Ranking ubezpieczeń turystycznych

Ranking ubezpieczeń turystycznych to zestawienie najlepszych polis turystycznych dostępnych obecnie na rynku. Nasi eksperci opracowali go w oparciu o analizę potrzeb ubezpieczeniowych Klientów. Na pewno znajdziesz tu polisę na wyjazd, jakiej szukasz. Nie musisz znać się na ubezpieczeniach, ale dobrze dobrane ubezpieczenie jest jednym z ważniejszych punktów, które musisz załatwić, przed zagranicznym wyjazdem. Nasz ranking ubezpieczeń turystycznych opracowaliśmy po to, byś Ty nie musiał przemierzać bezkresnych głębin Interentu w poszukiwaniu rozwiązania, które spełni Twoje oczekiwania. Zebraliśmy najlepsze polisy na rynku i w kilku prostych słowach opisaliśmy ich zakres. Zarezerwuj sobie 10 minut i przejrzyj oferowane produkty. Przed wyborem konkretnej oferty zastanów się, jaki jest cel Twojego wyjazdu oraz od jakich ryzyka chcesz się ubezpieczyć. Nie postępuj pochopnie. Tylko świadomy wybór zagwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo.

1.

PZU Wojażer - ubezpieczenie turystyczne

Ubezpieczenie PZU Wojażer możesz wykupić już od 5 zł za jeden dzień. Z pewnością nie jest to wygórowana cena za kompleksowe ubezpieczenie najpopularniejszego polskiego Towarzystwa.

2.

Generali Podróże zagraniczne

Ubezpieczenie turystyczne, oferowane przez towarzystwo Generali dla osób wyjeżdżających za granicę, pozwala na pokrycie kosztów leczenia nawet do 800 000 zł. Zapewnia też opłacenie pozostałych, niespodziewanych wydatków (ustalonych w umowie), które pojawią się w trakcie Twojej podróży.

3.

WARTA Travel Plus – ubezpieczenie turystyczne

Produkt ubezpieczeniowy skierowany do osób wyjeżdżających zarówno do miejsc znajdujących się w Polsce jak i podróżujących poza granicami kraju. Dostępne są dwa pakiety ubezpieczenia: podstawowy i dodatkowy.

4.

LINK4 – Ubezpieczenie Turystyczne PODRÓŻE

Dla osób podróżujących zarówno w obrębie Polski jak i do innych krajów ubezpieczenie PODRÓŻE jest korzystną i kompleksową ofertą zapewniającą bezpieczeństwo podczas wyjazdu.

5.

Nationale Nederlanden – Ubezpieczenie Turystyczne

Produkt ubezpieczeniowy przeznaczony dla osób podróżujących. W zależności od celu, długości trwania i rodzaju podróży – możliwe jest dopasowanie polisy do indywidualnych potrzeb. Umowę można skonstruować z wielu różnych elementów, dostępne są między innymi:

6.

Compensa Voyage - ubezpieczenie turystyczne

Dobrze dobrane ubezpieczenie jest jednym z ważniejszych punktów, które musisz załatwić, przed zagranicznym wyjazdem. Z towarzystwem Compensa bez problemu poradzisz sobie w nieprzewidzianych sytuacjach, a także nie będziesz musiał się martwić o dodatkowe koszty.

7.

Allianz – Globtroter

Allianz swoją ofertę ubezpieczeń turystycznych dostosowuje do niemal każdej podróży – zarówno w Polsce jak i poza jej granicami. W zależności od wybranego zakresu ochrony i indywidualnie ustalonych parametrów koszt ubezpieczenia może być różny – ale w podstawowym wariancie cena ochrony wynosi tylko 1,39zł za dzień.

Ranking Ubezpieczeń Turystycznych 2024

Każda podróż, czy to krajowa czy zagraniczna, wiąże się z pewnymi przygotowaniami: pakujemy walizki, zabieramy przydatne przedmioty (np. aparat fotograficzny, strój kąpielowy czy kijki do nordic walkingu), staramy się nie zapomnieć o dokumentach oraz niezbędnych lekach. Jednak bardzo często bagatelizujemy kwestię ubezpieczenia turystycznego.

Jeżeli wybieramy w podróż po Polsce, to ubezpieczenie turystyczne nie jest tak bardzo to istotne, ale podróż zagraniczna może się dla nas skończyć z o wiele większym zadłużeniem na koncie. Dlaczego? Ponieważ, jeżeli coś nam się przytrafi, może nawet banalna gorączka, albo poparzenie słoneczne i będziemy musieli skorzystać z porady lekarza, prawdopodobnie za to zapłacimy. Przykładowo, w Szwajcarii za wizytę u lekarza pierwszego kontaktu zapłacimy około 350 zł, a w Grecji będziemy musieli ponieść 25 % kosztów.

