Zadzwoń teraz:

Ranking ubezpieczeń mieszkania

Ranking ubezpieczeń nieruchomości to zestawienie najlepszych ofert dostępnych obecnie na rynku. Nasi eksperci opracowali go w oparciu o analizę potrzeb ubezpieczeniowych Klientów. Na pewno znajdziesz tu polisę, jakiej szukasz.  Zapoznaj się z naszym Rankingiem. Nie musisz znać się na ubezpieczeniach. Nasz ranking opracowaliśmy po to, byś Ty nie musiał przemierzać bezkresnych głębin Interentu w poszukiwaniu rozwiązania, które spełni Twoje oczekiwania. Zebraliśmy najlepsze polisy na rynku i w kilku prostych słowach opisaliśmy ich zakres. Zarezerwuj sobie 10 minut i przejrzyj oferowane produkty. Przed wyborem konkretnej oferty zastanów się, jaki rodzaj nieruchomości od jakich ryzyk chcesz ubezpieczyć. Nie postępuj pochopnie. Tylko świadomy wybór zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo.

1.

PZU Ubezpieczenie mieszkania (PZU Dom)

Zepsuta pralka i cieknący wężyk, pęknięta rura czy zwarcie instalacji, a może pożar, zalanie, wybuch, kradzież i dewastacja? Są to poważne awarie i zdarzenia, które mogą przydarzyć się w domu czy mieszkaniu. Nikt nie chciałby się martwić możliwymi stratami i właśnie dlatego warto kupić ubezpieczenie nieruchomości PZU Dom.

2.

Aviva - Pakiet standard "W domu"

Pakiet standard „W domu” to polisa zabezpieczająca mieszkanie lub dom. Ubezpieczyciel zapewnia finansową pomoc w przypadku pożaru i innych zdarzeń losowych, kradzieży lub dewastacji, oferuje też ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym.

3.

AXA Ubezpieczenie ALL RISK (Twoje miejsce)

Ubezpieczenie ALL RISK jest najbogatszym pakietem proponowanym przez towarzystwo AXA w ofercie ubezpieczeń nieruchomości Twoje miejsce. Każdy właściciel mieszkania lub domu poza podstawową ochroną mienia od pożaru, zalania czy wybuchu, może je ubezpieczyć od wielu dodatkowych ryzyk .

4.

Generali Ubezpieczenie mieszkania (Pakiet Optymalny)

Towarzystwo Generali proponuje swoim klientom dwa pakiety ubezpieczenia mieszkania: Standardowy oraz Optymalny. Biorąc pod uwagę zakres polisy, zdecydowanie korzystniejszym jest ten drugi, który chroni Twoje mienie przed większą ilością ryzyk i nieszczęśliwych zdarzeń.

5.

Compensa Rodzina - Ubezpieczenie mieszkania

Ubezpieczenie Compensa Rodzina jest skierowane do właścicieli zarówno  wynajmujących jak i zamieszkujących swoje nieruchomości. Ochrona obejmuje również dom w budowie. Podstawą takiej polisy jest zabezpieczenie Twojego mienia na wypadek nieszczęśliwych zdarzeń losowych, a także w razie utraty Twojego zdrowia.

6.

Concordia DOM – ubezpieczenie mieszkania

Coraz więcej osób posiada dom lub mieszkanie kupione na kredyt. Dla takich osób bardzo dobrą ofertę przygotowała Concordia. Nie tylko jest to dobre zabezpieczenie spłaty kredytu ale także stanowi realną ochronę naszego majątku.

7.

LINK4 – Ubezpieczenie DOM

Oferta dla tych, którzy cenią bezpieczeństwo swojego domu i jego wyposażenia a także dla właścicieli domków letniskowych. Ubezpieczymy zarówno nieruchomość jak i wszystkie elementy wyposażenia – a także te, których nie da się zdemontować (jak np. podłoga czy armatura sanitarna).

8.

InterRisk – Ubezpieczenie Bezpieczny Dom

Po tę ofertę sięgniemy wtedy, kiedy zależy nam na przejrzystych zasadach ubezpieczenia i bardzo wysokiej ochronie naszego mienia. InterRisk, poza typowym ubezpieczeniem mieszkania,  umożliwia także ubezpieczenie domu w trakcie budowy lub przebudowy – i w takich przypadkach możliwe jest ubezpieczenie nieruchomości przed skutkami opadów atmosferycznych.

9.

Ubezpieczenie Benefia Rodzina II

Ubezpieczenie dla osób ceniących szeroką ochronę ubezpieczeniową i elastyczność polisy, którą dostosują do swoich potrzeb. Nieruchomość może ubezpieczyć właściciel oraz najemca, w obu przypadkach jednak muszą to być osoby fizyczne.

10.

Ubezpieczenie Warta Dom

Ubezpieczenie odpowiednie zarówno dla właścicieli mieszkań i domów (także tych w budowie), najemców, użytkowników mieszkań budowanych w systemie TBS lub kwaterunkowych – a także osób, które chcą zaciągnąć kredyt wymagający zabezpieczenia w postaci cesji na bank. Polisę można w prosty sposób podzielić na część zabezpieczającą kredyt i tę, która będzie chronić nasze mienie, ustaloną dobrowolnie, według naszych potrzeb.

