Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenie dla dziecka

PZU – Polisa dla dziecka na całe wakacje całkowicie darmowa. Co to za ubezpieczenie?

W PZU pojawiła się nowa oferta, o której głośno w internecie. Ubezpieczyciel oferuje darmową ochronę NNW dla każdego dziecka na okres całych wakacji. Czy taka polisa dla dziecka jest warta uwagi? 

Polisa dla dziecka na całe wakacje – PZU. Czy warto skorzystać z tej opcji?

Na rynku pojawiła się nowa możliwość. PZU oferuje bezpłatne ubezpieczenie dla każdego dziecka na okres całych wakacji. W ofercie można przeczytać, że: 

 • ochrona działa przez całą dobę, 
 • dziecko ubezpieczone jest na całym świecie, 
 • ubezpieczenie na wypadek nieszczęśliwych wypadków obejmuje także te, które powstały podczas uprawiania sportów wyczynowych. 

Na stronie ubezpieczyciela znajdziemy także informacje, jak wypełnić formularz i kto może to zrobić: 

 • formularz może wypełnić osoba dorosła aby zgłosić do ubezpieczenia dziecko; 
 • na jednym formularzu można zgłosić troje dzieci; 
 • kolejne dzieci należy zgłosić do ubezpieczenia wypełniając formularz kolejny raz; 
 • do ubezpieczenia może się także zgłosić pełnoletni uczeń lub student – wówczas formularz wypełnia samodzielnie; 
 • w formularzu należy podać numer telefonu, na który zostanie odesłany kod; 
 • termin składania wniosków upływa 21 czerwca. 

Ubezpieczyciel poucza także, aby dokładnie zapoznać się z warunkami umowy i zaznaczyć wybrane rozszerzenia. Po wypełnieniu wszystkich pól formularza i pomyślnej weryfikacji SMS – certyfikat zostanie wysłany pocztą elektroniczną na wskazany adres e-mail.  

Jaką pomoc oferuje darmowa polisa dla dziecka na całe wakacje w PZU?

Poza ochroną przed skutkami nieszczęśliwych wypadków, takich jak złamania, zatrucia czy oparzenia, ubezpieczyciel zapewnia: 

 • dostawy leków, 
 • transport medyczny, 
 • pomoc w rehabilitacji, 
 • usługi pielęgniarskie. 

Suma ubezpieczenia w przypadku tej oferty wynosi aż 10 000 zł, a za każdą dodatkową opcję – 1000 zł.  To wysokie kwoty, biorąc pod uwagę, że ochrona jest bezpłatna. Co zatem zyskuje ubezpieczyciel? 

Czy darmowe ubezpieczenie Polisa dla dziecka na całe wakacje w PZU ma jakiś haczyk? Co zyskuje ubezpieczyciel oferując darmowy produkt?

Można się spodziewać, że ubezpieczyciel oferując darmowy produkt spodziewa się uzyskać jakąś korzyść. Co jednak można otrzymać za bezpłatne ubezpieczenie? 

 • Prestiż 

Oferując darmową ochronę ubezpieczyciel z pewnością dba o wizerunek firmy. W wielu reklamach produktu można usłyszeć, że PZU dba o bezpieczeństwo Polaków. Jest w tym dużo prawdy – jakikolwiek cel przyświecałby akcji, wiele dzieci zyska ochronę przez okres wakacji. To ważne zwłaszcza podczas wyjazdów i uprawiania sportów – wówczas ryzyko powstania szkody przecież znacznie wzrasta.  

 • Baza danych 

Poza dbałością o wizerunek firmy, PZU zyskuje ogromną bazę dzieci i rodziców. Kosztem jej uzyskania jest wypłata świadczeń w razie nieszczęśliwych wypadków. Skąd będą czerpane informacje? Otóż aby przystąpić do ubezpieczenia trzeba wyrazić zgodę na przetwarzania danych. Nie tylko w celach niezbędnych do wypełnienia zobowiązań przez ubezpieczyciela, ale także reklamowych. 

Dlaczego rodzice decydują się na przystąpienie do Polisy dla dziecka na całe wakacje?

Mimo konieczności wyrażenia zgody na kontakt w celach marketingowych, wielu rodziców decyduje się na podpisanie umowy. Jest to mimo wszystko niewielka cena za bezpieczeństwo dziecka podczas wakacji. Czego boją się rodzice? Najczęstsza obawa dotyczy dostępu do używek podczas wyjazdów wakacyjnych. W następnej kolejności rodzice boją się, że ich pociechy padną ofiarami przemocy – zarówno ze strony dorosłych, jak i rówieśników czy starszych dzieci. Aż 68% rodziców obawia się także nieszczęśliwego wypadku, o który podczas letniego szaleństwa nietrudno.  

Czy warto ubezpieczać dziecko przed skutkami następstw nieszczęśliwych wypadków? Czy ubezpieczenie grupowe oferowane przez szkołę nie wystarczy?

Niestety grupowe ubezpieczenia oferowane przez szkołę, do których przystępuje wielu rodziców ze względu na niską cenę, zwykle nie zapewnia szerokiego zakresu ochrony. W zamian za niewielki koszt nie można liczyć na wysokie odszkodowania, a i lista wyłączeń jest długa. Dlatego wiele osób decyduje się na dodatkową, indywidualną ofertę. Czy ubezpieczenie dla dziecka w szkole wystarczy? Czy może warto skorzystać z darmowego ubezpieczenia w PZU? Na to pytanie każdy rodzic musi odpowiedzieć sam.  

ubezpieczenie dla dziecka

PZU – Polisa dla dziecka na całe wakacje całkowicie darmowa. Co to za ubezpieczenie?
5 (100%) 4 glos[y]
The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!