Warto tu zaznaczyć, że niestety Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ) nie zawsze wystarcza, ponieważ uprawnia nas do korzystania z usług medycznych na tych samych zasadach co obywatele danego kraju. Oznacza to, że jeżeli Chorwaci  dopłacają do leczenia, to my też musimy.

Polisa Turystyczna – jaka ochrona?

Polisa turystyczna to ubezpieczenie terminowe zawierane na czas podróży, wyjazdu służbowego czy wyjazdu do pracy. Główną jego funkcją jest zabezpieczenie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.

Mogą to być koszty:

 • medyczne: powypadkowe leczenie obrażeń ciała, nagłe zachorowania podczas wyjazdów;
 • transport medyczny do kraju lub miejsca zamieszkania;
 • przeprowadzona akcja ratownicza czy też poszukiwawcza na skutek  zaginięcia na morzu czy w górach;
 • pomoc prawna;
 • naprawa naszego uszkodzonego sprzętu, czy też koszty związane z koniecznością jego wypożyczania;
 • zakup nowego sprzętu, utraconego bagażu lub jego składników z powodu kradzieży, trwałego ich uszkodzenia lub utraty;
 • związane z utratą dokumentów, pomocą w ich odzyskaniu, pomocą w sytuacjach zagubienia i kradzieży gotówki, kart płatniczych etc.
 • inne nieprzewidziane wydatki związane z wyrządzeniem przez nas szkody na innej osobie lub jej sprzęcie (zadośćuczynienie, odszkodowanie jeśli z naszej winy albo braku rozwagi wyrządzimy krzywdę lub uszkodzimy sprzęt).

Standardowa polisa turystyczna składa się z kilku elementów stanowiących tzw. trzon ubezpieczenia. Są to:

 • Koszty leczenia (KL). Jest to najważniejszy element polisy turystycznej. Zapewnia pokrycie opłat za wizytę u lekarza, nawet w prywatnej placówce medycznej, zwrot wydatków za leczenie szpitalne, za wykupienie leków czy koszty transportu medycznego. Wybierając ubezpieczenie turystyczne powinieneś wiedzieć jakie zasady obowiązują w danym kraju. Jeżeli jest to państwo tzw. trzeciego świata, to EKUZ tam na pewno nie obowiązuje, zatem suma KL powinna być zdecydowanie wyższa, ponieważ wszystkie opłaty będą spoczywały na Tobie. Zatem, im wyższa suma, tym większe szanse, że nie będziesz stratny. Oczywiście, oznacza to też wyższą składkę za polisę.
 • Następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW). Jest to jeden z najpopularniejszych wariantów polis turystycznych. Według definicji zawartych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) – nieszczęśliwy wypadek to nagłe zdarzenie, które doprowadziło do uszkodzenia ciała lub zdrowia ubezpieczonego. Kwota, jaką wypłaci Ci ubezpieczyciel to określony procent sumy ubezpieczenia odpowiadający procentowi trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Każde ubezpieczenie turystyczne można też rozszerzyć o wybrane opcje dodatkowe, do których zaliczamy takie elementy:

 • Ubezpieczenie sprzętu sportowego i bagażu – chroni Twoje mienie przed zniszczeniem lub utratą spowodowaną wypadkiem. Niestety, nie zawsze przed kradzieżą.
 • Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z uczestnictwa w wyjeździe i wcześniejszego powrotu – pozwala na odzyskanie pieniędzy w sytuacji, jeżeli z jakiegoś powodu nie będziesz mógł skorzystać z wykupionej wycieczki, np. w przypadku choroby lub kradzieży niezbędnych na wyjazd dokumentów.
 • Ubezpieczenie kosztów akcji ratowniczej i poszukiwawczej. Koszty tego typu akcji zazwyczaj są bardzo wysokie i jeżeli lubisz aktywny wypoczynek, to tę opcję musisz obowiązkowo wykupić. Wypadek w górach lub na morzu wiąże się z poszukiwaniami z użyciem specjalistycznego sprzętu, m.in. śmigłowca. Koszt śmigłowca wezwanego do przetransportowania poszkodowanego do najbliższego szpitala może kształtować się w krajach Unii Europejskiej od 1 000 do 2 000 euro. Natomiast koszty całej akcji ratowniczej mogą być znacznie wyższe.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne, czyli ranking ubezpieczeń turystycznych

Polisę turystyczną możemy kupić on-line, tzn. że wszystkie formalności możemy dokonać w internecie bez wychodzenia z domu. Ważne jest, by wiedzieć czego się szuka i co jest dla nas najbardziej istotne. Pomocą może nam posłużyć hasło: ubezpieczenie turystyczne ranking, po wpisaniu którego znajdziemy najlepsze obecnie produkty  na rynku.

W tego typu rankingach zazwyczaj mamy też wyszczególnione najważniejsze opcje danego ubezpieczenia. Bardzo uważnie czytaj, analizuj i wybieraj polisę pod kątem Twoich potrzeb, by w sytuacji awaryjnej mieć pewność, że jesteś bezpieczny.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!