Ubezpieczenia na życie

Zadbaj o siebie i najbliższych, czyli ubezpieczenie dla rodziny

Zadbaj o siebie i najbliższych, czyli ubezpieczenie dla rodziny. Dla swojej rodziny chcemy jak najlepiej. Jeśli odpowiadasz za innych musisz najpierw odpowiadać za siebie. Polisa rodzinna jest ubezpieczeniem na życie, które oprócz Ciebie chroni Twoich najbliższych. To dzięki niej Ty i Twoja rodzina otrzymacie wsparcie finansowe i środki do życia na wypadek nieszczęśliwego wypadku. Czasem oszczędności nie wystarczą, a koszty związane z następstwami wypadku mogą przerosnąć możliwości finansowe naszej rodziny. Właśnie dlatego warto zabezpieczyć się już teraz. Jak zrobić to najlepiej?

Polisa na życie a ubezpieczenie dla rodziny – różnice

Zwykła polisa na życie gwarantuje wypłatę świadczenia rodzinie w momencie śmierci będącego następstwem nieszczęśliwego wypadku. Nieco inaczej wygląda to przy ubezpieczeniu rodzinnym. Wykupując ubezpieczenie dla rodziny rozszerzamy ochronę o wszystkich członków rodziny. Nie tylko małżonka i dzieci, ale również rodziców lub teściów. Oznacza to, że w momencie śmierci ubezpieczonego jego najbliżsi wskazani w umowie dostaną wypłatę świadczeń oraz przeciwnie – w momencie śmierci jednego z członków rodziny to ubezpieczony dostanie wypłatę świadczenia.

Ubezpieczenie na życie dla rodziny NNW obejmuje również trwały uszczerbek na zdrowiu wywołany następstwem nieszczęśliwych wypadków. Ubezpieczenie rodzinne można również uzupełnić o ubezpieczenie zdrowotne, które zapewni nam oraz naszej rodzinie dostęp do specjalistycznej opieki lekarskiej i umożliwi wypłatę odszkodowania, np. za pobyt w szpitalu.

Zakres ubezpieczenia rodzinnego

Najczęściej ubezpieczenie dla rodziny podpisywane jest na wypadek śmierci. Istnieje możliwość rozszerzenie ubezpieczenia rodzinnego o dodatkowe warianty. W polisie można zawrzeć okoliczności, w których nie będziemy mieli możliwości do samodzielnego wykonywania pracy wskutek wypadku czy choroby. Jeśli w naszej rodzinie występują choroby dziedziczne warto przemyśleć taką decyzję o rozszerzenie polisy o inne zdarzenia.

Polisa rodzinna może obejmować wszystkie sytuacje, które zapewnią wsparcie rodzinie po wypadku lub śmierci ubezpieczonego. Należy do nich:

  • Śmierć
  • Pobyt w szpitalu
  • Niezdolność do wykonywania pracy
  • Ciężka choroba

Przed podpisaniem umowy powinniśmy zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których znajdziemy wszystkie warianty i cały zakres wybranej polisy. Dzięki temu dokładnie dowiemy się, na jaką pomoc możemy liczyć w konkretnej sytuacji. Zwłaszcza, że istnieje kilka wyjątków, w których ubezpieczyciel może odmówić wypłaty świadczenia. Polisa rodzinna nie będzie obejmowała :

  • Śmierci podczas prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu,
  • Śmierci wskutek popełnienia przestępstwa,
  • Samobójstwa,
  • Śmierci podczas działań zbrojnych.

Istnieje możliwość dostosowania zakresu polisy dla rodziny pod własne potrzeby. Ubezpieczenie dla rodziny można kupić prościej niż myślisz. Przed wyborem ubezpieczenia dla rodziny warto przeanalizować wszystkie dostępne warianty i dobrać zakres polisy pod osobiste preferencje.

Jak można kupić ubezpieczenie rodzinne?

Teraz polisę rodzinną można kupić online. Możesz to zrobić używając formularza kontaktowego znajdującego się na naszej stronie lub skontaktować się bezpośrednio z agentem, który pomoże Ci w wyborze polisy i przedstawi wszystkie dostępne warianty i doradzi, którą polisę najkorzystniej wybrać. Chcesz dowiedzieć się, co może obejmować Twoja polisa i jak skutecznie możesz chronić bliskich? Skontaktuj się z naszym agentem i uzyskaj odpowiedź na nurtujące Cię pytania.

The following two tabs change content below.

Adriana

Ostatnie wpisy Adriana (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!