Ubezpieczenia turystyczne

Kenia – poradnik turysty

Choć aby spędzić wakacje w Kenii potrzebna jest wiza pobytowa, warto nie rezygnować z tego powodu z wyjazdu – choć to dodatkowy koszt, wizyta w tym kraju jest niezapomnianym przeżyciem. Trzeba się jednak do niej przygotować, aby nie narazić się na niespodzianki. Jeśli wybrany kierunek na wakacje to Kenia – poradnik turysty może okazać się potrzebny.

Wakacje w Kenii – jak je zorganizować?

Przede wszystkim aby spędzić wakacje w Kenii trzeba wyposażyć się ww wspomnianą wizę pobytową. Można ją uzyskać na lotnisku międzynarodowym bezpośrednio po przylocie, ale okres ważności paszportu nie może być krótszy niż sześć miesięcy licząc od dnia końca pobytu, aby otrzymać dokument. Koszt uzyskania wizy to około 50 USD, ale trzeba doliczyć także opłatę transakcyjną. Warto wiedzieć, że wizę można także wygodnie kupić przez internet, wystarczy zalogować się na stronie www.evisa.go.ke. 

Wakacje w Kenii – czy są bezpieczne?

Wiele osób chcących zobaczyć ten egzotyczny kraj zastanawia się, czy jest on bezpieczny. Statystyki mówią, że właśnie tam warto się wybrać podróżując po Afryce, zagrożeń jest bowiem stosunkowo niewiele. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją. W dużych miastach zdarzają się na przykład demonstracje, nie należy wówczas podchodzić do zaangażowanego w nie tłumu. Dla bezpieczeństwa warto także zrezygnować z samotnych wędrówek po okolicznych wioskach oraz wychodzenia po zmroku. Najlepiej jest korzystać z usług przewodnika i podróżować w kilkuosobowej grupie. Jeśli zaś chodzi o zdrowie, przede wszystkim należy wykupić odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które ochroną obejmuje turystę przebywającego także w afrykańskich państwach. Warto się zatem upewnić, jaki zasięg ma polisa, aby w razie potrzeby móc skorzystać z pomocy lekarza. Można jednak ograniczyć ryzyko takiej potrzeby wykonując odpowiednie szczepienia oraz dbając o zachowanie zdrowia. Polakom najczęściej zdarzają się w tak odległych krajach zatrucia, dlatego nie należy spożywać posiłków w niepewnych miejscach oraz pić tylko wodę butelkowaną. 

Kenia – szczepienia, które warto wykonać przed wyjazdem

Choć nie ma żadnych wymogów dotyczących szczepień koniecznych przed odwiedzeniem tego kraju, warto na własną rękę zabezpieczyć się przed najczęściej występującymi chorobami. Należą do nich:

  • wirusowe zapalenie wątroby typu A,
  • wirusowe zapalenie wątroby typu B,
  • dur brzuszny,
  • błonica,
  • tężec,
  • żółta febra.

Planując podróż warto pamiętać, że choć nie ma takiego obowiązku w Kenii, podróż do innych afrykańskich krajów wiąże się z obowiązkiem posiadania zaświadczenia o szczepieniu przeciwko żółtej febrze. Warto więc wykonać takie szczepienie z myślą o możliwości zwiedzenia także na przykład Tanzanii.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie przed chorobami tropikalnymi – czy warto kupić polisę?

Kiedy jechać do Kenii?

Choć w Kenii panuje klimat równikowy i właściwie zawsze jest tu gorąco, warto przemyśleć czas wyjazdu ze względu na porę deszczową, która może być utrudnieniem w podróżowaniu. Najmniej komfortowy czas na wyjazd to marzec, wówczas opadów jest najwięcej. Deszcze padają także w kwietniu, maju, listopadzie i grudniu, jednak nie są one zbyt obfite ani długotrwałe. Zaletą wybrania tych miesięcy jest to, że ceny są wówczas niższe – niewiele osób decyduje się bowiem na wyjazd w tym czasie. Najpopularniejszy czas na wyjazd do Kenii do miesiące od grudnia do marca, wówczas nie ma opadów, a temperatura przekracza 30ºC. Wtedy jednak można spotkać w tym kraju więcej turystów, a ceny podróżowania są wyższe. 

Kenia – poradnik turysty

Kenia jest krajem o bardzo odmiennej kulturze i można tam skorzystać z wielu atrakcji, których brakuje w Europie. Warto więc dobrze zaplanować wyjazd, aby niczego nie pominąć. Największą popularnością cieszą się:

  • Safari

W Kenii nie brakuje parków narodowych, po których organizowane są przejazdy umożliwiające zobaczenie dziko żyjących zwierząt, takich jak słonie czy żyrafy. 

  • Ocean Indyjski

Kąpiel w Oceanie Indyjskim może być niezapomnianym przeżyciem, woda jest bowiem przyjemnie ciepła, zwłaszcza w grudniu. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to najbezpieczniejsza rozrywka – ocean jest głęboki i często pojawiają się w nim utrudniające pływanie glony. Ta przyjemność zarezerwowana jest zatem dla wytrawnych pływaków – przy czym nawet wówczas może być niebezpieczna.

  • Rafy koralowe

Nurkowanie wśród raf koralowych jest z pewnością jedną z najbardziej poszukiwanych atrakcji. Niewiele jest bowiem miejsc na świecie, które oferują taką rozrywkę, rafy koralowe Kenii należą tymczasem do najpiękniejszych.

Przeczytaj także: Kenia – atrakcje turystyczne

ubezpieczenie turystyczne

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!