Ubezpieczenie dla pracowników – pomoc w walce z depresją

Czas panującej pandemii znacznie przyczynił się do pogorszenia jakości życia. Wiele biur działających w open-space zmieniło tryb pracy na home office. Ludzie pracujący w domach stali się odizolowani od pozostałych współpracowników. Nie każdej osobie odpowiada praca w samotności, zwłaszcza jeśli specyfika pracy nie wymaga interakcji (choćby telefonicznej) z dużą ilością klientów. Niektórzy pracują od około 2 lat w trybie domowym, nie zmieniają otoczenia, przez co wszelkie problemy w pracy, problemy domowe, problemy osobowościowe przeradzają się w depresję. 

Ubezpieczenie zdrowotne  z psychologiem

Pracodawcy na szczęście coraz więcej uwagi przykładają do dbałości o swoich pracowników. Widząc tendencje spadków nastroju, coraz częściej firmy inwestują w ubezpieczenia zdrowotne z dostępem do psychologów i psychiatrów, aby przyczynić się do utrzymania zdrowia psychicznego członków zespołu. Jest to ceniony benefit pracowniczy. Z roku na rok widać tendencję wzrostową w kwestii nawiązywania współpracy firm z towarzystwami ubezpieczeniowymi w zakresie grupowych polis zdrowotnych. Światowa tragedia, jaką jest pandemia koronawirusa, zmieniła myślenie rzeszy ludzi, którzy zaczęli doceniać czas spędzany z innymi osobami. Świadomość psychiczna również zaczęła wzrastać. Dostrzec to można tuż pod nosem- na Instagramie powstało wiele kont, które nawiązują do pozytywnego myślenia, dostrzegania uczuć i rozumienia ich. Sami psychologowie również wypowiadają się o negatywnych skutkach izolacji wśród ludzi w każdym wieku. 

Polisy grupowe z dostępem do szczepień

Polisy grupowe umożliwiły chociażby dostęp do mobilnych punktów szczepień. Większe firmy, korporacje udostępniały dawki szczepionek i koordynowali zapisy pracowników. Rozwija się także telemedycyna, ponieważ fizyczny kontakt z lekarzami jest ograniczony. Recepty na leki, które przyjmowane są z uwagi na choroby przewlekłe, są bardziej dostępne, za pomocą kodów. Skierowania do specjalistów lub na badania laboratoryjne także przekazywane są za pomocą 4-cyfrowego kodu. W pakietach medycznych dostępne są między innymi teleporady z psychologami i psychiatrami. Zdrowie to cenny skarb, o który trzeba dbać. Nie ma lepszej inwestycji niż własny organizm i psychika.

ubezpieczenie dla firmy

The following two tabs change content below.

Krzysztof Nowakowski

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC