Zadzwoń teraz:
Ogólne, Ubezpieczenia AC, Ubezpieczenia OC

Kluczyki Plus – jedyny taki dodatek do OC

W Link4 samochód można ubezpieczyć kompleksowo – nie tylko od odpowiedzialności cywilnej czy uszkodzeń. Kluczyki Plus to ubezpieczenie, które pozwala ochronić się przed utratą kluczyków czy tablic rejestracyjnych – takie niewielkie zdarzenie może bowiem spowodować spore kłopoty.

Ubezpieczenia samochodu – jakie są możliwości?

W przypadku samochodu pierwsza potrzeba ubezpieczenia to wykupienie obowiązkowej polisy OC, wymaganej przez ustawę z dnia 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Posiadając tę podstawową ochronę, właściciele samochodów często szukają dodatkowych możliwości ochrony auta. Wówczas zwykle wybór pada na Autocasco. W ramach tej polisy można liczyć na różny zakres ochrony, w zależności od wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego. Generalnie jednak polisa ma chronić przed utratą samochodu w wyniku jego kradzieży oraz uszkodzeniami auta podczas niespodziewanych wypadków. Mogą to być żywioły, takie jak grad lub działanie osób trzecich. Autocasco chroni samochód także wtedy, gdy to jego właściciel spowoduje wypadek.

Przeczytaj także: Jak wybrać najlepsze AC?

Ale do ubezpieczeń OC i AC ubezpieczyciele często oferują rozliczne dodatki. Można na przykład zdecydować się na ubezpieczenie NNW dla kierowcy i pasażerów, objąć ochroną szyby samochodu czy też kosztowne opony terenowego auta. 

Przeczytaj także: Ubezpieczenie opon – samochody terenowe

Kolejną możliwością jest ubezpieczenie kluczyków, dowodu rejestracyjnego i tablic rejestracyjnych w polisie Kluczyki Plus oferowanej przez Link4.

Kluczyki Plus – co oferuje polisa Link4?

W ramach tego ubezpieczenia można ustrzec się przed konsekwencjami takich zdarzeń, jak:

 • utrata kluczyków, dowodu rejestracyjnego lub tablic rejestracyjnych w wyniku kradzieży (w tym także kradzieży z rozbojem);
 • zgubienie kluczyków, dowodu rejestracyjnego lub tablic rejestracyjnych.

Ochrona działa na całym terytorium Polski. W razie wystąpienia zdarzenia ubezpieczeniowego, osoba posiadająca polisę może liczyć na zwrot kosztów zakupu nowych kluczyków, zwrot kosztów wydania nowych tablic rejestracyjnych lub wydania nowego dowodu rejestracyjnego.

Do kogo skierowana jest oferta ubezpieczenia Kluczyki Plus przygotowana przez Link4?

Ubezpieczenie Kluczyki Plus nie może stanowić samodzielnej polisy. Ochrona może być natomiast wybrana jako dodatek do polisy OC i AC. Zawierana jest na taki sam okres, jak OC – czyli na dwanaście miesięcy. 

Kiedy ubezpieczyciel nie wypłaci odszkodowania?

Podobnie jak w przypadku każdej polisy, tak i ubezpieczenie Kluczyki Plus nie w każdej sytuacji gwarantuje wypłatę odszkodowania. Na świadczenie nie można liczyć wtedy, gdy wyłączona zostanie odpowiedzialność ubezpieczyciela spowodowana między innymi:

 • celowym działaniem ubezpieczonego lub osoby prowadzącej z nim wspólne gospodarstwo domowe;
 • rażącym niedbalstwem ubezpieczonego, które mogło doprowadzić do powstania szkody;
 • sprzedażą lub kradzieżą samochodu;
 • używaniem samochodu do nauki jazdy; 
 • używaniem auta do celów pokazowych (jazdy próbne);
 • odpłatnym korzystaniem z samochodu przez osoby trzecie;
 • pochodzeniem samochodu z przestępstwa;
 • nielegalnym wprowadzeniem auta do Polski;
 • wystąpieniem szkody podczas naprawy auta;
 • wystąpieniem szkody podczas udziału w wyścigu lub rajdzie.

Dlaczego warto zdecydować się na ochronę Kluczyki Plus?

Choć zgubienie kluczyków czy utrata tablic rejestracyjnych nie należy do ogromnych szkód, na naprawę których trzeba przeznaczyć setki tysięcy złotych, może powodować wiele stresu i być wydatkiem bardzo nie w porę. Tymczasem polisa Kluczyki Plus pomoże uporać się z zadaniami i gwarantuje zwrot kosztów, które trzeba ponieść – za bardzo niewielką kwotę. Dodatek do OC i/lub AC  kosztuje bowiem tylko 24 zł. Za tak niewielką opłatę można zyskać ochronę o sumach ubezpieczenia:

 • 300 zł – w razie utraty kluczyków,
 • 150 zł – w razie utraty tablic rejestracyjnych,
 • 100 zł – w przypadku utraty dowodu rejestracyjnego.

Ubezpieczenie OC i AC 

The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!