Ranking Ubezpieczeń Mieszkania

Prezentowany przez nas ranking ubezpieczeń nieruchomości zawiera najbardziej doceniane na polskim rynku produkty ubezpieczeniowe z zakresu ubezpieczeń majątkowych.  Dlaczego tego typu ubezpieczenia są takie ważne?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że ubezpieczenie mieszkania czy domu jest naszym obowiązkiem. Nie dlatego, że jest to uregulowane prawnie (bo nie jest), tylko dlatego, że przypadki chodzą po ludziach i nigdy nie możemy być pewni, że z naszą nieruchomością nic się nie stanie. Wystarczy kilka przykładów tegorocznych nawałnic czy burz, które zniszczyły wiele domów, zrywając dachy, łamiąc drzewa. Posiadając ubezpieczenie mieszkania lub domu możemy spać spokojnie, bo jeżeli nawet coś się wydarzy – otrzymamy finansowe wsparcie z naszego ubezpieczenia.

Co to jest ubezpieczenie nieruchomości?

Ubezpieczenie domu lub mieszkania to ubezpieczenie dobrowolne i należy do grupy ubezpieczeń majątkowych. Wszystkie obecne na polskim rynku Towarzystwa Ubezpieczeniowe posiadają je e swojej ofercie.

Jak pokazuje historia, tradycja tego typu ubezpieczeń w Polsce sięga XIX wieku, kiedy to głównym zagrożeniem był ogień i to od niego ubezpieczano budynki. Obecne polisy przeszły znaczącą przemianę. W podstawowym zakresie chronią nasze nieruchomości od ryzyka: powodzi, zalania i ognia. Jednak mamy teraz możliwość rozszerzenia ochrony o dodatkowe elementy: ryzyko kradzieży, ochronę ruchomości, czyli mienia – wszystkie nieprzytwierdzone na stałe przedmioty znajdujących się wewnątrz ubezpieczonego mieszkania albo domu, odpowiedzialność cywilną (OC) wszystkich mieszkańców, a także o bardzo ostatnio popularne usługi assistance.

Co chroni ubezpieczenie mieszkania lub domu?

Przedmiotem ubezpieczenia są domy lub stanowiące odrębny przedmiot własności lokale, inne pomieszczenia należące do tych nieruchomości, takich jak: garaże, strychy, komórki, piwnice, suszarnie, itd., można też ubezpieczyć wszystkie budowle, znajdujące się wokół naszej nieruchomości, np. chodniki, ogrodzenie, korty tenisowe, altanki, pomieszczenia gospodarcze, zawartość piwnic czy szyby.

Polisa chroni mury, tzw. elementy stałe oraz mienie ruchome znajdujące się w budynku i będące naszą własnością.

Elementy stałe to wszystko co znajduje się wewnątrz pomieszczenia i jest na stałe przytwierdzone, m.in.: podłogi, panele, ściany, zabudowane kuchnie, zabudowane szafy, kaloryfery. Ruchomości domowe przedmioty, które możemy przenieść, np. meble, sprzęt RTV, sprzęt AGD, stół czy rzeczy osobiste,  w tym też przedmioty wartościowe.

Dobre ubezpieczenie mieszkania

Poszukując ubezpieczenia nieruchomości przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jaki zakres nas interesuje, czy ma chronić tylko od ryzyk podstawowych, czy również od kradzieży, rabunku, dewastacji itp. Wpływ na te kwestie ma oczywiście położenie budynku, czy jest to budynek wolnostojący, gdzie ukształtowanie terenu może przyczynić się do częstych podtopień, czy jest to mieszkanie, w którym najważniejszymi rzeczami są przedmioty wartościowe i należałoby ubezpieczyć się również na wypadek kradzieży. Po przeanalizowaniu swoich potrzeb poszukiwania najlepiej rozpocząć w internecie opierając się na dokładnych i aktualnych rankingach ubezpieczeń, takich jak: ranking ubezpieczeń mieszkaniowych czy ranking ubezpieczeń domu. Wszystko zależy od tego, czego poszukujesz.

Co nam daje ranking ubezpieczeń mieszkania?

Wbrew pozorom korzystanie z tego typu zestawień jest bardzo pomocne. Szczególnie w sytuacji, gdy nie znamy się zbyt dobrze na ubezpieczeniach i nie mamy czasu na „kartkowanie” mnóstwa stron internetowych w poszukiwaniu najbardziej aktualnych ofert. Ubezpieczenie mieszkania ranking to miejsce, gdzie na jednej stronie są przedstawione najbardziej kompleksowe i popularne produkty, wybrane i przeanalizowane przez specjalistów od ubezpieczeń. Ponadto, na tego typu rankingach są zazwyczaj publikowane też przydatne porady odpowiadające na najczęstsze zapytania Klientów.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!