Zadzwoń teraz:

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Allianz

Allianz jest niemieckim Towarzystwem Ubezpieczeniowym posiadającym od 1997 roku oddział polski – Allianz Polska. W ramach działalności oddziału firma oferuje pełną gamę ubezpieczeń majątkowych, życiowych a także zarządzania aktywami.

Działalność Grupy Allianz

W ciągu kilkunastu lat działalności Allianz stał się jednym z najbardziej cenionych Towarzystw Ubezpieczeniowych w Polsce. Na jakość i stabilność marki pracuje dziś sześć spółek:

  • Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Allianz Polska S.A.
  • Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Życie Polska S.A.
  • Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Allianz Polska S.A.
  • Powszechne Towarzystwo Emerytalne Allianz Polska S.A.
  • Allianz Edukacja S.A.
  • Allianz Polska Services Sp. Z o.o.

Dynamiczny rozwój na wszystkich płaszczyznach działalności sprawia, że Allianz pretenduje do miana lidera na krajowym rynku ubezpieczeniowym. Firma może pochwalić się 1,4 mln klientów, zarówno indywidualnych jak i korporacyjnych. W 2016 roku zarządzała aktywami o wartości 14 milionów złotych.

Sprzedaż produktów ubezpieczeniowych prowadzi prawie pięć tysięcy agentów pracujących w oddziałach firmy i agencjach ubezpieczeniowych. Polisy Allianz znajdują się także w ofertach współpracujących brokerów ubezpieczeniowych, biur podróży, mulitiagencji – a także u dealerów samochodowych. Również banki i instytucje finansowe są kanałem dystrybucji produktów firmy.

Istnieją dwie niezależne firmy współpracujące z Allianz Polska, z którymi ubezpieczyciel przygotował wspólną ofertę:

  • Mondial Assistance – autor pakietów Assistance, z których korzystają także klienci Allianz
  • Euler Hermes – w ofercie którego znajdują się ubezpieczenia kredytów kupieckich.

Oferta

Allianz oferuje bogatą ofertę ubezpieczeń majątkowych, wśród których znajdują się podstawowe produkty, takie jak:

Ponadto dostępne są także produkty mniej oczywiste, które nie są powszechnie dostępne, takie jak Best Doctors – leczenie za granicą czy Plany międzynarodowej opieki zdrowotnej Allianz Care. Na uwagę zasługuje też bogata oferta produktów inwestycyjnych oraz emerytalnych, takich jak OFE czy na przykład możliwość założenia Indywidualnego Konta Zabezpieczenia Emerytalnego.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!