Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie AVIVA. Czy polisy dla singli są potrzebne? 

Pakiet JA to polisa na życie stworzona przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe AVIVA. Dedykowane jest szczególnie osobom prowadzącym jednoosobowe gospodarstwo domowe. Ubezpieczenie na życie dla singli jest nowym typem polis, które ze względu na zmieniający się styl życia są coraz bardziej poszukiwanym produktem. 

Ubezpieczenie na życie –pakiet JA 

Ilość osób niezakładających rodzin stale rośnie. W Polsce jednoosobowe gospodarstwa domowe stanowią aż 26%. Z roku na rok ta liczba się powiększa. Statystyczny singiel  żyjący w Polsce to osoba między 25 a 40 rokiem życia, która nie zdecydowała się na założenie rodziny. Ale nie jest to jedyna różnica w stylu życia, jaka odróżnia singla od osoby żyjącej w związku małżeńskim (lub nieformalnie zakładająca rodzinę). Przede wszystkim osoby nie posiadające partnera ani dzieci, żyją dużo bardziej intensywnie. Osiągają sukcesy zawodowe a czas, którego nie muszą poświęcać rodzinie – spędzają na samorozwoju. Są to osoby, które często długo się uczą na studiach podyplomowych i różnego rodzaju kursach. Podnosząc kwalifikacje zawodowe mogą zdobywać coraz lepsze stanowiska pracy, a co za tym idzie – coraz lepiej zarabiać. Niestety w przypadku singla może to być przyczyną poważnych problemów.  Im lepsze zarobki – tym większy kłopot w przypadku na przykład choroby wymagającej długiego i niejednokrotnie drogiego leczenia. Wypadek lub na przykład nowotwór, który jest chorobą coraz częściej pojawiającą się w naszym społeczeństwie, może być powodem gwałtownego obniżenia się standardu życia. Przed takim problemem mają chronić polisy na życie dla singli. Do takich ofert należy przygotowany przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe AVIVAPakiet JA 

Ubezpieczenie na życie – pakiet JA. Co gwarantuje polisa? 

Produkt ubezpieczeniowy stworzony przez firmę AVIVA z myślą o osobach prowadzących jednoosobowe gospodarstwo domowe i nieposiadających dzieci, jest jedną z coraz większej ilości takich polis na rynku. Gwarantuje wypłatę do 100 000 złotych w przypadku poważnego zachorowania. Lista chorób, od których chroni ubezpieczenie obejmuje aż czterdzieści pozycji. Wymienione są one w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU). W razie poważnych kłopotów zdrowotnych i konieczności hospitalizacji – można także liczyć na wypłatę świadczenia nawet do 100zł za każdy dzień pobytu w szpitalu. Jeśli zostanie postawiona diagnoza i dotyczy poważnej choroby – ubezpieczenie gwarantuje Ci możliwość skonsultowania swojego przypadku z najlepszymi lekarzami na świecie za pomocą internetowej platformy AskBestDoctors.com/pl. Polisa gwarantuje także ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – OC przydaje się wtedy, kiedy z Twojej winy ucierpi osoba trzecia. Ochrona działa także w przypadku amatorskiego uprawiania sportu. Aby podpisać umowę nie trzeba wypełniać szczegółowej ankiety medycznej – potrzebne jest tylko oświadczenie o stanie zdrowia. Dzięki temu zawarcie umowy trwa zaledwie kilka minut. 

polisa dla singla

The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!