Zadzwoń teraz:

Ubezpieczenie turystyczne – kiedy jest nam potrzebne?

Ubezpieczenie turystyczne – kiedy jest nam potrzebne? Planujesz wyjazd za granicę lub szybką wycieczkę po kraju? Spakowałeś ubrania, dokumenty, niezbędny sprzęt i rzeczy do pierwszej pomocy? Co w momencie wypadku lub nieoczekiwanego zdarzenia losowego, które może spowodować uszczerbek na zdrowiu Twoim lub Twojej rodziny? Czy pamiętasz o ubezpieczeniu turystycznym, które zabezpieczy Cię finansowo lub ułatwi Twój ratunek w momencie wypadku?

Ubezpieczenie turystyczne – zaplanuj z wyprzedzeniem

W przypadku wyjazdu za granicę ubezpieczenie turystyczne trzeba wykupić jeszcze przed opuszczeniem kraju. Dlatego warto pamiętać, żeby ubezpieczyć się wcześniej i zabezpieczyć przed wszystkimi zdarzeniami, mogącymi spotkać nas podczas podróży. Kupując polisę, warto dostosować ją do własnych, indywidualnych potrzeb. Wybrać odpowiednie rozszerzenia i kwotę ubezpieczenia, która zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo. Często samodzielna decyzja nie jest łatwa, a kwestie rozszerzeń mogą budzić wątpliwości. W wyborze pomoże Ci ranking ubezpieczeń. Nie jesteś pewny, co powinno zawierać Twoje ubezpieczenie turystyczne? Skontaktuj nie z nami i podejmij dobrą decyzję.

Ubezpieczenie turystyczne dla aktywnych – co powinno obejmować?

Planujesz wyjazd w góry? Chcesz uprawiać wspinaczkę, jeździć na łyżwach, wyskoczyć na narty lub deskę? Aktywny urlop to zwiększone ryzyko urazów i wypadków. Dobrze dobrana polisa z odpowiednią sumą ubezpieczenia to gwarancja maksymalnej ochrony i Twojego bezpieczeństwa podczas wyjazdu.

Co powinno obejmować takie ubezpieczenie?

  1. Pokrycie kosztów ratownictwa – wypadek w niskich lub wysokich górach może wiązać się z ogromnymi kosztami ratownictwa. Nie powinniśmy tego bagatelizować. Zwłaszcza, że w niektórych przypadkach potrzebny jest helikopter, którego koszt użycia może spocząć na ubezpieczycielu lub – w przypadku zbyt niskiego ubezpieczenia – na Tobie.

2. Transport do szpitala lub placówki medycznej – środki wspinaczkowe lub narciarskie często oddalone są od najbliższego szpitala o wiele kilometrów. Zapoznając się z polisą, zwróć uwagę na koszty ewentualnego transportu medycznego.

3. Leczenie stomatologiczne – ból zęba za granicą może wiązać się z ogromnymi kosztami. Takie przypadki zazwyczaj są nagłe i wymagają szybkiej interwencji. Dlatego Twoje ubezpieczenie może obejmować również wizytę u najbliższego stomatologa lub dentysty w odwiedzanym przez Ciebie mieście.

4. Ochronę w ramach NNW. Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków to przede wszystkim zwrot za koszty leczenia. Jeśli w podróży zdarzy nam się wypadek, to w zależności od procentowego uszczerbku na zdrowiu znajdującego się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, możemy wystąpić do ubezpieczyciela o zwrot kosztów za leczenie. NNW obejmuje również zwrot kosztów za rekonwalescencję po wypadku, takie jak prywatne leczenie i usługi, które nie są refundowane przez NFZ.

5. Ubezpieczenie sprzętu oraz bagażu od ewentualnego uszkodzenia lub kradzieży. Podróżując samolotem bardzo często dochodzi do zgubienia bagażu lub jego poważnego uszkodzenia. Oprócz odszkodowania od linii lotniczej możemy liczyć także na świadczenia od ubezpieczyciela, oczywiście jeśli zawarliśmy to w polisie.

Pamiętaj! Ubezpieczenie dopasuj do własnych potrzeb i kierunku podróży. Skorzystaj z pomocy w doborze ubezpieczenia! Odwiedź stronę, zostaw dane kontaktowe i spodziewaj się telefonu od naszego agenta! https://przewodnikubezpieczeniowy.pl

The following two tabs change content below.

Adriana

Ostatnie wpisy Adriana (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC