Zadzwoń teraz:

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Nationale Nederlanden

Holenderska grupa ubezpieczeniowa, która rozpoczęła swoją działalność w w 1962 roku wskutek połączenia dwóch firm o różnych profilach – działających jednak w obszarze ubezpieczeń: 

  • Assurantie Maatschappij tegen Brandschade De Nederlanden van 1845 

Firma przed włączeniem do grupy Nationale Nederlanden specjalizowała się w ubezpieczeniach majątkowych, chroniących przed skutkami pożarów. 

  • Nationale Levensverzekerings Bank 

Przedsiębiorstwo stworzone jako bank ubezpieczeń na życie.  

Przez kilkanaście lat działalność Nationale-Nederlanden nie jest niczym zakłócona, firma funkcjonuje spójnie i konsekwentnie. Dopiero w wyniku kryzysu w branży ubezpieczeniowej, który zaczął się pod koniec lat osiemdziesiątych dwudziestego wieku – trudna sytuacja na rynku wymusiła poszukiwanie nowych rozwiązań. W 1991 roku zdecydowano się zatem na zakup firmy Postbank – z połączenia przedsiębiorstw powstało znane do dziś ING Group. Ze względu na współpracę z bankiem oferta firmy poszerzyła się o możliwość zaciągnięcia kredytu hipotecznego.   

Na polskim rynku firma działa od 1994 roku. W skład Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. wchodzą jeszcze trzy spółki: 

  • Nationale-Nederlanden Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A. 

Firma oferująca szeroki wybór ofert ubezpieczeń na życie, dostosowanych do potrzeb klientów, zarówno indywidualnych jak i grupowych. 

  • Nationale Nederlanden Powszechne Towarzystwo Emerytalne S.A. 

Istniejąca w Polsce od 1998 roku spółka zarządzająca Dobrowolnym Funduszem Emerytalnym. Posiada między innymi takie produkty jak IKZE oraz IKE. W ofercie znajduje się także Otwarty Fundusz Emerytalny, 

  • Nationale-Nederlanden  Usługi Finansowe S.A. 

Swoją ofertę usług finansowych kieruje do klientów Towarzystwa Emerytalnego oraz Ubezpieczeń na życie 

Nationale-Nederlanden, poza podstawowymi produktami ubezpieczeniowymi i finansowymi wnikających z głównych założeń firmy, posiada także ofertę ubezpieczeń turystycznych. 

Działalność 

Nationale-Nederlanden posiada dwie główne siedziby znajdujące się w Hadze i Rotterdamie. Za ciekawostkę może posłużyć fakt, że do 2009 roku budynek Rotterdamski, należący w całości do Towarzystwa Ubezpieczeniowego – był najwyższym budynkiem w Holandii.  

Struktura firmy nigdy nie zakładała powstawania dodatkowym lokalizacji przeznaczonych na działalność firmy – pracownicy Nationale-Nederlanden spoza Hagi i Rotterdamu – działają całkowicie niezależnie. 

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Nationale-Nederlanden bierze także czynny udział w życiu społecznym Polaków. Tworzy kampanie reklamowe, takie jak „Cieszę się, że to zrobiłem/łam” promujące badania profilaktyczne. Jest także sponsorem biegowego cyklu Grand Prix CITY TRAIL. 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!