Dla sprzedawców samochodów, jest to również doskonały sposób na przekroczenie kolejnego etapu w kierunku sfinalizowania transakcji. Taka jazda próbna u miłośników samochodów powoduje, że między autem a kierowcą powstaje pewna więź i już znacznie trudniej zrezygnować z zakupu.  

Jazda próbna u dealera

Jazdy próbne na co zwracać uwagę

W czasie takiej jazdy próbnej nie powinno się jednak skupiać wyłącznie na przyjemności z jazdy. To również doskonały sposób na sprawdzenie, jak pojazd reaguje w różnorodnych sytuacjach. Nie należy się bać dociśnięcia pedału gazu, by sprawdzić, jak auto się zachowa, czy wyrwie do przodu czy swoją prędkość będzie rozwijać stopniowo. Nie należy się również bać ostrego hamowania, oczywiście pod warunkiem, że nikt z tyłu nie jedzie. Kontrola hamulców jest niezwykle istotna, ponieważ pokazuje, na ile można na dany samochód liczyć. Warto również posłuchać tego, jak silnik pracuje. Jazdy próbne nie mają bowiem służyć wyłącznie sprawdzeniu swojego samopoczucia za kierownicą. Zapoznając się z pracą silnika w takich warunkach, łatwiej będzie dostrzec ewentualne problemy z jego pracą w przyszłości.  

To ważne, by sprawdzić samochód, który planuje się kupić, szczególnie jeżeli nie kosztuje on mało pieniędzy. To nie tylko sposób na zabezpieczenie swoich pieniędzy, ale przede wszystkim życia i zdrowia. Dobre auto, to przede wszystkim bezpieczne auto, na którym można polegać. 

Jazda testowa

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC