Ranking AC – Ubezpieczenia

AC ubezpieczenie pokrywa tak zwane szkody parkingowe, kiedy to na skutek nierozważnego działania, samochód poszkodowanego zostanie zarysowany, poza tym, rekompensowane są szkody wyrządzone przez zwierzęta, których właściciela trudno ustalić, czy też wyrządzone przez samego ubezpieczonego. Opłacanie napraw może być bardzo kosztowne. Skorzystanie w tym celu z ubezpieczenia AC bywa bardzo dużą pomocą.

Warto się dobrze zastanowić, która propozycja, spośród dostępnych na rynku, będzie najkorzystniejsza. Każda firma ubezpieczeniowa, zajmująca się ochroną samochodów, oferuje nieco inny zakres ubezpieczenia AC. Różnice polegają zarówno w liczbie i zakresie zdarzeń ubezpieczeniowych, w wysokości oferowanych sum ubezpieczenia i form rozliczenia szkody (likwidacja szkody kosztorysowa i warsztatowa), jak i w oczekiwanej przez ubezpieczyciela cenie.

1

AC Generali

Ubezpieczenie AC w Generali to bardzo ciekawa i interesująca propozycja. Ubezpieczenie jest przeznaczone dla posiadaczy samochodów, którzy chcą otoczyć swoje auto dodatkową ochroną.

2

AC Link 4

Ubezpieczenie AC w Link 4 to oferta, która usatysfakcjonuje wymagających i oszczędnych. Pozwala na zabezpieczenie samochodu na wypadek różnorodnych szkód, których nie da się pokryć z OC sprawcy lub tego sprawcy nie ma, bez konieczności ponoszenia na to ubezpieczenie dużych kosztów.

3

AC PZU

Ubezpieczenie AC w PZU to szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej, która zadziała, gdy sprawca nie posiada OC lub gdy sprawca zdarzenia nie jest znany.


4

AC Ergo Hestia

Ubezpieczenie AC w Ergo Hestia to propozycja dla wszystkich zainteresowanych dodatkowym ubezpieczeniem dla swojego samochodu, ale bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów tej ochrony.

5

Beesafe OC/AC

Beesafe to nowa marka na polskim rynku, wprowadzona przez austriacką grupę ubezpieczeniową Vienna Insurance Group (VIG) z Austrii. Beesafe to także ubezpieczenie Twojego pojazdu w pełni online. Charakteryzuje się prostotą - do wyliczenia składki należy podać jedynie numer rejestracyjny oraz datę urodzenia właściciela pojazdu. Do podstawowego zakresu OC Ubezpieczyciel proponuje ubezpieczenie NNW, ubezpieczenie BLS (10zł), ubezpieczenie opon (10zł), ubezpieczenie szyb (179zł).

6

AC Proama

Ubezpieczenie AC w Proama to propozycja dla osób, które poszukują polisy kompleksowej, sprawnie działającej i oferującej szybką likwidację szkody.

7

AC ALLIANZ

Ubezpieczenie w Allianz to polisa, której zakres można w dość dużym stopniu kształtować samodzielnie, a możliwość dołączenia umów dodatkowych powoduje, że ubezpieczenie staje się bardziej elastyczne.

8

AC UNIQA

Ubezpieczenie samochodu AC w UNIQA to bardzo ciekawa forma rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej dla swojego pojazdu, która powoduje, że jest on zabezpieczany skuteczniej i dokładniej.

9

AC WARTA

Ubezpieczenie AC w Warcie to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które chcą otoczyć swoje auto dodatkową ochroną. Polisa AC dostępna jest w kilku wariantach, co powoduje, że każdy może tutaj znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

10

AC Compensa

Ubezpieczenie AC w firmie Compensa to ciekawa i dość konkurencyjna propozycja, którą zdecydowanie warto rozważyć.

Jak wybrać ubezpieczenie AC

Znalezienie dobrego ubezpieczenia AC to nie jest proste i łatwe. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z tego, że wymaga to odrobiny czasu. Należy przejrzeć dostępne na rynku oferty, przeanalizować je i spośród nich wybrać tę, która jest najbardziej odpowiednia i dopasowana do potrzeb. Każdy właściciel pojazdu oczekuje bowiem nieco innego wsparcia w polisie ubezpieczeniowej. A skoro jest wybór, to warto z niego skorzystać.

