Zadzwoń teraz:
Ogólne

PZU Życie – czy chroni przed koronawirusem?

Ubezpieczenie PZU Życie jest produktem, który nie tylko zapewnia kompleksową ochronę, ale zabezpiecza także przed zachorowaniem na Covid-19. Warto przyjrzeć się tej polisie – co można zyskać? Czy warto ją opłacać w czasie epidemii?

Ubezpieczenia na życie w czasie pandemii

Ogłoszenie epidemii jest czasem, kiedy wszyscy poszukują oszczędności. Gospodarka się załamała i nie każdy być pewnym płynności finansowej w przyszłości. Dlatego wiele osób rezygnuje w tym trudnym czasie z ubezpieczeń. W niektórych przypadkach jest to zrozumiałe – niektóre ubezpieczenia traktują zachorowanie na Covid-19 jako powód do wyłączenia odpowiedzialności. Wówczas świadczenie nie będzie należne. Tymczasem wiele polis, mimo ogłoszonej epidemii, wypłaca z tego tytułu odszkodowania. Do takich należy PZU Życie.

Przeczytaj także: Ubezpieczenie od koronawirusa

PZU Życie – co oferuje polisa?

Ubezpieczenie PZU Życie chroni w takim samym zakresie, jak każda inna tego typu polisa, ale wyróżnia się kilkoma szczegółami. Przede wszystkim w razie konieczności pobytu w szpitalu z powodu zachorowania na Covid-19 ubezpieczyciel wypłaci ustalone w umowie odszkodowanie. Jeśli bowiem pobyt w szpitalu jest podstawą do wypłaty świadczenia, nie ma znaczenia, jaki jest jego powód. Może to być nawet choroba, która jest powodem epidemii. Podobnie jest w przypadku śmierci ubezpieczonego. Także w wówczas nie ma znaczenia jaki jest jej powód – zakażenie koronawirusem nie powoduje odmowy odszkodowania. 

Kiedy nie otrzymasz odszkodowania z PZU Życie?

W niektórych przypadkach spodziewana wypłata odszkodowania nie nastąpi. Jest tak przede wszystkim wtedy, gdy ubezpieczony posiada rozszerzenie zabezpieczające na ewentualność zachorowania na ciężką chorobę. W ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU) można znaleźć listę chorób, które mogą być w takim przypadku podstawą do otrzymania odszkodowania – niestety nie ma na niej Covid-19 spowodowanej zakażeniem koronawirusem. 

Jak postępować w razie podejrzenia koronawirusa?

Choć ubezpieczyciel nie wypłaci świadczenia z tytułu ciężkiej choroby w razie zakażenia koronawirusem, towarzystwo ubezpieczeniowe dba o bezpieczeństwo w czasie pandemii i udostępnia szereg możliwości uzyskania pomocy w takiej sytuacji. Na oficjalnej stronie internetowej PZU znaleźć można informacje o tym, jak należy postępować w razie podejrzenia choroby. 

  • Porada medyczna

Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest skorzystanie z aplikacji mojePZU. Za jej pomocą można zgłosić zdarzenie i rozwiać wszystkie wątpliwości – umówiona zostanie bowiem zdalnie przeprowadzona wizyta lekarska w formie telekonsultacji. Tylko w sytuacjach, w których jest absolutna konieczność, zostanie zorganizowana tradycyjna wizyta.

  • Infolinia

PZU udostępniło także specjalną infolinię, która jest czynna całą dobę. Dzięki niej można nie tylko zgłosić zdarzenie, ale także uzyskać informacje w sprawach formalnych – na przykład jak przedłużyć obecną umowę ubezpieczeniową, zmienić jej warunki lub jak zawrzeć ubezpieczenie. Numer telefonu, pod który należy dzwonić w takich sprawach to 801 102 102.

  • Infolinia do spraw medycznych

PZU uruchomiło także specjalną infolinię, na którą można zadzwonić aby zdobyć informacje medyczne lub umówić się na telekonsultację. Numer telefonu to 801 405 905. Także ta Infolinia jest czynna całą dobę.

PZU Życie - czy chroni przed koronawirusem?

Czy ubezpieczenie na życie jest potrzebne w czasie epidemii?

Wiele osób zastanawia się, czy ubezpieczenie na życie jest tym, o czym teraz należy myśleć. Tymczasem w czasie epidemii ubezpieczenie może okazać się szczególnie potrzebne – wszak z powodu rosnącej ilości zachorowań nie znikają inne zagrożenia, a także przed samym koronawirusem należy się chronić. Niestety jest to duże ryzyko nie tylko dla zdrowia, ale także dla utrzymania płynności finansowej całej rodziny. 

Przeczytaj także: Jakie ubezpieczenia chronią przed skutkami epidemii?

Ubezpieczenie na życie 
The following two tabs change content below.
Karolina Burzyńska

Karolina Burzyńska

Od 2017 roku redaktor Przewodnika Ubezpieczeniowego. Związana z branżą ubezpieczeniową od kilku lat. Dzięki zamiłowaniu do dziennikarstwa internetowego Poradnik tworzony przez specjalistów nabiera kształtu przyjaznego odbiorcom.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!