Zadzwoń teraz:

Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA

Centrala francuskiej firmy ubezpieczeniowej znajduje się w Paryżu. W latach siedemdziesiątych działała pod nazwą Ancienne Mutuel. W 1996 roku, po połączeniu z innym paryskim ubezpieczycielem – Union des assurances de Paris, firma – biorąc pod uwagę działalność zagraniczną – przyjęła łatwą do wymówienia we wszystkich językach nazwę AXA.

W Polsce firma rozpoczęła swoją działalność w 2006 roku jako uniwersalna opcja dla osób prywatnych i firm, posiadająca w ofercie zarówno ubezpieczenia na życie jak i majątkowe – a także dysponująca produktami inwestycyjnymi. Jest także wyłącznym partnerem mBanku.

Jako jeden z największych globalnych ubezpieczycieli posiada 105 milionów klientów na całym świecie.

Struktura AXA

Firma składa się z pięciu spółek akcyjnych, z których każda specjalizuje się w innej działalności.
AXA Życie TU S.A.
W ofercie tej spółki znajdują się ubezpieczenia na życie i zdrowie chroniące przed skutkami śmierci (świadczenie wypłacane rodzinie), ciężkiej choroby, inwalidztwa czy niezdolności do pracy. Dostępne są także polisy umożliwiające inwestowanie środków finansowych na przyszłość.

Umowy zawierane są indywidualnie lub grupowo a z oferty skorzystać mogą zarówno osoby prywatne jak i przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie kraju.

Z oferty firmy skorzystało 3 miliony klientów a ona sama zajmuje siódme miejsce w kraju biorąc pod uwagę ten segment ubezpieczeń.

AXA Ubezpieczenia TUiR S.A

Oferta skierowana jest do osób prywatnych oraz firm działających zarówno na terenie Polski jak i całego świata. Dotyczy wszelkiego rodzaju ubezpieczeń majątkowych. Umowy oferowane przez spółkę mogą dotyczyć mieszkania, domu, majątku firmy czy też bagażu podróżnego. Dostępne są także polisy chroniące przed odpowiedzialnością cywilną zarówno osobistą jak i związaną z wykonywanym zawodem. W ramach ubezpieczeń dostępne są także usługi Assistance  (oferta przygotowana we współpracy z AXA Assistance).

AXA PTE S.A.

Otwarty Fundusz Emerytalny AXA PTE S.A. może się pochwalić ogromnym sukcesem – w 2014 roku uznany został za najlepszy OFE na rynku biorąc pod uwagę stopę zwrotu. Z oferty korzysta ponad milion członków i w związku z tym firma zarządza aktywami o łącznej wartości ponad 11,5 miliona złotych.

AXA TFI

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych działa za równo na rynku polskim jak i zagranicznym. W ofercie znajdują się zarówno otwarte jak i zamknięte fundusze a inwestycje dokonywane są na rynku akcyjnym i dłużnym nie tylko w Polsce ale także za granicą.

AXA Polska S.A.

Spółka powstała w 2008 roku i zajmuje się wszystkimi działaniami wspólnymi dla wymienionych wcześniej spółek – w szczególności sprzedażą produktów spółek AXA oraz obsługą klientów. Stworzenie osobnej jednostki, która przejęła te działania i wyspecjalizowała się w realizacji celów znacząco podniosło jakość oferowanych w tym dziale usług.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!