Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenia na życie

Ubezpieczenie na życie przed 30 rokiem życia

Ubezpieczenie na życie przed 30 rokiem życia wydaje się wielu osobom niepotrzebne. Taka polisa kojarzy się przede wszystkim z ochroną, jaką można zapewnić rodzinie w przypadku śmierci. Tymczasem przed trzydziestką wiele osób posiada jeszcze dzieci. Czy zatem polisa jest potrzebna? 

Ubezpieczenie na życie przed 30 – czy warto kupić polisę w młodym wieku? 

Ubezpieczenie na życie przed 30-tką jest wbrew pozorom coraz częściej wybieranym produktem. Ubezpieczyciele starają się bowiem o to, aby dopasować oferty także dla tej grupy osób. Są one podobne do produktów przeznaczonych dla tych, którzy wybrali życie w pojedynkę i nie zamierzają zakładać rodziny. Więcej o takich polisach przeczytasz w artykule: Ubezpieczenie na życie AVIVA. Czy polisy dla singli są potrzebne? Ubezpieczenie na życie przed 30 rokiem życia powinno spełniać te same kryteria. Co polisa na życie może zaoferować młodym osobom? 

Co oferuje ubezpieczenie na życie przed 30 rokiem życia?  

Ubezpieczenie na życie przed 30-tką wcale nie jest pomysłem pozbawionym sensu. Wystarczy chwila by zorientować się, że może być oszczędnością. Wiele osób w młodym wieku uważa, że skoro nie zakłada jeszcze rodziny, którą trzeba byłoby chronić, nie ma sensu opłacać polisy. Jeśli jednak brak dzieci czy małżonka nie jest świadomym wyborem, a jedynie stanem przejściowym, warto kupić ubezpieczenie na życie przed 30-tką. Dlaczego? Aby zrozumieć korzyści, warto przeprowadzić prostą kalkulację. 

Ubezpieczenie na życie przed 30-tką – przykładowa kalkulacja 

Osoba mająca 25 lat, bez dzieci, kupując polisę na życie będzie ubezpieczona do 75 roku życia. Średnia cena polisy wynosi około 60zł przy sumie ubezpieczenia 100 000 zł. Jeśli ochrona została rozszerzona o ubezpieczenie na wypadek choroby czy też dodatkowo zawarto umowę gwarantującą wypłatę świadczenia za pobyt w szpitalu – całość może kosztować około 100 zł miesięcznie. Co się stanie, jeśli za dziesięć lat ubezpieczony założy jednak rodzinę? W większości przypadków składka nie wzrośnie, a do polisy można dopisać także dodatkowe osoby. Jeśli jednak ubezpieczenie na życie przed 30-tką nie zostało kupione – dla trzydziestopięcioletniej osoby ta sama polisa może kosztować nawet 50% więcej. Oznacza to, że za podobny zakres ochrony trzeba będzie zapłacić około 150zł miesięcznie. W skali całego okresu ubezpieczenia – jest to bardzo niekorzystny finansowo wybór. 

Jakie zalety ma ubezpieczenie na życie przed 30-tką? 

Ubezpieczenie na życie przed 30 rokiem życia wbrew pozorom może wiele zaoferować. Przede wszystkim oszczędność, o której wspomniano wyżej. Ale to nie wszystko. Ubezpieczenia na życie są zwykle elastyczne – w dowolnym momencie można do polisy dopisać dodatkowe osoby, zwiększyć sumę ubezpieczenia czy podpisać dodatkowe umowy. Warto także pamiętać, że jeśli polisa od początku oferuje ochronę nie tylko przed śmiercią, ale także na przykład przed zachorowaniem – gwarantuje świadczenie ubezpieczonemu, a nie tylko uposażonym. Nawet nie mając rodziny i licząc zaledwie dwadzieścia pięć lat – można usłyszeć złą diagnozę. Także wizyty w szpitalu młodych osób nie należą do rzadkich i otrzymanie świadczenia za każdy dzień hospitalizacji może być pomocą w trudnych chwilach. Dlatego ubezpieczenie na życie przed 30-tką jest dobrym pomysłem, o ile zawiera odpowiednie rozszerzenia. 

Co jeszcze warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie przed 30 rokiem życia? 

Ubezpieczenie na życie przed 30 rokiem życia może być także korzystne, jeśli jest to polisa umożliwiająca zwrot. Polisa ze zwrotem umożliwia otrzymanie nawet 100% wpłaconych środków. Oznacza to, że im szybciej zaczniesz opłacać składki, tym wcześniej możesz wypłacić pieniądze. Jeśli nie inwestujesz w żaden inny sposób, takie ubezpieczenie jest dobrym rozwiązaniem umożliwiającym gromadzenie kapitału na przyszłość. 

Ubezpieczenie na życie 

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC