Zadzwoń teraz:

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Ergo Hestia

Ergo Hestia to polska Grupa Towarzystw Ubezpieczeniowych działająca od 1991 roku. Główna siedziba firmy znajduje się w Sopocie. Pierwsza polisa ubezpieczeniowa została wystawiona w 1991 roku, 1 lipca. Wówczas towarzystwo występowało pod nazwą Hestia Insurance i od pół roku posiadało licencję Ministerstwa Finansów na prowadzenie działalności. 

 

Historia 

Początkowo firma znana dziś pod marką Ergo Hestia zajmowała się pozyskiwaniem klientów wśród wielkich firm przemysłowych i stworzyła unikalne wówczas rozwiązania, między innymi dla górnictwa. Obecnie Hestia, która weszła w skład europejskiej grupy Ergo, zajmuje trzecie miejsce w rankingu ubezpieczycieli w Polsce pod względem ilości udziałów w rynku. 

 

Struktura 

Grupa Ergo Hestia składa się z dwóch spółek ubezpieczeniowych oraz firm wspierających jej działalność. Filarami grupy są: 

  • Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA, 
  • Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Ergo Hestia SA. 

Działalność ubezpieczeniowa spółki wspierana jest przez firmy Hestia Loss Control Sp. z o.o. oraz Sopockie Towarzystwo Doradcze Sp. z o.o. 

Ponadto w skład grupy wchodzą dwie fundacje: 

  • Fundacja Integralia, 

zajmująca się podejmowaniem działań wspierających integrację zawodową osób niepełnosprawnych, 

  • Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, 

Która jest głównym organizatorem konkursu plastycznego kierowanego do studentów i absolwentów uczelni artystycznych, znanego pod nazwą Artystyczna Podróż Hestii. Fundacja promuje młodych twórców i podejmuje działania wspierające ich rozwój. 

 

Działalność 

Spółki grupy Ergo Hestia oferują szeroką gamę ubezpieczeń kierowanych zarówno dla osób prywatnych jak i przedsiębiorców. Firma przygotowała produkty dla przemysłu ale także dla małych i średnich biznesów. Dostępne są umowy ubezpieczenia na życie oraz szeroka gama ubezpieczeń majątkowych.  

 

Produkty firmy dostępne są pod czterema markami: 

  • ERGO Hestia,  
  • MTU,  
  • mtu24.pl  
  • You Can Drive.  

 

Firma może poszczycić się ogromną ilością klientów – 2,7mln osób, zarówno prywatnych jak i przedstawicieli firm zaufało Grupie Ergo Hestia. 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!