Ubezpieczenia mieszkania, Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego nie tylko w podróży

Posiadanie urządzeń elektronicznych jest dziś codziennością – komputery i laptopy są stałym wyposażeniem podróżników, ale trudno wyobrazić sobie bez nich także pracę zawodową. czy codzienne życie. Ubezpieczyciele przygotowali ubezpieczenia odpowiednie do każdej z tych potrzeb. Jakiej polisy Ty potrzebujesz?

Ubezpieczenie telefonu

Telefon to urządzenie, bez którego dziś nikt już nie wyobraża sobie funkcjonowania w świecie. Nowatorskie rozwiązanie, które pojawiło się w XIX wieku, dziś jest podstawowym środkiem komunikacji. Bez względu na to, gdzie pracujesz i jakie są Twoje plany urlopowe – codziennie korzystasz z tego urządzenia. Czy jeśli jednak jesteś tylko prywatnym użytkownikiem smartfonu, możesz go ubezpieczyć? Na rynku jest wiele produktów, które oferują taką możliwość. Nie musisz być przedsiębiorcą, żeby zabezpieczyć swój sprzęt przed pęknięciem szybki czy uszkodzeniami elektronicznymi.

  • Ubezpieczenie w sklepie

Pierwszym miejscem, gdzie możesz kupić polisę dla nowo kupionego sprzętu, jest sklep elektroniczny, w którym znalazłeś wymarzony model. Sprzedawcy bardzo często oferują ubezpieczenie jako dodatek do zakupu. Ma ono chronić urządzenie przed zniszczeniem. Produkty obiecują jednak wiele, w praktyce jednak konsumenci rzadko bywają zadowoleni z ochrony. Powodem rozczarowania bywa najczęściej pośpiech i celowe wprowadzanie klientów w błąd. Podpisując polisę zawsze powinieneś dokładnie przeczytać, od jakich wydarzeń ono chroni. Sieci sprzedające sprzęt elektroniczny otrzymują zwykle wysoką prowizję od sprzedanych ubezpieczeń, dlatego często klienci wychodzą ze sklepu niedoinformowani. Problem zwykle dotyczy wyłączeń odpowiedzialności. Trudne do stwierdzenia działanie siły zewnętrznej bywa różnie interpretowane, co w rezultacie powoduje częstą odmowę wypłaty świadczenia. Polisy wymagają także, aby sprzęt był dobrze chroniony – także przed złodziejami. Dylemat pojawia się w momencie, w którym idziesz ulicą rozmawiając. Znane są przypadki, w których taka sytuacja uznana została za wystawienie sprzętu na widok złodziei. Oczywiście są to kuriozalne przypadki, jednak decydując się na ubezpieczenie sprzętu w sklepie, gdzie nie ma możliwości dokładnej analizy Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU), narażasz się na rozczarowanie, nie wiesz bowiem co dokładnie kupujesz.

  • Ubezpieczenie telefonu online

Istnieją także inne możliwości ubezpieczenia kupionego telefonu. Korzystając z ofert wolnego rynku często smartfon jest dużym wydatkiem. Jednocześnie jest on stale używany i wszędzie zabierany, co naraża go na wiele nieprzewidzianych zdarzeń, w wyniku których może ucierpieć. Jeśli nie zdecydowałeś się na ubezpieczenie oferowane przez sprzedawcę, wciąż możesz skorzystać z możliwości zapewnienia sobie ochrony. Ponadto możesz wybrać polisę przez Internet, nie wychodząc z domu. Takie rozwiązanie proponuje na przykład towarzystwo ubezpieczeniowe Allianz. Za pośrednictwem simplesurance. Wypełniając prosty formularz możesz w kilka minut ubezpieczyć swój telefon.

  • Ubezpieczenie telefonu w ramach polisy mieszkaniowej

Warto także pamiętać, że w ramach rozszerzenia ochrony o ruchomości domowe, bezpieczny jest także znajdujący się w mieszkaniu sprzęt elektroniczny. Co prawda do największej ilości uszkodzeń dochodzi podczas używania smartfonu w mieście czy miejscu pracy, jednak warto pomyśleć także o szkodach, jakie może spowodować pożar czy zalanie. Telefon, z racji niewielkich rozmiarów, często odkładany jest w najróżniejsze miejsca, może więc być narażony na skutki na przykład zalania przez sąsiadów. W wielu miastach powszechne są także włamania do mieszkań – jeśli złodzieje zauważą pozostawiony telefon, bardzo łatwo będzie im go zabrać, mieści się bowiem w kieszeni i nie wymaga tak przemyślanej akcji jak na przykład kradzież dużego telewizora. Warto więc sprawdzić, wybierając polisę mieszkaniową, ile będzie kosztowało zwiększenie ochrony o ruchomości – pomocne w tym okazują się kalkulatory ubezpieczeń nieruchomości. kalkulatory ubezpieczeń nieruchomości.

ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

Nie tylko telefon bywa kosztownym sprzętem elektronicznym – także wszelkie urządzenia biurowe warto ubezpieczyć. Porządna drukarka czy aparat fotograficzny wykorzystywany przez firmę, taką, jak na przykład agencja reklamowa, to podstawowe narzędzia pracy, bez których wiele firm nie może funkcjonować. Z myślą o nich powstało na rynku wiele ofert ubezpieczeniowych dla przedsiębiorców. Mogą one objąć ochroną sprzęt elektroniczny wykorzystywany w firmie, a Ty nie musisz martwić się o straty finansowe, jakie może spowodować zniszczenie najbardziej potrzebnych urządzeń. Jaką polisę możesz wybrać, jeśli jesteś przedsiębiorcą?

  • Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego – AVIVA

Ten produkt kierowany jest do wszystkich firm, które w swojej działalności wykorzystują urządzenia elektroniczne. Mogą to być zarówno komputery i telefony, jak i każdy sprzęt medyczny, urządzenia nawigacyjne czy nośniki danych. Suma gwarancyjna ustalana jest na podstawie wartości odtworzeniowej lub księgowej brutto – powinna wystarczyć na wymianę czy naprawę sprzętu oraz na pokrycie kosztów odtworzenia utraconych danych. Od ustalonych kwot zależeć będzie wysokość składki. Bez względu zatem na wielkość Twojej firmy, oprócz ubezpieczenia OC prowadzonej działalności, warto zadbać także o ochronę sprzętu, którego zniszczenie może być powodem paraliżu działalności i ogromnych strat finansowych.

Ubezpieczenie komputera

Komputer jest sprzętem, który zajmuje dziś znacznie mniej miejsca niż jeszcze kilka lat temu, zwykle także mniej waży. Dlatego z łatwością można zabrać go ze sobą na wyjazd urlopowy – przyda się do celów prywatnych, ale często można przedłużyć wakacje deklarując pracę zdalną. Po kilku godzinach wykonywania obowiązków znów można cieszyć się plażą i pięknymi krajobrazami lub szusować po stoku – z tej możliwości korzysta coraz większa ilość osób, także pracodawcy upatrują w tym szansę z jednej strony na zatrzymanie pracownika, z drugiej, na jego efektywniejszą pracę i mniejszą ilość zwolnień lekarskich, które są niestety nadużywane. Jednak zabierając ze sobą sprzęt elektroniczny, standardowa polisa może nie wystarczyć. Nie zawsze także podstawowe ubezpieczenie bagażu zabezpieczy laptopa. Dlatego przede wszystkim należy sprawdzić, czy wybrana ochrona obejmuje także urządzenia elektroniczne. Jeśli nie – zwykle można wybrać stosowne rozszerzenie i należy to zrobić – komputer czy aparat fotograficzny to zwykle spory wydatek, utrata takich przedmiotów może nie tylko spowodować stratę finansową, ale uniemożliwić wykonywanie obowiązków. Odzyskanie utraconych wraz z komputerem danych czy też zdjęć zapisanych w pamięci aparatu bywa bardziej dotkliwe niż sam brak sprzętu.


Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego

The following two tabs change content below.

Tomasz Litke

Specjalista ds. ubezpieczeń. Wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które pomogą klientom znaleźć najlepszą ofertę. Wspiera także agentów ubezpieczeniowych organizując szkolenia i dzieląc się swoją wiedzą. W wolnych chwilach pisze artykuły dla Poradnika, dzięki którym łatwiej odnaleźć się w świecie ubezpieczeń.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!