Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia AC, Ubezpieczenia OC

Ranking OC+AC – poznaj korzyści z ubezpieczeń w pakiecie 

Jeśli myślisz o ubezpieczeniu Autocasco, rozważ zakup polisy w tej samej firmie, która gwarantuje Ci obowiązkową ochronę OC. Zwykle podpisanie pakietu umów jest tańszym rozwiązaniem, niż wybór każdego ubezpieczenia osobno. Jakie firmy oferują możliwość łączenia ofert? 

Ubezpieczenie OC/AC 

Ubezpieczenie w pakiecie zwykle gwarantuje, że poszczególne jego elementy są tańsze, niż przy oddzielnym zakupie. Nie zawsze jednak jest to dobre rozwiązanie – jeśli posiadasz już opłaconą polisę OC, a firma, w której ją wybrałeś, nie oferuje atrakcyjnego AC w dobrej cenie, musisz poczekać do końca podpisanej umowy, aby wybrać pakiet gdzie indziej. Są to jednak rzadkie sytuacje – większość wiodących firm posiada atrakcyjne pakiety ubezpieczeń, a im więcej składników wybierzesz, tym mniej zapłacisz za każdy z nich. OC i AC to bowiem nie wszystko, co możesz wybrać. Do wyboru są także inne atrakcyjne opcje, za które w pakiecie nie trzeba dużo zapłacić. 

  • Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) 

Do pakietu OC/AC zwykle można dodać kolejne, bardzo popularne ubezpieczenie, chroniące przed następstwami nieszczęśliwych wypadków. Przykładem takiej polisy może być oferowana przez firmę Allianz Ubezpieczenie NNW dla kierowcy i pasażerów. Gwarantuje ono nie tylko ochronę osobie prowadzącej pojazd, ale także podróżujących z nią innych osób. Taka ochrona okazuje się bardzo dobrą propozycją w sytuacji, gdy często podróżujesz z dziećmi. Więcej informacji na temat umowy znajdziesz w artykule: Allianz – NNW dla kierowcy i pasażerów. Czy warto kupić polisę? 

  • Ubezpieczenie szyby 

Inną możliwością jest dodanie do pakietu ochrony przed pęknięciem szyby. Nie chodzi tu jedynie o komfort jazdy, który może się zmniejszyć przez powiększające się pęknięcie – za uszkodzenia można także dostać mandat. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Czy warto kupić polisę PZU – autoszyba?  

  • Ubezpieczenie opon 

Kolejną możliwością jest objęcie ochroną opon samochodowych. Mimo, że większość kierowców wozi w bagażniku zapasowe koło na wypadek przebicia opony, nie każdy potrafi ją wymienić, nie zawsze też jest na to czas. Dodatek do pakietu OC/AC w postaci ochrony opon za kilkanaście złotych rocznie gwarantuje wymianę na nową, a jeśli to niemożliwe – odholowanie pojazdu do najbliższego warsztatu. Ważne jest w tym przypadku to, że skorzystanie z pomocy nie oznacza utraty zniżek za bezszkodową jazdę. 

Pakiet OC/AC  

Ubezpieczenie OC, podobnie jak Autocasco czy też zakup polis w pakiecie, możliwy jest do oszacowania dopiero po podaniu danych kierowcy i ubezpieczanego samochodu. Przygotowaliśmy jednak porównanie kilku pakietów dostępnych na rynku, godnych naszym zdaniem uwagi: 

  • LINK4 

W przypadku wyboru pakietu OC/AC u tego ubezpieczyciela można liczyć na najszerszą ochronę już w podstawowej wersji, w tym naprawy z użyciem oryginalnych części. Ubezpieczenia działają zarówno na terenie Polski jak i całej Europy, a pomoc przyjeżdża szybko – średnio zajmuje to bowiem mniej niż 30 minut 

  • AVIVA 

Kolejną atrakcyjną propozycją jest pakiet przygotowany przez firmę AVIVA. Oprócz ochrony, zakup ubezpieczeń umożliwia uczestnictwo w Szkole Bezpiecznej Jazdy. Ubezpieczenie gwarantuje też szeroki pakiet usług dodatkowych, takich, jak holowanie, samochód zastępczy czy transport kierowcy i pasażerów, jeśli powrót samochodem nie jest możliwy. 

  • PZU 

Jeden z najdłużej działających na polskim rynku ubezpieczyciel także umożliwia zakup ubezpieczeń OC i AC w pakiecie. Oferta jest atrakcyjna ze względu na niską cenę, bezpłatnie wydawaną Zieloną Kartę, możliwość holowania i transportu do miejsca docelowego gdy naprawa na miejscu okazuje się niemożliwa, a także bezproblemowe i szybkie naprawienie szkody. 

 Ubezpieczenie OC i AC 

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC