Zadzwoń teraz:
Ogólne

Powrót turystyki – kolejne kraje otwierają granice!

Ogłoszenie epidemii w wielu krajach spowodowało zamknięcie granic i uniemożliwiło działalność przedsiębiorstwom zajmującym się turystyką. Tymczasem znane są już terminy, w których będzie można odwiedzać wiele krajów! Powrót turystyki jest więc kwestią czasu.

Zakaz lotów

Wiadomo już, kiedy odmrażanie gospodarki zacznie dotyczyć zakazu lotów. Od 31 maja będą możliwe loty po Polsce, od 6 czerwca odblokowane zostaną połączenia międzynarodowe. W związku z tym, że wiele krajów uruchamia znów atrakcje turystyczne, pojawia się także wiele pomysłów na zachęcenie turystów do odwiedzenia tych miejsc jeszcze w tym roku. Trzeba bowiem pamiętać, że zakaz lotów i zamrożenie tej części gospodarki spowodował znaczny spadek wpływów i wiele państw boryka się obecnie z brakiem przewidywanych dochodów, które pojawiały się zawsze w miesiącach wakacyjnych.

Grecja – otwarcie sezonu turystycznego

Sezon turystyczny w Grecji rozpocznie się 15 czerwca. Juz od początku lipca będzie można korzystać z wielu zamkniętych dotąd atrakcji turystycznych – i co ciekawe – aby z nich skorzystać nie będzie trzeba przedstawiać wyników testów na zakażenie koronawirusem. Nie będzie też konieczne odbycie dwutygodniowej kwarantanny, jak było do tej pory. Aby korzystać z wakacji będzie trzeba pamiętać o koniecznych procedurach, ale nie będą one bardzo dokuczliwe dla turystów. Już teraz otwarte zostały hotele i restauracje, będzie także można korzystać z plaż. Jedyne, co wciąż pozostaje niezmienne – to konieczność zachowywania dystansu. Trzeba także mieć świadomość, że choć pozytywne przejście testu nie jest wymagane aby dostać się do miejscowości turystycznej – obecność koronawirusa będzie sprawdzana wyrywkowo, aby zapobiec pojawieniu się nowego ogniska epidemii. W tej chwili nie ma jeszcze pewności, jak będzie wyglądała sytuacja osób wracających z wakacji – prawdopodobnie po 15 czerwca zostaną otwarte granice, a to oznacza, że nie będzie konieczności przejścia kwarantanny po powrocie do Polski.

Przeczytaj także: Co należy wiedzieć przed wyjazdem do Grecji?

Islandia także zaprasza turystów

Już w tym sezonie wakacyjnym możliwe będzie także odwiedzenie Islandii. Dla tego kraju turystyka to ważna gałąź gospodarki, dlatego uruchomienie atrakcji turystycznych po długim czasie zastoju jest bardzo ważny. Aby jednak odwiedzić Islandię, trzeba mieć negatywny wynik testu na obecność koronawirusa. Jego wykonanie będzie możliwe przed wyjazdem, lub już na miejscy. Co ciekawe – rząd Islandii, aby zachęcić do odwiedzenia właśnie tego kraju – zapowiada finansowanie testów. Na koszt kraju będzie go można wykonać na lotnisku Keflavik. Wynik będzie znany juz po 5 godzinach. Niestety osoby z pozytywym wynikiem będą musiały poddać się dwutygodniowej kwarantannie. 

Przeczytaj także: Ubezpieczenie turystyczne – Islandia

Powrót turystyki - kolejne kraje otwierają granice

Powrót turystyki do Egiptu

Ponowne otwarcie turystyki nastąpi także w Egipcie. Aby zachęcić turystów do przyjazdu, rząd zastosował wiele dodatkowych ułatwień. Między innymi od czerwca do sierpnia opłata za wizę będzie wynosiła nie 25 dolarów, ale jedynie 15. Ministerstwo Turystyki i Starożytności zarządziło także, że wejście do wszystkich muzeów i miejsc archeologicznych będzie bezpłatne. Przed otwarciem kraju na ruch turystyczny zdezynfekowane zostały także wszystkie hotele, przygotowano środki higieniczne dla obsługi i gości, recepcje zostały tak przebudowane, aby możliwe było bezkontaktowe zameldowanie gości. Dezynfekcji poddane będą także bagaże, a każdemu z przyjezdnych mierzona będzie temperatura. 

Przeczytaj także: Co należy wiedzieć przed wyjazdem do Egiptu?

Indonezja – na wycieczki trzeba będzie poczekać nieco dłużej

Jednym z najpopularniejszych celów wyjazdów wakacyjnych była dotąd indonezyjska wyspa Bali. W związku z izolacją wyspy, jaka rozpoczęła się w marcu – odnotowano tam najmniejszą ilość zakażeń. Zachorowało tylko 350 osób, z czego 4 zmarły. Chcąc utrzymać dobre statystyki wyspa pozostanie zamknięta dla turystów aż do października. 

Ponieważ Bali jest naszą główną turystyczną destynacją, potrzebne są natychmiastowe i szybkie działania w celu przywrócenia zainteresowania wyspą.
Indonezyjski sekretarz turystyki Wayner Giri Adnyani

W związku z planowanym otwarciem się na ruch turystyczny przewidziano także obostrzenia dotyczące przygotowania hoteli i restauracji. Najważniejsze ma być zdrowie i bezpieczeństwo odwiedzających.

Przeczytaj także: Co trzeba wiedzieć przed wyjazdem na Bali?

Ubezpieczenie turystyczne
The following two tabs change content below.
Avatar

Tomasz Litke

Specjalista ds. ubezpieczeń. Wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które pomogą klientom znaleźć najlepszą ofertę. Wspiera także agentów ubezpieczeniowych organizując szkolenia i dzieląc się swoją wiedzą. W wolnych chwilach pisze artykuły dla Poradnika, dzięki którym łatwiej odnaleźć się w świecie ubezpieczeń.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!