Zadzwoń teraz:

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Prudential

Towarzystwo Ubezpieczeniowe posiadające w swojej ofercie pełną gamę ochronnych i inwestycyjnych produktów ubezpieczeniowych. Szeroka oferta firmy zabezpieczy interesy każdego klienta, bez względu na wiek, sytuację życiową i majątkową.

Prudential – historia

W 1848 roku powstało znane dziś na całym świecie Towarzystwo Ubezpieczeniowe Prudential. Od 1927 roku działa również w Polsce. Już przed II Wojną Światową świadczyło usługi na tym terenie, 4623 osoby zdążyły wykupić polisę zanim okupant przejął majątek firmy. Archiwa zostały zniszczone podczas Powstania Warszawskiego jednak Prudential, mimo zaprzestania działalności podczas działań wojennych (i później, kiedy zmiany ustrojowe uniemożliwiały jej kontynuowanie), zobowiązał się do wypłacenia świadczenia ze wszystkich polis zawartych zgodnie z prawem przed zawieszeniem działalności. Do dziś poszukiwane są dawne umowy, na podstawie których rodzina może domagać się wypłacenia kwoty zawartej w ubezpieczeniu.

 W związku z dużą ilością prób wyłudzeń, Prudential informuje na swojej stronie, że żaden z agentów, będących przedstawicielem firmy, nie został upoważniony do poszukiwania zaginionych dokumentów.

W 2013 roku Towarzystwo Ubezpieczeniowe Prudential wznawia działalność na terenie Polski, ofertowane produkty są dostępne w wielu placówkach w kraju a wniosek można złożyć także przez Intenet.

Prudential – struktura

Firma działająca w Wielkiej Brytanii pod nazwą Prudential plc – w Polsce funkcjonowała przed wojną jako Grupa Prudential złożona z dwóch spółek: polskiej spółki zależnej Towarzystwo Ubezpieczeń Przezorność oraz angielskiej spółki akcyjnej Towarzystwo Ubezpieczeń Prudential. Dziś Przezorność nie istnieje a wszelkie umowy zawierane są pod marką Prudential.

Siedziba firmy

Na uwagę zasługuje także siedziba firmy jaką jest wieżowiec znajdujący się w Warszawie. Powstał już przed wojną – budowa rozpoczęła się 1931 roku. Początkowe plany zakładały 11 pięter – ale uznano, że to za mało aby uzyskać prawdziwą dominantę w terenie, na którym wysokość budynków wahała się między 2 a 6 pięter. Ostatecznie wybudowano 16 kondygnacji mierzących łącznie 66 metrów, co czyniło budynek najwyższym w Polsce i drugim pod tym względem w Europie. Za konstrukcję stalową odpowiadali Stefan Bryła i Wenczesław Poniż, wnętrza i elewację powierzono zaś Marcinowi Wernfeldowi. Konstrukcja stalowa okazała się szczególnie dobrze wykonana – budynek przetrwał pożar w 1939 roku oraz późniejszy ostrzał podczas Powstania Warszawskiego – bardzo zniszczony ale nadający się do odrestaurowania – stał się symbolem oporu i odrodzenia, do dziś stanowiąc część panoramy miasta, choć nieco w zmienionej formie.

Oferta

W ofercie Towarzystwa Ubezpieczeniowego Prudential znajdują się ubezpieczenia na życie oraz oferty chroniące przyszłość i finanse. Można wybierać spośród pięciu podstawowych ubezpieczeń:

  • Przyszłość Dziecka
  • Pewna Emerytura
  • Kapitał na Przyszłość
  • Ochrona Życia
  • Pewny Kapitał

W zależności od sytuacji życiowej i priorytetów – doradcy firmy wybiorą najlepszą ofertę, posiadającą wszystkie elementy niezbędne do tego, aby zapewnić bezpieczną przyszłość swoim klientom.

 

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!