Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenie  PZU Szlaki bez granic

Polskie góry co roku przyciągają rzesze turystów. I choć konieczność posiadania ubezpieczenia turystycznego jest oczywista, warto wybrać polisę dedykowaną amatorom górskich wycieczek. Taki produkt przygotował największy polski ubezpieczyciel. Czym wyróżnia się PZU Szlaki bez granic? 

Dlaczego nie warto wybierać się w góry bez ubezpieczenia turystycznego?

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wyjazd w góry bez ubezpieczenia turystycznego jest błędem. Osoby, które nie są zainteresowane kupnem polisy, argumentują ten fakt tym, że posiadają ubezpieczenie w NFZ, a ratownictwo w Polsce jest bezpłatne. Powody te wydają się słuszne, jednak po zastanowieniu nietrudno stwierdzić, że mimo wszystko dodatkowe ubezpieczenie jest konieczne. Przede wszystkim wycieczka w góry to zawsze większe ryzyko doznania urazu. A te niestety bywają poważne. Ubezpieczenie posiadające wysoką sumę ubezpieczenia na wypadek nieszczęśliwego wypadku gwarantuje nie tylko pokrycie kosztów leczenia, ale także odszkodowanie. Trzeba pamiętać, że poważne złamania wymagają rehabilitacji, a w tym czasie powrót do pracy może być niemożliwy. Świadczenie wypłacane przez ubezpieczyciela może więc okazać się niezbędne. Ale to tylko jeden z powodów, dla których nie warto wyjeżdżać bez polisy. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Ubezpieczenie na wakacje – dlaczego nie warto wyjeżdżać bez polisy?

Ubezpieczenie PZU Szlaki bez granic – co oferuje polisa? Czym różni się od tradycyjnego ubezpieczenia turystycznego?

Ubezpieczenie PZU Szlaki bez granic to produkt dedykowany miłośnikom gór. Został wzbogacony w porównaniu do tradycyjnego, uniwersalnego ubezpieczenia turystycznego o elementy potrzebne przy zdobywaniu szczytów. Dla kogo więc jest ta oferta? Przede wszystkim przyda się:

  • turystom szlakowym, 
  • narciarzom,
  • taternikom zdobywającym najwyższe szczyty,
  • kajakarzom,
  • wszystkim tym, którzy spacerują po górskich drogach,
  • rowerzystom,
  • a szczególnie osobom, które wyznaczyły sobie trasę wykraczającą poza granice Polski. 

Trzeba pamiętać, że górskie trasy prowadzą często po zagranicznych terytoriach, a koniec Polski nie jest wyraźnie zaznaczony. Wystarczy więc, że wypadek zdarzy się kilka kilometrów od granicy, aby koszty leczenia nie były pokrywane przez NFZ. Turysta wędrujący po górach może nawet nie zdawać sobie sprawy, że znajduje się już na terytorium na przykład Słowacji, gdzie koszty ratownictwa trzeba pokryć na własną rękę. Tym co wyróżnia ubezpieczenie PZU Szlaki bez granic jest pokrycie kosztów leczenia (KL) także poza granicami kraju, do 30 kilometrów wgłąb obcego terytorium.

Co jeszcze oferuje PZU w ofercie Szlaki bez granic?

Produkt ten jest wart uwagi także przez możliwość dostosowania ochrony do potrzeb sportowców. Dostępne jest także rozszerzenie o ochronę w razie wypadku podczas uprawiania sportu wysokiego ryzyka. Co ciekawe, ubezpieczenie PZU Szlaki bez granic dostępne jest także w różnych wariantach czasowych. Nie trzeba kupować go przed każdą wyprawą, jeśli wycieczek górskich jest dużo, można zdecydować się na ochronę całoroczną lub 120-dniową. Ile kosztuje takie ubezpieczenie? Zdecydowanie oferta na dłuższy czas jest korzystna cenowo. Ochrona na 120 dni w najtańszym, turystycznym wariancie, to koszt 62 zł. 

Jaką ochronę gwarantuje ubezpieczenie PZU Szlaki bez granic?

W ramach polisy PZU Szlaki bez granic  można skorzystać z różnych pakietów. Ubezpieczenie w wariancie sportowym może obejmować niemal czterdzieści różnych aktywności, podczas których działa ochrona. Ale rekreacyjne uprawianie sportów objęte jest ochroną już w podstawowym wariancie – rozszerzenia ochrony wymaga jedynie planowanie uprawiania sportów wysokiego ryzyka i wyczynowego uprawiania sportu. W każdym przypadku dostępne są aż cztery warianty ochrony.

PZU szlaki bez granic

 

Warto także wiedzieć, że na zniżki mogą liczyć ratownicy GOPR.

Jakie jeszcze zalety ma ubezpieczenie PZU Szlaki bez granic?

Podsumowując:

  • ubezpieczenie PZU Szlaki bez granic  obejmuje niemal każdą aktywność sportową, z którą można mieć kontakt w górach;
  • koszty leczenia pokrywane są także w przypadku wypadków, do których doszło do 30 kilometrów wgłąb obcego kraju, co jest szczególnie przydatną opcją dla osób wybierających się w Tatry;
  • polisę można kupić na okres urlopu, na sezon – czyli na 120 dni – lub na cały rok; ubezpieczenie dostępne jest przez internet, co ułatwia porównanie pakietów i zawarcie umowy. 

baner ubezpieczenie turystyczne

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC