Ubezpieczenie zdrowotne

Składka na ubezpieczenie zdrowotne 

Ile wynosi składka na ubezpieczenie zdrowotne? Czy to drogi produkt? Jaki zakres ubezpieczenia wybrać, aby polisa miała sens? Zanim zdecydujesz się na zakup takiego ubezpieczenia sprawdź, co powinno zawierać!

 Ubezpieczenie zdrowotne – składka 

Pod względem oferty ubezpieczenie nie różni się od abonamentu oferowanego przez prywatną firmę. Oczywiście – pakiety różnią się od siebie – i należy koniecznie sprawdzić przed podpisaniem umowy, jakie usługi wchodzą w skład proponowanej opieki. Zarówno w przypadku ubezpieczenia jak i pakietu medycznego – zakres ochrony nie jest zawsze taki sam.  Więcej na temat różnic między ofertami można przeczytać w artykule, w którym wzięliśmy pod lupę Ubezpieczenie Zdrowotne.  

Jeśli zastanawiasz się ile trzeba zapłacić za prywatną opiekę – nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi bez określenia zakresu usług oraz indywidualnej sytuacji zdrowotnej czy wieku. Poza tym zarówno ubezpieczenie jak i usługi LUX MEDu czy Enel-Medu – często oferuje firma w postaci ubezpieczenia grupowego. Pracodawca nie ma obowiązku informować Cię o możliwości przyłączenia się do polisy – zapytaj więc, czy firma, w której pracujesz proponuje taką możliwość.  

Ubezpieczenie grupowe to na pewno opcja bardziej korzystna cenowo – ale warto sprawdzić zakres ochrony polisy. Może się okazać, że składka jest co prawda niska – ale nie gwarantuje tego, czego oczekujesz. Niezbędne będzie więc porównanie ofert i przeczytanie OWU. Nie jest to dokument łatwy dla czytelnika – ale zawarte w nim definicje pozwolą uniknąć rozczarowania. Dużo łatwiej przeanalizować umowę zawieraną z dostawcą abonamentu medycznego ale i tu zdarzają się niespodzianki. Może się okazać, że do dyspozycji jest mało placówek, z których możesz korzystać lub są daleko i dojazdy nie będą wygodne.  

Natomiast wysokość składek nie jest uzależniona od tego czy zdecydujemy się na ubezpieczenie zdrowotne czy też na pakiet medyczny. Znacznie ważniejsze jest określenie potrzeb – młoda mama będzie szukała innej oferty niż mężczyzna w wieku przedemerytalnym. Ze względu na ilość oferowanych usług w pakiecie – wysokość składki będzie się różnić. 

 Składka – Ubezpieczenie Zdrowotne i Abonament Zdrowotny 

Przy założeniu, że z oferty będzie korzystać osoba przed emeryturą – a więc poszukująca dostępu do specjalistów zajmujących się schorzeniami związanymi z wiekiem oraz rehabilitacji – najniższą cenę oferuje Inter Risk w pakiecie Antidotum Plus Komfort. Opcja z dostępem do piętnastu zabiegów rehabilitacyjnych i badaniami takimi jak poziom glukozy – to koszt 110zł miesięcznie. Signal Iduna natomiast za kwotę niewiele ponad 300zł oferuje brak limitów na zabiegi rehabilitacyjne. Stawka jest trzykrotnie wyższa – ale gdyby wziąć pod uwagę koszt pojedynczego zabiegu lub konsultacji poza pakietem – a wynosi on około 100 – 200 zł – okazuje się, że nawet droższa opcja jest wciąż atrakcyjna. 

Ubezpieczenie na życie 

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!