Ranking ubezpieczeń mieszkania

Ranking ubezpieczeń mieszkania 2022 to zestawienie najlepszych ofert dostępnych obecnie na rynku. Nasi eksperci opracowali go w oparciu o analizę potrzeb ubezpieczeniowych Klientów. Na pewno znajdziesz tu polisę, jakiej szukasz. Zapoznaj się z naszym rankingiem ubezpieczeń mieszkania, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Nie musisz znać się na ubezpieczeniach. Nasz ranking opracowaliśmy po to, byś Ty nie musiał przemierzać bezkresnych głębin internetu w poszukiwaniu rozwiązania, które spełni Twoje oczekiwania. Zebraliśmy najlepsze polisy na rynku i w kilku prostych słowach opisaliśmy ich zakres. Zarezerwuj sobie 10 minut i przejrzyj oferowane produkty. Przed wyborem konkretnej oferty zastanów się, jakie ubezpieczenia mieszkania ranking może pomóc Ci znaleźć. Od jakich ryzyk chcesz się ubezpieczyć? Nie postępuj pochopnie. Tylko świadomy wybór zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo.

Ubezpieczenie mieszkania – ranking

Prezentowany przez nas ranking ubezpieczeń mieszkania zawiera najbardziej doceniane na polskim rynku produkty ubezpieczeniowe z zakresu ubezpieczeń majątkowych. Dlaczego tego typu ubezpieczenia są takie ważne? Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie mieszkania czy domu jest naszym obowiązkiem. Nie dlatego, że wymagają tego przepisy – polisa mieszkaniowa jest w pełni dobrowolna. Celem jest zbudowanie poczucia bezpieczeństwa. Jeśli zdecydujesz się na ubezpieczenie mieszkania – ranking wskaże Ci właściwą drogę poszukiwań. Posiadanie polisy to pewność, że w razie nieprzewidzianego zdarzenia, takiego jak na przykład pożar – ubezpieczyciel zwróci pieniądze za utracone mienie. Jednak umowy różnią się od siebie, także cena polis nie jest zawsze taka sama. Od czego zależy wysokość składki? Co daje droższe ubezpieczenie? Nasz ranking ubezpieczeń mieszkania zawiera opis poszczególnych produktów, dzięki temu możesz znaleźć odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania.

1.

Generali Ubezpieczenie mieszkania

Towarzystwo Ubezpieczeń Generali S.A. proponuje swoim klientom 3 warianty ubezpieczenia mieszkania. Biorąc pod uwagę zakres polisy możemy ubezpieczyć swoją nieruchomość jedynie od podstawowych ryzyk, takich jak zdarzenia naturalne, ogień i kradzież (wariant Standardowy), rozszerzone o przepięcia oraz stłuczenie stałych elementów (wariant Optymalny), a także najwyższy (wariant Maksymalny – Diament), który chroni Twoje mienie w zakresie tzw. „all risk”.

2.

PZU Ubezpieczenie mieszkania (PZU Dom)

Zepsuta pralka i cieknący wężyk, pęknięta rura czy zwarcie instalacji, a może pożar, zalanie, wybuch, kradzież i dewastacja? Są to poważne awarie i zdarzenia, które mogą przydarzyć się w domu czy mieszkaniu. Nikt nie chciałby się martwić możliwymi stratami i właśnie dlatego warto kupić ubezpieczenie nieruchomości PZU Dom.

3.

Compensa Rodzina - Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie Compensa Rodzina jest skierowane do właścicieli zarówno  wynajmujących jak i zamieszkujących swoje nieruchomości. Ochrona obejmuje również dom w budowie. Podstawą takiej polisy jest zabezpieczenie Twojego mienia na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych, a także w razie utraty Twojego zdrowia.

4.

InterRisk – Ubezpieczenie Bezpieczny Dom

Kolejne Towarzystwo, które w celu odpowiedzi na wszelkie potrzeby Klientów stworzył dwa elastyczne produkty ubezpieczeń mieszkań.

5.

