Ogólne

Wolne dni w roku szkolnym 2019/2020

Ten rok szkolny rozpoczął się dniem wolnym – 1 września wypadł w niedzielę. Oznacza to dodatkowy dzień wakacji dla uczniów. Czy takich dobrych niespodzianek będzie więcej? Kiedy wypadają wolne dni w roku szkolnym 2019/2010?

Kalendarz roku szkolnego

Co roku w kalendarzu każdego ucznia pojawiają się dni, kiedy nie musi on iść do szkoły. A kiedy wypadają one na przykład przed weekendem, powstaje całkiem długa przerwa, niemal krótkie wakacje w ciągu roku. I tak jak rodzice sprawdzają kalendarz na początku nowego roku, by zaplanować dni urlopowe, tak dzieci liczą ma to, że wolnego będzie jak najwięcej. W tym roku nie tylko 1 września wypadł w niedzielę, co uczyniło go wolnym dniem, a wakacje były dłuższe niż zwykle. 2 września, w poniedziałek, także nie ma lekcji. To dzień organizacyjny, tym samym prawdziwe zajęcia zaczną się dopiero we wtorek.

Dni wolne w roku szkolnym 2019/2020 – pierwszy wypoczynek już w grudniu!

1 września to nie jedyny dodatkowy wolny dzień w roku szkolnym 2019/2020. Kolejna przerwa czeka uczniów już w grudniu. Wolne dni zaczną się 23 dnia tego miesiąca, ale przy dobrej organizacji dzieci wrócą do szkoły dopiero 7 stycznia. Teoretycznie bowiem wolne obejmuje czas między 23 a 31 grudnia. Ale 1 stycznia wypada w środę, a jest to święto – zatem wolny dzień od pracy i szkoły. Jeśli więc rodzice zapewnią opiekę dziecku na dwa dni – 2 i 3 stycznia – 4 zacznie się weekend, a 6 znów jest święto. Z okazji Bożego Narodzenia, przy dobrej organizacji, można zatem odpoczywać aż 15 dni, od 23 grudnia do 7 stycznia!

Ferie zimowe i Wielkanoc – kolejne wolne dni

Niedługo po świętach Bożego Narodzenia nadchodzą ferie zimowe. Między 13 stycznia a 23 lutego przypada dwutygodniowy wypoczynek. Jego termin zależy od województwa.

Wolne dni w roku szkolnym 2019/2020Na następną przerwę w nauce trzeba będzie poczekać aż do Wielkanocy – i tej niestety nie uda się przedłużyć. Potrwa ona od 9 do 13 kwietnia.

Dodatkowe wolne dni

Wolny dzień obowiązuje także z powodu Święta Edukacji Narodowej, a więc popularnego Dnia Nauczyciela. 14 października wypada w tym roku w poniedziałek, a to oznacza dłuższy weekend. Szczęśliwie wypadają także inne święta. 1 listopada to w tym roku piątek, a 11 listopada– poniedziałek. Oba święta dadzą zatem trzydniowy weekend. Niestety majówka nie będzie tak długa jak w tym roku. Przypomnijmy, że 1 maja wypadał w środę, zatem wolnych było aż 5 dni pod rząd. W 2020 roku 1 maja to niestety piątek. Z powodu majówki przewidziany jest zatem tylko 1 dodatkowy wolny dzień. 

A kiedy odbędą się egzaminy?

W przeciwieństwie do wolnych dni, grozę budzą egzaminy. W tym roku końcoworoczne sprawdziany rozpoczną egzaminy ósmoklasisty, które przewidziano na czas między 21 a 23 kwietnia. 4 maja rozpoczną się natomiast matury:

  • 4 maja – pisemny egzamin z języka polskiego,
  • 5 maja – pisemny egzamin z matematyki,
  • 6 maja – pisemny egzamin z języka angielskiego. 

Maturzyści rozpoczną testy na poziomie podstawowym o 9:00, o 14 zaś rozpoczną się egzaminy na poziomie rozszerzonym. 

Koniec roku szkolnego

Choć jest dopiero wrzesień i rok szkolny dopiero się zaczął, już dziś znana jest data jego końca. Uroczyste zakończenia roku szkolnego odbędą się 26 czerwca 2020 roku. Następne wakacje zakończą się 31 sierpnia, a uczniowie tym razem terminowo – wrócą do szkoły 1 września, który wypadnie we wtorek.

Ubezpieczenie na rok szkolny 2019/2020

Przygotowanie do rozpoczętego właśnie roku szkolnego nie powinno jednak ograniczać się do ustalenia, kiedy wypadają wolne dni w roku szkolnym 2019/2020. 

Przeczytaj także: Wyprawka dla dziecka – 300 plus. Do kiedy można złożyć wniosek?

Teraz, kiedy szkoła się już zaczęła, wszystkie potrzebne książki i zeszyty zostały kupione, a strój sportowy zapewniony – można spokojnie pomyśleć o tym, jakie ubezpieczenie pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków w nadchodzącym roku. Czy ubezpieczenie NNW wybrane rok temu spełniło oczekiwania? Czy może czas poszukać lepszej oferty? O tym, jakie ubezpieczenie będzie najlepsze, przeczytasz w artykule: Najlepsze ubezpieczenie szkolne – jaka powinna być oferta?

ubezpieczenie dla dziecka

The following two tabs change content below.

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!

ubezpieczenie OC