Zadzwoń teraz:
Ogólne

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne: zadbaj o siebie i swoich pasażerów

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne: zadbaj o siebie i swoich pasażerów. Czy ubezpieczenie auta wystarczy? Masz już ubezpieczenie OC i AC? Jeśli tak, odpowiednio zadbałeś o bezpieczeństwo swojego samochodu. Teraz czas na Ciebie i Twoich pasażerów. Dowiedz się, czym jest ubezpieczenie komunikacyjne i dlaczego warto ubezpieczyć się dodatkowo od następstw nieszczęśliwych wypadków. Zyskaj gwarancję ochrony i czuj się bezpiecznie na drodze. Teraz ubezpieczenie NNW możesz wykupić nawet online.

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne

Z pojęciem ubezpieczenie komunikacyjne możemy zapoznać się podczas ubezpieczenia samochodu, ubezpieczenia turystycznego lub ubezpieczenia domu. Ubezpieczenie komunikacyjne NNW jest ubezpieczeniem dobrowolnym i adresowane jest bezpośrednio do kierowców aut oraz ich pasażerów. W razie wypadku to właśnie NNW komunikacyjne zabezpiecza finansowo kierowcę oraz osoby podróżujące w tym samym aucie. Warto pamiętać jednak, że ilość osób w samochodzie  nie może przekraczać ilości miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym.

Ubezpieczenie NNW obowiązuje zarówno w czasie samej jazdy, jak i podczas wysiadania oraz wsiadania do pojazdu. Dodatkowo w zależności od wybranego zakresu, ubezpieczenie może obowiązywać w momencie przebywania w pojeździe w czasie postoju, naprawy pojazdu lub załadunku i wyładunku towaru. Dokładny zakres polisy komunikacyjnej NNW należy sprawdzić przed podpisaniem umowy z ubezpieczającym.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW?

Wybierając ubezpieczenie najczęściej będziemy mieli do wyboru kilka wariantów różniących się zakresem ochrony i sumą ubezpieczenia. Najczęściej ubezpieczenie komunikacyjne NNW obejmuje:

  • Śmierć
  • Trwały uszczerbek zdrowia
  • Zwrot kosztów leczenia
  • Koszty rehabilitacji
  • Zwrot kosztów transportu zwłok
  • Koszt operacji plastycznych, w momencie, gdy obrażenia wynikają z wypadku

Kiedy NNW nie zadziała?

Ubezpieczyciel może odmówić nam wypłaty ubezpieczenia, jeśli udowodni nam, że do zdarzenia doszło w wyniku złamania przepisów, w momencie kiedy pojazd był prowadzony:

  • W stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków,
  • Bez wymaganych uprawnień do prowadzenia pojazdu (wyjątek stanowią sytuacje, w których brak uprawnień nie miał wpływu na spowodowanie wypadku),
  • Bez ważnego przeglądu, pojazdu niezarejestrowanego lub w złym stanie technicznym, który mógł przyczynić się do spowodowania wypadku.

Przepisy wiążące się z brakiem wypłaty odszkodowania dotyczą również pasażerów w sytuacji, w której pasażer świadomie wsiadł do pojazdu z pijanym lub odurzonym kierowcą. Sytuacja może wyglądać podobnie, kiedy sam pasażer jest odurzony lub pijany. Z tego względu warto sprawdzić zapis na tą ewentualność w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia Komunikacyjnego NNN.

Kiedy ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie i od czego zależy wysokość wypłaty?

Ubezpieczenie komunikacyjne NNW wypłacane jest po ustaleniu okoliczności wypadku i odpowiedzialności za spowodowanie szkód. Po zakończeniu postępowania likwidacyjnego najczęściej ubezpieczenie zostaje wypłacone w terminie do 30 dni roboczych. Termin ten może różnić się w zależności od ubezpieczalni. Kwota wypłaty świadczenia zależna jest od sumy, na jaką się ubezpieczymy. W momencie śmierci wypłacana jest cała suma ubezpieczenia. W przypadku uszczerbku na zdrowiu kwoty odszkodowania zostają ustalone na podstawie zapisów w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia  i najczęściej zostają podane w postaci tabel, z których można odczytać dokładne informacje o kwocie wypłaty za dane obrażenie.

Ubezpieczenie NNW komunikacyjne – cena

Składka ubezpieczenia NNW komunikacyjnego to wydatek zaczynający się od około 50 zł za cały rok. To niewielki koszt, który zagwarantuje pomoc i wypłatę świadczeń w momencie poważnego zdarzenia nie tylko nam, ale również naszym najbliższym. Teraz ubezpieczenie NNW kupisz online. Możesz również skorzystać z pomocy agenta, który przedstawi Ci wszystkie możliwe warianty ubezpieczenia i wybierze najkorzystniejsze i najbardziej opłacalne rozwiązanie.

Wybierz swojego agenta i uzyskaj fachową pomoc. Kup NNW online.

The following two tabs change content below.

Adriana

Ostatnie wpisy Adriana (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC