Ogólne, Ubezpieczenia mieszkania

Ubezpieczenie dla psa przewodnika – co musi zawierać pakiet?

Ochrona dla zwierząt gospodarczych jest znanym produktem ubezpieczeniowym, każdy wypadek wiąże się bowiem z oczywistą stratą finansową. Dużo mniej popularne są polisy dla zwierząt domowych. A przecież niektóre z nich pełnią bardzo ważne funkcje i co ważne – są niezwykle cenne. Ubezpieczenie dla psa przewodnika uzasadnione jest przede wszystkim ceną, jaką trzeba ponieść za jego wyszkolenie. 

Ubezpieczenie dla psa 

Ubezpieczenie dla psa czy kota pojawia się w ofertach coraz większej ilości towarzystw ubezpieczeniowych. Rasowe zwierzęta domowe bywają cenne, a ich kradzież wiąże się nie tylko ze stratą przyjaciela. To także szkoda w postaci utraconej inwestycji. Rasowe zwierzęta są częstym celem złodziei. Mogą bowiem być źródłem zysku przy odsprzedaży lub stać się elementem hodowli. Dlatego na rynku pojawia się coraz więcej ofert skierowanych do właścicieli zwierząt domowych. Korzystają z nich nie tylko osoby posiadające rasowe psy czy koty – także przygarnięty ze schroniska kundelek może mieć zapewnioną na przykład pomoc weterynaryjną w ramach polisy.  

Ubezpieczenie dla psa przewodnika 

Osobną grupą zwierząt domowych są te, które wyszkolono w konkretnym celu. Nie tylko pies policyjny posiada wyjątkowe kompetencje. Zwierzęta stanowią bowiem nieocenioną pomoc dla osób niepełnosprawnych. Utrata psa przewodnika może spowodować szereg problemów: 

  • utrata pomocy w codziennych obowiązkach, jaką dawał pies przewodnik, 
  • utrata zwierzęcia, do którego właściciel jest przywiązany, 
  • utrata pieniędzy związanych z wyszkoleniem zwierzęcia. 

Ile kosztuje wyszkolenie psa przewodnika? 

Przygotowanie psa do pełnienia obowiązków towarzysza osoby niepełnosprawnej to nie lada wyzwanie. Przede wszystkim nie każdy pies nadaje się do rozpoczęcia treningów. Jeśli zwierzę spełnia określone kryteria, trenerzy przystępują do szkolenia, które trwa około dwóch lat. W zależności od rodzaju niepełnosprawności osoby, której ma towarzyszyć, koszt nauki to od 18 000zł do nawet 30 000zł. By pies mógł być przewodnikiem musi zdać państwowy egzamin certyfikacyjny. Procedury te są niezbędne, bo w pomocy osobie niepełnosprawnej nie ma miejsca na błąd. Tak duża inwestycja musi gwarantować określony efekt. Ale szkolenie to nie wszystko – utrzymanie takiego wyjątkowego zwierzęcia to około 300zł miesięcznie.  

Jakie wybrać ubezpieczenie dla psa przewodnika? 

Sumując wszystkie koszty łatwo dojść do wniosku, że nie tylko przywiązanie jest bodźcem do szukania odpowiedniej polisy. Ubezpieczenie psa, który jest niezbędny w codziennych obowiązkach i wymaga poniesienia takiego wydatku, jest koniecznością. Na rynku istnieje kilka ofert, które będą odpowiednie do ubezpieczenia psa. Jednym z nich jest polisa Warta Dom Komfort + można zapewnić ochronę zwierzęcia i zabezpieczyć się na wypadek jego utraty. Mimo że rozstanie z ukochanym zwierzakiem to przede wszystkim strata emocjonalna, nie można zapominać, że w tym przypadku spełnia on konkretną funkcję. 

ubezpieczenie psa przewodnika

Co oferuje polisa Dom Komfort + ? 

Warto także zwrócić uwagę na to, że niepełnosprawna osoba może mieć trudności z właściwą opieką nad zwierzęciem. Tym bardziej do kupna polisy zachęca fakt, że ubezpieczyciel zapewnia pomoc w sytuacji na przykład hospitalizacji właściciela.  

Nie tylko ubezpieczenie psa jest konieczne 

W przypadku osób niepełnosprawnych ubezpieczenie psa przewodnika jest tak samo ważne, jak ochrona przed problemami w codziennym życiu. Warto rozważyć zatem zakup polisy mieszkaniowej oferującej szeroką ochronę w ramach pakietu Assistance. Pomocny może okazać się kalkulator ubezpieczeń nieruchomości. Osoba niepełnosprawna na pewno będzie miała większy problem z bieżącym usuwaniem usterek, ale pakiet obejmuje też pomoc w razie problemów zdrowotnych. W przypadku ubezpieczeń oferowanych przez towarzystwo ubezpieczeniowe Warta, można liczyć nawet na 1500zł świadczenia za każde zdarzenie. Zapewniony będzie transport medyczny, czy nawet zakup i dostawę potrzebnych leków. Dzięki odpowiednio dobranym polisom niepełnosprawność nie musi być dziś problemem. 

Ubezpieczenie na życie 

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC