Zadzwoń teraz:

Ubezpieczenie domu polisa- wszystko co można objąć polisą

Ubezpieczenie domu polisa – wszystko co można objąć polisą. Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Własny kwadrat to miejsce, w którym spędzamy większość czasu i w którym trzymamy nasz majątek i inne kosztowności. Nigdy nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć wszystkich niefortunnych okoliczności i losowych zdarzeń, które mogą pozbawić nas naszych dóbr lub ich części. Z tego względu warto wcześniej się zabezpieczyć. Dzięki temu będziemy mogli spać spokojnie i zyskamy wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego wypadku lub zdarzenia pozbawiającego nas majątku.

Ubezpieczenie domu – dlaczego jest tak ważne?

Kupując lub budując dom nie zakładamy, że kiedyś losowe wydarzenie może go nas pozbawić lub istotnie wpłynąć na wszystko, co się w nim znajduje. Nieprzewidziane wypadki jednak się zdarzają, a w ich następstwie możemy stracić część dóbr lub co gorsze – cały dom lub mieszkanie. Z tego względu należy pamiętać o odpowiednim, dopasowanym do potrzeb i wartości nieruchomości ubezpieczeniu. To ono w razie niekorzystnego zdarzenia zapewni nam odpowiednią rekompensatę i zwrot zainwestowanych pieniędzy.

Polisa na dom – co można ubezpieczyć?

Zanim wykupisz polisę przeczytaj, co kryje się pod ubezpieczeniem Twojego mieszkania! Twoje ubezpieczenie może obejmować:

1. Mury i elementy stałe – jest to podstawowa opcja znajdująca się w większości polis. Gwarantuje ochronę w razie uszkodzenia elementów stałych nieruchomości, np. ścian, podłóg, zabudowy meblowej.

2. Wyposażenie – zakres Twojej polisy może obejmować całe wyposażenie mieszkania, takie jak: meble, garnki, AGD, biżuterie oraz ubrania. Jeśli zależy nam na ochronie cennych przedmiotów, to wybierając polisę możemy poprosić agenta ubezpieczeniowego o dołączenie do polisy również przedmiotów osobistych.

3. Szklane elementy – warto zwrócić uwagę, czy wybrana polisa obejmuje oprócz murów i elementów stałych okna, lustra, szklane elementy czy drzwi prysznicowe. Dzięki temu unikniemy rozczarowania w sytuacji, gdy np. ktoś wybije nam okno. Dlatego warto sprawdzić Ogólne Warunki Ubezpieczenia.

4. Garaż i ogrodzenie – ubezpieczyć możesz również wszystko, co znajduje się na Twoim terenie poza domem, np. ogrodzenie oraz sprzęt znajdujący się na zewnątrz, np. rower, skuter, narzędzia.

5.  Zwierzęta domowe – wiele osób nie wie, że ubezpieczając dom lub mieszkanie, ubezpieczeniem można objąć również zwierzęta. W tym wypadku ubezpieczenie zadziała, gdy zwierzę domowe ucierpi w wyniku wypadku lub choroby. Jest to istotne o tyle, że na rynku indywidualne ubezpieczenia obowiązują jedynie w przypadku psa i nawiązują do niewielkiej liczby zdarzeń, które mogą przytrafić się zwierzęciu.

Ubezpieczenie domu – na co zwrócić uwagę?

Wybierając ubezpieczenie mieszkania trzeba koniecznie zwróć uwagę na dwie rzeczy! Bardzo często podstawowa polisa może chronić jedynie mury oraz elementy stałe. Opcja dodatkowa to rozszerzenie o majątek i całe wyposażenie.

Podstawowa polisa będzie działać w przypadku ognia i innych zdarzeń losowych. W zależności od miejsca zamieszkania ubezpieczenie można rozszerzyć o zalania, katastrofy i inne wydarzenia, do których może dojść w zamieszkiwanym przez nas regionie.

Ubezpieczając mieszkanie rozważ polisę od włamania z kradzieżą. Sprzęt elektroniczny bywa bardzo drogi. Warto mieć pewność, że w przypadku zdarzeń losowych otrzymamy odpowiednią rekompensatę. Dotyczy to zwłaszcza mieszkań na parterze.

Masz pytania lub wątpliwości w związku z zakupem polisy na dom lub mieszkanie? Zostaw dane kontaktowe. Oddzwonimy i rozwiejemy Twoje wątpliwości.

The following two tabs change content below.

Adriana

Ostatnie wpisy Adriana (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC