Zadzwoń teraz:
Ogólne

Zadbaj o zdrowie latem – właściwa dieta na ciepłe dni

Lato to wyjątkowy czas. Tęsknimy do ciepłych dni przez całą jesień i zimę. Kiedy wreszcie przychodzą – warto z nich czerpać wszystko, co najlepsze. Musimy pamiętać, że latem nasz organizm inaczej funkcjonuje niż zimą. Podczas upałów więcej się pocimy – a wraz z potem tracimy wiele cennych mikroelementów. Ponadto fundujemy sobie wiele atrakcji i zaniedbujemy regularne posiłki. A przecież jest to czas, kiedy dostępne są wszystkie warzywa i owoce, na które czekamy cały rok! Warto więc dobrze zbilansować dietę – zadbaj o zdrowie latem!

Dieta na gorące dni  

Podczas upałów zrezygnuj z tłustych potraw. Trawienie ciężkich posiłków zabiera dużo energii i będziesz czuł się senny i ociężały. Zamiast tego postaw na warzywa. Każdy posiłek latem powinien być wzbogacony o surówkę ze świeżych warzyw. Zadbaj o różnorodność, każde warzywo zawiera inny zestaw witamin a po zimie dobrze jest uzupełnić wszystkie. Dzięki cukinii i zawartej w niej witaminie A – zadbamy o wzrok. Zielony groszek zawierający witaminę E wspomoże płodność i zapobiegnie zakrzepom. Pomidory wspomogą odporność dzięki zawartości witaminy C. Ta z kolei występuje niemal we wszystkich letnich owocach, które również powinny zagościć w wakacyjnym menu. 

Zachowaj zdrowie latem – właściwa dieta na ciepłe dni

Piękna sylwetka na lato 

Taki jadłospis oprócz korzyści dla Twojego zdrowia ma także inną zaletę. Pozwala poprawić sylwetkę a przecież nie jest to bez znaczenia. Latem zmienia się garderoba – wełniane swetry, które zakrywają wiele niedoskonałości ciała – zastępują zwiewne sukienki, pod którymi nic się nie ukryje. Plusem tej sytuacji jest fakt, że gorące dni zmniejszają apetyt a jeśli uda nam się ograniczyć lody i zimne piwo – na pewno zauważymy korzystny wpływ letniej diety na figurę. Warto w tym miejscu wspomnieć nieco o przechowywaniu żywności. Dziś właściwa ochrona produktów spożywczych nie jest trudna – w sklepach znajdziemy wiele pojemników do próżniowego pakowania. Takie rozwiązanie jest idealne gdyż witaminy zawarte w owocach i warzywach nie będą się utleniać w kontakcie z powietrzem. Warto je także trzymać w lodówce, dzięki temu dłużej zachowają świeżość.  

Zadbaj o zdrowie latem – nawadnianie organizmu

Latem nie można zapominać o spożywaniu większej niż zwykle ilości płynów. Wypicie 2,5 litra wody powinno wejść nam w nawyk. Dla niektórych osób problemem będzie zrezygnowanie ze słodzonych napojów gazowanych – ale warto podjąć ten trud. Woda oczyści organizm i zdecydowanie poprawi samopoczucie. Polepszy się też jakość skóry, która zwłaszcza latem, na słońcu, ma tendencję do przesuszania. Do wody można dodać cytrynę lub miętę jeśli przywykliśmy do napojów smakowych. Warto pić także soki – najlepiej te świeżo wyciśnięte w domu. Trzy szklanki soku odpowiadają zjedzeniu około 1,5kg owoców i dostarczają mnóstwa witamin i mikroelementów. Zimą, kiedy świeże owoce są niedostępne, organizm musi radzić sobie bez takiego wsparcia – nie traćmy tej możliwości latem! Zdrowa dieta to oprócz pięknej skóry i zgrabnej sylwetki – także wspaniała profilaktyka zdrowotna. Żadne ubezpieczenie nie da nam takiej ochrony jak świadomość zdrowego trybu życia. Niestety zdarzają się przypadki, kiedy mimo właściwej diety, aktywności fizycznej i higienicznemu trybowi życia – i tak pojawi się choroba. Wówczas warto jednak mieć wykupioną polisę, która ochroni nas od skutków, zwłaszcza finansowych, utraty zdrowia – a nie musi przy tym być bardzo droga. Zabezpieczy ona także rodzinę na wypadek niezdolności do pracy lub śmierci. Statystycznie jednak dużo rzadziej na ciężkie choroby zapadają osoby dbające o zdrowy tryb życia. Dlatego pełen komfort da nam dobre, kompleksowe ubezpieczenie i jednoczesna troska o odpowiednią dietę, aktywność fizyczną i unikanie stresu. Pewność, że zrobiliśmy wszystko, co można aby się zabezpieczyć i spać spokojnie – jest bezcenna. 

Przeczytaj także: Upał – jak sobie z nim radzić?

Ubezpieczenie na życie 

Zadbaj o zdrowie latem – właściwa dieta na ciepłe dni
5 (100%) 2 glos[y]
The following two tabs change content below.
Avatar

Małgorzata Stępień

Specjalista ds. ubezpieczeń. Posiada ogromne doświadczenie w obsłudze klienta. Współtworząc Poradnik Przewodnika Ubezpieczeniowego dzieli się swoją wiedzą zdobytą w agencjach ubezpieczeniowych.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!