Ubezpieczenie Warta Dom

Dom to ludzie, ich aktywność oraz troski, dlatego ubezpieczenia mieszkaniowe TUiR Warta S.A. to wielowymiarowa ochrona życia prywatnego. Towarzystwo odkrywa dla Klientów nowy wymiar ubezpieczenia i chroń to, co w domu i poza nim na dwóch dostępnych produktach: Warta Dom i Warta Dom Komfort. Poza tym, że jeden odpowiada za ryzyka nazwane, a drugi za formułę all risk warto zauważyć, że oba produkty posiadają bardzo ciekawe i nowoczesne rozszerzenia zakresów:

6.

Ubezpieczenie Benefia Rodzina II

Ubezpieczenie dla osób ceniących szeroką ochronę ubezpieczeniową i elastyczność polisy, którą dostosują do swoich potrzeb. Nieruchomość może ubezpieczyć właściciel oraz najemca, w obu przypadkach jednak muszą to być osoby fizyczne.

7.

Ubezpieczenie Mieszkania - Uniqa

Twoje miejsce TU UNIQA S.A. jest to produkt, dzięki któremu mamy możliwość ubezpieczenia swojego mieszkania aż w czterech wariantach! Od ubezpieczenia samych murów, które wymagane jest do kredytu po ubezpieczenie od wszystkich ryzyk, które swoim zakresem obejmuje także:

8.

Concordia DOM – ubezpieczenie mieszkania

Coraz więcej osób posiada dom lub mieszkanie kupione na kredyt. Dla takich osób bardzo dobrą ofertę przygotowała Concordia. Nie tylko jest to dobre zabezpieczenie spłaty kredytu ale także stanowi realną ochronę naszego majątku.

9.

LINK4 – Ubezpieczenie DOM

Oferta dla tych, którzy cenią bezpieczeństwo swojego domu i jego wyposażenia, a także dla właścicieli domków letniskowych. Ubezpieczymy zarówno nieruchomość jak i wszystkie elementy wyposażenia – także te, których nie da się zdemontować (jak np. podłoga czy armatura sanitarna).

Ranking ubezpieczeń mieszkania – dlaczego warto z niego korzystać?

Ranking ubezpieczeń mieszkania to nie tylko zestawienie cen produktów. Dowiesz się z niego znacznie więcej – każda propozycja jest bowiem dobrze opisana. Ubezpieczenie domu lub mieszkania to ubezpieczenie dobrowolne i należy do grupy ubezpieczeń majątkowych. Wszystkie obecne na polskim rynku Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają je e swojej ofercie. Dlatego możliwości jest tak wiele i nie zawsze łatwo podjąć właściwą decyzję. Jeśli zastanawiasz się, jakie wybrać ubezpieczenie mieszkania – ranking podpowie Ci, które polisy są warte uwagi.

Historia pokazuje, że tradycja tego typu ubezpieczeń w Polsce sięga XIX wieku, kiedy to głównym zagrożeniem był ogień i to od niego ubezpieczano budynki. Obecne polisy przeszły znaczącą przemianę. W podstawowym zakresie chronią nasze nieruchomości odtakich ryzyk jak:

 • powódź,
 • zalanie,
 • ogień (pożar).

Ranking ubezpieczeń mieszkania pokazuje jednak, że współcześnie mamy możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe elementy. Umowy dodatkowe chronią najczęściej przed ryzykiem kradzieży i gwarantują ochronę ruchomości – czyli mienia.  Wszystkie nieprzytwierdzone na stałe przedmioty znajdujących się wewnątrz ubezpieczonego mieszkania albo domu podlegają takiej ochronie. Chcąc dowiedzieć się, co jeszcze oferuje ubezpieczenie mieszkania – ranking podpowiada, że popularna jest także ochrona odpowiedzialności cywilnej (OC) wszystkich mieszkańców. W ostatnich latach popularne stały się także pakiety Assistance.

Ubezpieczenie mieszkania – ranking niezastąpionym narzędziem

Ranking ubezpieczeń mieszkania 2022 pozwala także dowiedzieć się, jakie polisy są wybierane najczęściej. Przedmiotem ubezpieczenia są zatem domy lub stanowiące odrębny przedmiot własności lokale, a także inne pomieszczenia należące do tych nieruchomości. Należą do nich między innymi:

 • garaże,
 • strychy,
 • komórki,
 • piwnice.

Szukając ubezpieczenia mieszkania – ranking pokazuje także, że popularne jest ubezpieczenie wszystkich budowli znajdujące się wokół nieruchomości. Chodzi między innymi o takie elementy jak:

 • chodniki,
 • ogrodzenie,
 • korty tenisowe,
 • altanki,
 • pomieszczenia gospodarcze,
 • zawartość piwnic.

