Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia turystyczne

OC w życiu prywatnym na wakacjach – dlaczego urlop to dobry czas na zakup polisy?

Letni urlop to czas oczekiwany przez cały rok. Starannie zaplanowana wycieczka ma dostarczać pozytywnych wrażeń i dobrze by było, gdyby w tym czasie nie zdarzyło się nic złego. Życie pisze jednak swoje scenariusze i bywa różnie. Jak zabezpieczyć się przed ewentualnymi niechcianymi zdarzeniami? Czemu OC w życiu prywatnym na wakacjach jest tak ważne? Czy ubezpieczenie przed następstwami nieszczęśliwych wypadków nie wystarczy?

Czemu potrzebne jest OC w życiu prywatnym na wakacjach?

Dobrowolne ubezpieczenie, jakim jest OC w życiu prywatnym, na wakacjach ma szczególne znaczenie. Dlaczego? Przecież to polisa, która dodawana jest często do ubezpieczeń mieszkaniowych, jako zabezpieczenie przed zalaniem sąsiadów czy uszkodzeniem ich mienia. To wszystko prawda, jednak OC w życiu prywatnym może pomóc w znacznie większej ilości sytuacji. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na OC w życiu prywatnym na wakacjach? 

Kiedy warto mieć OC w życiu prywatnym na wakacjach ?

Podczas urlopu zarówno dorośli jak i dzieci pozwalają sobie na więcej swobody. Rodzice nie pilnują swoich pociech tak bardzo, jak na co dzień. Wolność mają także zwierzęta domowe – jeśli na wakacje z rodziną pojechał także pies, dużo rzadziej przypinany jest do smyczy. Co wówczas może się stać? W czym może pomóc OC w życiu prywatnym na wakacjach?

  • Zniszczenie wynajętej kwatery

Ubezpieczenie mieszkania jest ważne, ale warto pamiętać, że także podczas wakacji gdzieś trzeba mieszkać. A wynajmowany pokój także może zostać zalany.  Uszkodzeniu mogą ulec też inne elementy wyposażenia – zerwany wieszak, uszkodzone zawiasy w szafce, noga od stołu pogryziona przez psa – wszystkie zagrożenia, które występują w domu, także podczas wakacji mogą przysporzyć wiele kłopotu. 

  • Uszkodzenie cudzego sprzętu sportowego

Urlop to nie tylko plażowanie – często w tym czasie turyści próbują swoich sił w różnego rodzaju dyscyplinach sportowych. Czasem kondycja zaniedbywana przez cały rok jest powodem na przykład zderzenia z innym użytkownikiem sprzętu sportowego. Przykładem może być nie dość dobre sterowanie łódką czy kajakiem, co w efekcie może prowadzić do kolizji na wodzie. Naprawa zniszczonego kajaku może tymczasem sporo kosztować. A co jeśli sprzęt jest wypożyczony? Z rowerów wodnych czy motorówek urlopowicze korzystają bardzo chętnie, przecież w ciągu roku nie ma na to czasu. OC w życiu prywatnym na wakacjach pokryje koszty uszkodzenia także pożyczonych akcesoriów.

  • Dzieci

Jeśli zabierasz na wakacje dzieci, jest oczywistym, że będą szaleć od świtu. Niespożyta energia maluchów wreszcie nie będzie przeszkadzać rodzicom. Dzieci mogą grać w piłkę, badmintona czy biegać po plaży. Niestety podczas zabawy mogą wybić komuś szybę lub zniszczyć sprzęt elektroniczny. Na plaży wystarczy do tego piasek lub woda. A trzeba pamiętać, że za szkody spowodowane przez dzieci odpowiadają rodzice i jedyną możliwością uniknięcia konieczności pokrycia kosztów zniszczeń jest posiadanie OC w życiu prywatnym na wakacjach.

Jak kupić OC w życiu prywatnym na wakacje?

Wydawać by się mogło, że skoro OC w życiu prywatnym na wakacjach jest tak potrzebnym produktem, zapewni go każde ubezpieczenie turystyczne. Tak jednak nie jest. Polisa turystyczna, podobnie jak każda inna, może mieć różny zakres ochrony. W podstawowym wariancie zwykle ubezpieczyciel pokrywa tylko koszty leczenia (KL) i następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Takie rozwiązanie daje poczucie bezpieczeństwa i zapewnia świadczenie w razie zachorowania czy konieczności pobytu w szpitalu, jednak nie pokrywa szkód wyrządzonych osobom trzecim, te zaś mogą spowodować ogromne koszty.

 OC w życiu prywatnym na wakacjachCzy zatem warto kupować ubezpieczenie turystyczne w podstawowej wersji? W sytuacji, w której 30% turystów wybiera się za granicę bez polisy, każde rozwiazanie jest lepsze niż jego brak. Warto się jednak zastanowić, czy kupując ochronę warto pozbawić się możliwości otrzymania pieniędzy na pokrycie szkód wyrządzonych osobom trzecim. OC w życiu prywatnym na wakacjach jest bowiem najlepszy, sposobem na zapewnienie sobie urlopu bez stresu.

ubezpieczenie turystyczne

OC w życiu prywatnym na wakacjach – dlaczego urlop to dobry czas na zakup polisy?
5 (100%) 5 glos[y]
The following two tabs change content below.
Avatar

Małgorzata Stępień

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!