Zadzwoń teraz:
Ogólne

Wady i zalety porównywarek

Na rynku pojawia się coraz większa ilość ubezpieczycieli, tym samym coraz trudniej znaleźć najlepszą dla siebie polisę. Warto wiedzieć, że nie ma złych ubezpieczeń – ale nie wszystkie są odpowiednie dla każdego i w każdej sytuacji. Z pomocą przychodzą narzędzia internetowe. Poznaj wady i zalety porównywarek!

Dlaczego warto korzystać z porównywarki?

Wraz ze wzrostem ilości dostępnych produktów ubezpieczeniowych pojawia się także coraz więcej porównywarek internetowych. Do czego służą? Czy warto z nich korzystać? Ich ogromna ilość każe przypuszczać, że być może tak. I przy bliższym spojrzeniu okazuje się, że rzeczywiście są to bardzo przydatne narzędzia. Nikt bowiem nie jest w stanie sprawdzić wszystkich ubezpieczeń i przeczytać dokładnie wszystkich dokumentów ubezpieczeniowych – przede wszystkim ogólnych warunków ubezpieczeń (OWU). Tymczasem aby znaleźć najlepszą polisę byłaby taka konieczność. Dlatego porównywarki internetowe mogą być przydatne ze względu na to, że dzięki nim można przeprowadzić wstępną selekcję ubezpieczeń i ostatecznie przeanalizować tylko kilka umów. 

Przeczytaj także: Czy porównywarka ubezpieczeń na życie może pomóc w wyborze polisy?

Wady i zalety porównywarek

Porównywarki internetowe, w przypadku niektórych ubezpieczeń, mogą być czasochłonne w obsłudze. Chcąc na przykład znaleźć najlepsze ubezpieczenie OC trzeba w formularzu podać bardzo wiele danych. Okazuje się ponadto, że nie można tego nijak ominąć – trzeba wypełnić rzetelnie wszystkie pola, gdyż inaczej podane ceny nie będą miały wiele wspólnego ze stanem faktycznym. Inną wadą korzystania z tego typu narzędzi jest to, że wielu danych nie można podać z pamięci – trzeba sięgnąć do dokumentów. O ile bowiem informacje dotyczące marki czy modelu ubezpieczanego samochodu łatwo zapamiętać, o tyle nie każdy właściciel samochodu wie, jaką ma on pojemność silnika lub w którym roku był zarejestrowany po raz pierwszy. Nie zawsze także wiadomo, jaki przebieg ma samochód. Tymczasem te wszystkie dane są potrzebne, aby porównać ceny ubezpieczeń.

 Wady i zalety porównywarek

Przeczytaj także: Porównywarka OC – czy trzeba podać wszystkie dane?

Kalkulator ubezpieczenia mieszkania Przewodnika Ubezpieczeniowego

Za pomocą porównywarki można także podjąć decyzję dotyczącą ubezpieczenia mieszkania. Jedną z takich możliwości proponuje kalkulator ubezpieczenia mieszkania Przewodnika Ubezpieczeniowego. Choć to narzędzia działa nieco inaczej niż inne porównywarki – jest bardzo pomocne w znalezieniu odpowiedniej polisy. Autorzy kalkulatora założyli, że najlepszą formą będzie kontakt telefoniczny z zainteresowaną osobą. Poprzedza go jednak konieczność wypełnienia formularza, który zawiera pytania dotyczące podstawowych parametrów poszukiwanego ubezpieczenia. Trzeba bowiem odpowiedzieć na pytanie, czy ubezpieczony ma być dom czy też mieszkanie, jaki jest jego metraż oraz jaki jest główny cel ubezpieczenia. Do wyboru są trzy opcje:

  • ubezpieczenie mieszkania pod kredyt,
  • ubezpieczenie mieszkania od zdarzeń losowych,
  • ochrona przed kradzieżą.

Formularz przygotowany przez Przewodnik Ubezpieczeniowy jest krótki – należy podać tylko kilka podstawowych informacji. Po wypełnieniu wymaganych pól – na podany numer telefonu zadzwoni doradca ubezpieczeniowy, który dzięki temu, że posiada już najpotrzebniejsze informacje – będzie mógł zaproponować właściwą polisę ubezpieczeniową, a rozmowa telefoniczna nie będzie trwała długo.

Dlaczego warto korzystać z porównywarek internetowych?

Warto sprawdzić, jakie są wady i zalety porównywarek internetowych. Dzięki temu można zaoszczędzić sporą ilość czasu – nie trzeba szukać ubezpieczenia w gąszczu wszystkich dostępnych produktów, ale sprawdzić tylko wybrane polisy. Na rynku istnieje wiele porównywarek internetowych, które zakładają kontakt agenta ubezpieczeniowego – ale są też takie, które od razu podają ceny wybranych produktów. Oba typy są bardzo przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczącej polisy, jednak kontakt z doradcą ubezpieczeniowym to gwarancja, że produkt będzie jeszcze bardziej spersonalizowany.

Ubezpieczenie na życie 

Wady i zalety porównywarek
5 (100%) 3 glos[y]
The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!