Jak wynika z opisów produktów zawartych w rankingu ubezpieczeń mieszkania, polisa chroni mury, elementy stałe oraz mienie ruchome znajdujące się w budynku i będące naszą własnością. Elementy stałe to wszystko co znajduje się wewnątrz pomieszczenia i jest na stałe przytwierdzone. Zalicza się do nich między innymi:

 • podłogi,
 • panele,
 • ściany,
 • zabudowane kuchnie,
 • zabudowane szafy,
 • kaloryfery.

Jeśli potrzebne Ci najlepsze ubezpieczenie mieszkania – rankig pokaża także, że warto zabezpieczyć też ruchomości domowe. Są to wszelkie przedmioty, które możemy przenieść. W tej grupie znajdują się na przykład:

 • meble,
 • sprzęt RTV,
 • sprzęt AGD,
 • stół,
 • rzeczy osobiste.

Ubezpieczenie mieszkania – ranking może pomóc w wyborze?

Ranking ubezpieczeń mieszkania jest narzędziem, które pozwala wytypować najlepsze polisy do dalszej analizy. Przede wszystkim należy się jednak zastanowi, jaki zakres ochrony będzie potrzebny. Czy polisa ma chronić tylko od ryzyk podstawowych? A może warto, po analizie rankingu ubezpieczeń mieszkania zabezpieczyć lokal także od kradzieży, rabunku czy dewastacji? Ważne jest oczywiście położenie budynku. Ubezpieczyciel zapyta na pewno czy jest to budynek wolnostojący, gdzie ukształtowanie terenu może przyczynić się do częstych podtopień, czy może jest to mieszkanie, w którym najważniejszymi rzeczami są przedmioty wartościowe i należałoby ubezpieczyć się również na wypadek kradzieży. Aby znaleźć najlepsze ubezpieczenie mieszkania – ranking może podpowiedzieć, jakie są możliwości. Każdy produkt jest bowiem dobrze opisany. W zestawieniu znajdziesz zatem nie tylko informacje o zakresie podstawowym polisy, ale także informacje o możliwości wyboru umów dodatkowych.

Ranking ubezpieczeń mieszkania – sprawdź, dlaczego warto z niego korzystać!

Wykorzystanie rankingu ubezpieczeń mieszkania może okazać się bardzo pomocne. Szczególnie w sytuacji, gdy trudno dokładnie określić potrzeby i niezbędne jest zebranie informacji o możliwościach, jakie może dać polisa. Wybierając ubezpieczenie mieszkania – ranking może być narzędziem, które pozwoli wstępnie wybrać kilka produktów. Później trzeba je dokładnie przeanalizować, najlepiej korzystając z pomocy agenta. Ranking ubezpieczeń mieszkania zwykle zawiera także opinie klientów i odpowiedzi na najczęściej zadawane przez nich pytania. Jeśli dalej masz wątpliwości, czy warto wybierając ubezpieczenie mieszkania ranking potraktować jako źródło wiedzy, musisz wiedzieć, że nic nie tracisz. Korzystanie z tego narzędzia nie zajmuje wiele czasu. Aby dowiedzieć się, które produkty są najczęściej polecane, wystarczy kwadrans. Ranking ubezpieczeń mieszkania może być więc jedynie wskazówką. Nie musisz decydować się na polisy z pierwszych miejsc. Przy wyborze ubezpieczenia mieszkania ranking powinien być pomocą, a nie koniecznością poświęcania czasu na zebranie nieprzydatnych informacji. Jeśli zaś nie możesz sobie pozwolić nawet na stratę tak niewielkiej ilości czasu, możesz skorzystać z pomocy doradcy. Zostawiając dane kontaktowe zyskasz gwarancję, że oddzwoni do Ciebie agent, który przez telefon poinformuje Cię, jakie możliwości daje oferowana przez niego polisa. Nawet wtedy jednak, przed podpisaniem umowy, powinieneś sprawdzić, czy produkt zajmuje dobre miejsce w rankingu ubezpieczenia mieszkania. To jednak zajmie Ci tylko tyle czasu, ile ładuje się strona internetowa.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!