Zadzwoń teraz:
Ubezpieczenie dla dziecka

Ubezpieczenie szkolne a lekcje zdalne

Przez ostatnie półtora roku uczniowie musieli przywyknąć do nowego systemu nauczania i lekcji online. To był ciężki czas, zarówno dla uczniów, jak i dla nauczycieli. Brak wizyt w szkole, spotkań z rówieśnikami i praca przed komputerem nie wyklucza jednak wszystkich zdarzeń losowych, mogących przytrafić się uczniom. Wiele osób nie wie, że ubezpieczenie szkolne nie obejmuje tylko i wyłącznie terenu szkoły i może przydać się nawet w domu podczas korzystania z komputera. Dowiedz się, czym jest szkolna polisa NNW i co może wchodzić w jej zakres.

Szkolne ubezpieczenie NNW – czym jest i gdzie obowiązuje?

Szkolne ubezpieczenie NNW obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, w wyniku których dojdzie do uszkodzenia ciała lub uszczerbku na zdrowiu dziecka, które zawiera się na 12 miesięcy. Ubezpieczeniem mogą zostać objęte dzieci uczęszczające do przedszkoli i żłobków, szkół podstawowych oraz każdy uczeń szkół i placówek wychowawczych, studenci, doktoranci oraz słuchacze szkół policealnych. Wszyscy uczniowie, którzy nie ukończyli 26 roku życia.

Ubezpieczenie NNW szkolne

obowiązuje w szkole i poza terenami placówki. Ochrona działa przez wszystkie dni, niezależnie od wolnego, wakacji i ferii zimowych. Każdy z pakietów ubezpieczenia NNW obejmuje zajęcia pozaszkolne, uprawianie sportu i sporty wyczynowe. Dzięki temu osoby uczące się, przed 26 roku życia, nie muszą wykupywać dodatkowego ubezpieczenia. Dotyczy to również osób przynależących do związków sportowych i trenujących wyczynowo.

Zakres ubezpieczenia szkolnego NNW

Standardowa grupowa polisa wykupiona w szkole zawiera najczęściej tylko podstawowy, najniższy pakiet i objęta jest niską sumą ubezpieczenia. Z tego względu warto zapoznać się z propozycją szkoły przed podjęciem decyzji o wykupie ubezpieczenia i porównać ją z ofertą indywidualnego ubezpieczenia NNW. Indywidualne ubezpieczenie NNW może okazać się nie tylko atrakcyjniejsze cenowo, ale i posiadać większy zakres ochrony. Nawet jeśli posiadasz już szkolne ubezpieczenie grupowe, nie wyklucza to możliwości zakupu dodatkowego ubezpieczenia indywidualnego. W momencie zdarzenia losowego obowiązywać będą obydwie polisy, a dziecko otrzyma świadczenia z tytułu obydwu umów. Może okazać się, że polisa grupowa nie obejmuje wielu zdarzeń losowych. Z tego względu warto zaopatrzyć dziecko w dodatkowe ubezpieczenie.

Każda szkolna polisa NNW obowiązuje całodobowo, na terenie szkoły i poza nią oraz obejmuje uprawianie sportów wysokiego ryzyka. W zależności od zakresu ochrony, na jaki się zdecydujemy, nasze ubezpieczenie będzie różniło się limitami i zakresem zdarzeń losowych oraz wysokościami sumy ubezpieczenia. Oznacza to, że im szerszy zakres ochrony wybierzemy, tym więcej zdarzeń losowych będzie obejmowało ubezpieczenie. To samo będzie dotyczyło wysokości wypłaconych świadczeń po zdarzeniu, powodującym uszczerbek na zdrowiu dziecka. Istotną kwestią jest również obowiązek wypłaty świadczeń. Nawet kiedy nie dojdzie do trwałego uszkodzenia.

Przed zakupem ubezpieczenia należy sprawdzić dokładny zakres polisy. Ubezpieczenie NNW szkolne dziecka powinno zawierać:

  • Ukąszenie przez owady, w tym kleszcza
  • Pogryzienie
  • Rehabilitację lub wizytę w szpitalu
  • Operacje
  • Koszty poniesione na poszukiwania w wyniku zaginięcia dziecka
  • Zwrot kosztów za psychologów i psychiatrów
  • Wypłatę świadczenia na skutek śmierci spowodowanej w następstwie nieszczęśliwego wypadku
  • Zwrot kosztów za korepetycje w momencie opuszczenia zajęć spowodowanego następstwem nieszczęśliwego wypadu

Ubezpieczenie OC a lekcje zdalne

Ubezpieczenie OC szkolne obowiązuje również podczas lekcji zdalnych i może dotyczyć wszelkich czynności wykonywanych poza murami szkoły. W tym wypadku warto pomyśleć o wykupieniu dla dziecka dodatkowego pakietu związanego z hejtem w internecie. W tym wypadku pomoc ze strony ubezpieczającego obejmuje złamanie zasad prywatności i naruszenie dobrego imienia ubezpieczonego w internecie i w całych mediach społecznościowych. Z powodu szkody wyrządzonej online ubezpieczający zapewnia pomoc ze strony specjalisty IT, pomoc prawną oraz zwrot kosztów związanych z reprezentacją prawną i kosztami sądowymi. Pomoc dotyczy również opieki ze strony psychologów, zarówno telefonicznie, jak i stacjonarnie.

Ucząc się w domu  dzieci potrzebują dodatkowego zajęcia, które utrzyma je w ruchu i zapewni dbanie o kondycję i zdrowie. Ważną kwestią, którą warto wziąć pod naukę podczas nauki online, jest dodatkowe OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenie może dotyczyć osób od 13 do 26 roku życia i obejmuje wszelkie zdarzenia w życiu prywatnym, również związanych z pracą. Należą do nich wszelkie formy aktywnego spędzania czasu, takie jak jazda na rowerze lub pływanie w basenie.

Ile dokładnie kosztuje ubezpieczenie szkolne? Sprawdź i kup online.

The following two tabs change content below.

Adriana

Ostatnie wpisy Adriana (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC