Zadzwoń teraz:
Ogólne

Ubezpieczenie turystyczne a wyjazd za granicę podczas pandemii – jak się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie turystyczne a wyjazd za granicę podczas pandemii. Od czasów pandemii wyjazd za granicę wiąże się z dodatkowymi formalnościami i wymogami. Większość krajów wprowadziła obowiązek szczepień lub testów dla przyjeżdżających turystów. Ponadto kolejnym wymogiem są również ubezpieczenia turystyczne, zawierające w warunkach polisy pokrycie kosztów związanych z następstwem zarażenia się COVID-19. Jak się ubezpieczyć, aby mieć pewność, że w przypadku zakażenia ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty związane z chorobą?

Ubezpieczenie turystyczne – co powinno zawierać?

Najważniejszą rzeczą w ubezpieczeniu turystycznym jest ubezpieczenie od kosztów leczenia w podróży. Poza granicami kraju koszt leczenia i hospitalizacji może być bardzo obciążający dla naszego portfela. Z tego względu warto zadbać o dobre ubezpieczenie turystyczne, które pokryje koszty związane z nieszczęśliwymi wypadkami i uszczerbkiem na zdrowiu. Polisa turystyczna powinna zawierać wszystkie wydatki związane z hospitalizacją, operacją, opieką medyczną, badaniami, opatrunkami oraz lekami.

Ubezpieczenie podróżne może zawierać pakiet Assistance, który umożliwi natychmiastową pomoc w razie wypadku. Polisa z turystycznym Assistance zapewnia pokrycie kosztów transportu powrotu do kraju, przejazdy, transport i zakwaterowanie najbliższej osoby czy wsparcie tłumacza.

Kolejnym dodatkiem do ubezpieczenia turystycznego jest NNW – Ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Zapewni nam wypłatę odszkodowania w momencie, w którym doszłoby do uszczerbku na zdrowiu podczas podróży lub wypłatę świadczenia bliskim w razie śmierci ubezpieczonego.

Wybierając się na zagraniczny urlop powinniśmy zadbać również o OC w życiu prywatnym, dlatego dzięki ubezpieczeniu turystycznemu z OC w życiu prywatnym będziemy chronieni w momencie wypadku, w którym dojdzie do obrażeń zadanych osobom trzecim.

Ostatnim dodatkiem do ubezpieczenia NNW jest ochrona bagażu. Ponadto ubezpieczenie bagażu przed kradzieżą, zgubieniem lub zniszczeniem zapewni nam odszkodowanie, które pokryje stratę utraty cennych rzeczy i przedmiotów osobistych.

Ubezpieczenie podróżne koronawirus

Większość firm ubezpieczeniowych rozszerzyło swoje ubezpieczenia od ewentualności zachorowania na COVID-19 oraz zdarzeń związanych z wirusem. Polisa rozszerzona od ochrony przed koronawirusem powinna zawierać:

  1. Ubezpieczenie od kosztów leczenia w przypadku zachorowania oraz koszty transportu do kraju, dlatego podczas wakacji za granicą ubezpieczenie turystyczne COVID obejmuje hospitalizację i leczenie, testy diagnostyczne pozwalające na wykrycie wirusa, rekonwalescencję po przebyciu choroby oraz koszty związane z przedłużeniem pobytu (nocleg w hotelach, transport i wyżywienie).
  2. Pokrycie kosztów związanych z kwarantanną i późniejszym powrotem do kraju. Ubezpieczenie turystyczne COVID-19 może również obejmować opiekę nad dzieckiem i przedłużony pobyt dla opiekuna dziecka.

Ubezpieczenie turystyczne koronawirus a koszty rezygnacji z podróży

Kolejnym zdarzeniem, od którego można się ubezpieczyć, jest konieczność odwołania rezerwacji, wynikająca z zachorowania na COVID-19 lub nałożonej kwarantanny. Warto pamiętać, że wybierając ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z podróży, roszczenia często obejmują sytuacje niewiązane z zarażeniem się koronawirusem.

Oferowane ubezpieczenia mogą zawierać roszczenia związane z anulowaniem rezerwacji, rezygnacji z wycieczki, przerwania uczestnictwa w wycieczce lub wydarzeniu oraz zmiany rezerwacji, która może być związana z rezygnacją innego uczestnika podróży. Dokładny zakres ubezpieczenia turystycznego znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

The following two tabs change content below.

Adriana

Ostatnie wpisy Adriana (zobacz wszystkie)

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC