Zadzwoń teraz:

Towarzystwo Ubezpieczeniowe WARTA S.A.

Polska firma posiadająca swoją siedzibę w Warszawie działa na rynku od prawie stu lat. Dziś korzysta z doświadczenia, jakie zdobyła podczas wielu zmian strukturalnych oferując klientom pełną, uniwersalną gamę produktów ubezpieczeniowych.

Warta – Historia

Towarzystwo Reasekuracyjne WARTA S.A. powstało w 1920 roku, w Poznaniu. Bylo wówczas jedynym działającym na terenie kraju towarzystwem o profilu reasekuracyjnym. W 1931 roku główna siedziba została przeniesiona do Warszawy i tam znajduje się do dziś. W latach czterdziestych i pięćdziesiątych firma przeżywała wiele zawirowań spowodowanych wojną i zmianami politycznymi, przez pewien czas jej działalność była zawieszona. Dopiero w latach sześćdziesiątych ponownie zaczęła się rozwijać, wówczas powstały nowe oddziały, agenci rozpoczęli pracę już nie tylko na terenie kraju ale także poza jego granicami oferując szeroki zakres usług związanych między innymi z obsługą morską, transportem lotniczym – a także zobowiązaniami dewizowymi. Od 1983 roku Skarb Państwa przestał być jedynym właścicielem Towarzystwa – firma zyskała wielu nowych akcjonariuszy i ten rozwój trwa do dziś.

Struktura i działalność

W skład grupy WARTA wchodzą dwie spółki:

1. Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji WARTA S.A.

Oferta towarzystwa kierowana jest zarówno do osób prywatnych jak i korporacyjnych. W ramach działalności spółki dostępne są:

  • Ubezpieczenia majątkowe,
  • Ubezpieczenia komunikacyjne,
  • Ubezpieczenia osobowo – turystyczne,
  • Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

 2. Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie WARTA S.A.

Towarzystwo działające od 1995 roku. Produkty firmy kierowane są do osób indywidualnych jak i firm w formie ubezpieczeń grupowych. Dostępne są polisy dotyczące wyłącznie ochrony życia i zdrowia – ale większość produktów wzbogaconych jest o możliwość gromadzenia i pomnażania środków finansowych. Działalność na obszarze całego kraju pozwala na dostęp do placówek wszystkim mieszkańcom Polski a rozbudowana sieć wykwalifikowanych agentów ubezpieczeniowych pozwala zagwarantować najwyższą jakość obsługi.  

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na nasz newsletter!

Zawarte są w nim informacje odnośnie proponowanych polis, które obecnie są najbardziej aktualnymi newsami na polskim rynku ubezpieczeniowym.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!