Zadzwoń teraz:

Towarzystwo Ubezpieczeniowe PZU

Powszechny Zakład Ubezpieczeń ma długą tradycję i należy do największych instytucji finansowych w Europie Środkowo – Wschodniej. Działalność Grupy Kapitałowej skupia się na budowaniu poczucia bezpieczeństwa we wszystkich sferach życia – zarówno prywatnego jak i publicznego czy gospodarczego.

Historia PZU

Początki PZU sięgają lat dwudziestych XX wieku. Wówczas, pod nazwą Polska Dyrekcja Ubezpieczeń Wzajemnych, powstała pierwsza w kraju instytucja zajmująca się kompleksową ochroną ubezpieczeniową zarówno osób prywatnych jak i przedsiębiorstw.

Koniec II Wojny Światowej przyniósł wiele zmian – Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych – jak wówczas nazywała się już instytucja – uzyskiwał stopniowo coraz większy monopol na świadczenie usług ubezpieczeniowych w Polsce, aż w 1952 roku, po kolejnej zmianie nazwy – tym razem na Państwowy Zakład Ubezpieczeń – zyskał ustawową wyłączność na prowadzenie tego typu działalności. Po 1989 roku przekształcony został w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa. Od 1991 roku powstawać zaczęły inne spółki, które dziś wchodzą w skład Grupy Kapitałowej PZU, jak PZU Życie czy PZU Zdrowie.

Działalność PZU

Od ponad 200 lat spółka zdobywa doświadczenie w działalności ubezpieczeniowej. Przez ten czas oferta rozbudowana została o wszelkie aspekty życia podlegające ubezpieczeniom. Powstały produkty oferujące ubezpieczenie życia, zdrowia, nieruchomości. Z szerokiej gamy ofert mogą także korzystać przedsiębiorcy. Firma od kilku lat zajmuje się także działalnością finansową zwiększając inwestycje w sektor bankowy. Proces ten trwa od 2015 roku, kiedy Powszechny Zakład Ubezpieczeń kupił 25,19% udziałów a Alior Banku S.A. Szczegółowy plan rozwoju tej części działalności sięga obecnie do 2020 roku.

Nowa Strategia PZU

Współczesny model biznesu, jaki przyjmuje obecnie PZU, to skupienie działalności wokół klienta. Celem jest zintegrowanie wszystkich działań spółek istniejących w obrębie Grupy Kapitałowej PZU, dzięki czemu klient będzie miał łatwy dostęp do najbardziej poszukiwanych produktów, takich jak ubezpieczenie na życieubezpieczeń majątkowych, wszelkich ubezpieczeń mających na celu ochronę zdrowia i przyszłości, w tym także produktów inwestycyjnych, a także coraz powszechniejszych usług assistance.

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!