AC – ubezpieczenie, które wspiera kierowcę

Polisa AC to ubezpieczenie, które wspiera każdego kierowcę w sytuacji, gdy trzeba naprawić samochód po powstałej szkodzie, przy czym sprawcą tej szkody nie jest inny uczestnik ruchu drogowego lub sprawcy nie da się zidentyfikować, a więc nie można uzyskać od niego informacji o danych polisy OC, która byłaby sposobem na rozliczenie tego zdarzenia.

Ubezpieczenie AC działa więc wtedy, kiedy ubezpieczenie OC nie będzie mogło zostać wykorzystane. Jeżeli sprawcą powstałej szkody jest sam ubezpieczony, wówczas AC pozwala na naprawę pojazdu bez konieczności inwestowania w nią własnych pieniędzy. Podobnie wygląda sytuacja w przypadku tak zwanej szkody parkingowej, gdy do zdarzenia dojdzie z winy zwierzęcia, którego właściciela trudno ustalić lub, gdy auto zostanie zniszczone czy zdewastowane przez wandali, albo skradzione. Zakres działania polisy jest więc bardzo szeroki i warto się nad nim nieco pochylić, by wybrać taką ochronę, która okaże się najbardziej korzystna i dopasowana.

Ranking AC pomocą w podjęciu decyzji

Ranking AC 2022 to jedno z narzędzi, które pomaga w podjęciu decyzji i dokonaniu właściwego wyboru. Dzięki temu, że w jednym miejscu zgromadzone są wszystkie najważniejsze informacje dotyczące dostępnych na rynku ubezpieczeń AC dla samochodu, można szybko i łatwo porównać nie tylko zakres ochrony, ale również obowiązujące ceny.

Takie rozwiązanie to znaczna oszczędność czasu. Trzeba jednak pamiętać, by porównując interesujące oferty skupić się nie tylko na ich cenie, ponieważ nie jest to najważniejszy i miarodajny wskaźnik. Skupić się trzeba przede wszystkim na zakresie dostępnej ochrony i dopiero po ustaleniu jej zakresu można analizować cenę.

Bardzo często różnice w cenie wynikają z tego, że zakres oferowanych polis jest bardzo różnorodny. A naturalnym zjawiskiem jest to, że im większy zakres ochrony, tym wyższa jest ich cena.

Ranking ubezpieczeń AC to świetne źródło informacji

Warto również spojrzeć na ranking ubezpieczeń AC właśnie w kategoriach źródła informacji, a nie rzeczywistego rankingu. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że to, co znajduje się na szczycie rankingu nie koniecznie musi być najlepsze dla każdego klient, ponieważ każdy jest inny, różnią się oczekiwania, potrzeby, ale również możliwości finansowe. Właśnie dlatego wyboru należy dokonywać zgodnie ze swoimi priorytetami.

Na co zwrócić uwagę analizując autocasco ranking

Tak jak wspomniano, analizując ranking polis autocasco warto potraktować go jako źródło informacji. Przedmiotem rozważań powinien być zakres świadczonej ochrony, czyli to, jakie zdarzenia ubezpieczeniowe firma przejmuje na swoją odpowiedzialność. Nie bez znaczenia jest również zakres terytorialny ochrony. W dobie coraz częściej podejmowanych podróży zagranicznych, AC, które działa również poza granicami kraju, to bardzo ważny element ochrony swojego auta.

Podsumowując, ubezpieczenie autocasco łatwo wybrać, gdy ma się dość informacji niezbędnych do podjęcia właściwej decyzji. Tylko tak można sprawdzić, czy dana polisa spełni oczekiwania i zaspokoi wszystkie nasze potrzeby.

Nie znalazłeś dla siebie odpowiedniego ubezpieczenia?

Pozwól nam na indywidualny dobór polisy do Twoich potrzeb. Pomogą Ci nasi eksperci!